Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


ISBN

9788375544237: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/szpiedzy-tom-2-bez-sumienia-aleksander-makowski-17930u

Cena:


Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe

Autor: Ryszard Kasperowicz

Pierwsze polskie tłumaczenie pism wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Na tom składają się jego najważniejsze teksty. poświęcone głównie sztuce włoskiego i niemieckiego renesansu. Warburg przygląda się symbolicznym obrazom Botticellego oraz znaczeniu sztuki dla mieszczaństwa Florencji w epoce Quattrocenta. interpretuje znaczenie sztuki w twórczości Dürera. odczytuje symbolikę fresków w Palazzo Schifanoia w Ferrarze oraz analizuje antyczne wyobrażenia astrologiczno-magiczne i ich wpływ na kulturę wizualną czasów Lutra. Tom został opatrzony wstępem Ryszarda Kasperowicza. prezentującym sylwetkę Warburga i analizującym jego poglądy na sztukę. oraz notą edytorską autorstwa uznanej badaczki twórczości niemieckiego uczonego – Katti Mazzucco.

29.9: https://woblink.com/ebook/oczy-smoka-stephen-king-18615u

Cena:


Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości

Autor: Willem B. Drees

Dlaczego istnieje rzeczywistość?

Jak myśleć o Bogu w epoce podroży kosmicznych i Internetu?

Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Te fundamentalne pytania towarzyszą człowiekowi od zawsze. Napisana z polotem i poetyckim zacięciem książka jest próbą wyjaśnienia tajemnic naszego istnienia z perspektywy ewolucyjnej. od Wielkiego Wybuchu. aż po chwilę obecną. Autor ocenia religijny i filozoficzny wpływ odkryć naukowych na nasze zrozumienie ewolucji i świata przyrody. a także bada zmieniający się związek pomiędzy nami. a naszą planetą.

Jesteśmy stworzeniami. produktami długiej historii „od nicości do teraźniejszości”. Lecz nie tylko produktami. ale również produkującymi. Jesteśmy istotami twórczymi — patrzymy również w p

50.9: https://woblink.com/ebook/filozofia-matematyki-i-informatyki-roman-murawski-18360u

Cena:


30.9

https://woblink.com/ebook/przypomnialam-sobie-marta-wyka-17762u: https://woblink.com/product-publication/download/17762/epub

:

Cena:


Język turecki

Autor: Tadeusz Majda

Język turecki. dawniej zwany również osmańskim. należy do grupy oguzyjskiej rodziny języków tureckich. Posługuje się nim ponad 80 milionów ludzi mieszkających w Republice Tureckiej i na emigracji. W ostatnich dziesięcioleciach język turecki zmienił się w stopniu porównywalnym jedynie ze zmianami. jakie zaszły we współczesnym języku hebrajskim. Dzięki systematycznej akcji ‚oczyszczania’ języka z zapożyczeń arabskich i perskich na rzecz słów rdzennie tureckich zmieniło się zasadniczo słownictwo i języka literackiego. i mówionego. Tadeusz Majda jest turkologiem. profesorem w Zakładzie Turkologii i Ludów Azji Środkowej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada język. literaturę. kulturę i sztukę turecką; zajmuje się także sztuką islamu. Wśród licznych publikacji w jego dorobku naukowym można wymienić ‚Katalog rękopisów tureckich i perskich ze zbiorów polskich’. ‚Tureckie stroje i sceny rodzajowe: z kolekcji króla Stanisława Augusta: katalog rysunków’. ‚Rozwój języka tureckiego w XVII wieku’ oraz współtłumaczenie dzieła Arifa Alego ‚Daniszmendname. Księga czynów Melika Daniszmenda’.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 12


ISBN

9788301183974: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/shadery-zaawansowane-programowanie-w-glsl-karol-sobiesiak-piotr-sydow-18012u

Cena: 0zarządzanie długiem publicznym, szerlok, agata borkowska, bez skrupułów pdf, antoni magier, już nikogo nie słychać, elipsa w literaturze, biologia molekularna bakterii, scrum czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej, komedia ludzka książki, pola wielokątów klasa 5, akademia pana kleksa audiobook, tajemnicze życie grzybów, hans christian andersen baśnie, do trzech razy natalie…