Kuba Niedźwiedź

Autor: Kijowska Renata

Choć mama ostrzegała. że ludzie mogą być niebezpieczni. niedźwiadek Kuba nie może powstrzymać ciekawości. Wraz z bratem Beniem buszuje po lesie w poszukiwaniu przygód i… kuszących przekąsek. Towarzyszą im narwana wiewióra zwana Wiórą i nowy kolega. lis Staszek. Zwierzaki są gotowe nawet włamać się do samochodu. by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za niedźwiedzie wybryki?…

Wydawnictwo: Znak

Cena: 21.99


Ubezpieczenia i składki – najnowsze zmiany w przepisach ZUS

Autor: Przemysław Jeżek

Publikacja omawia zmiany. jakie weszły i wejdą w życie w 2018 r. w przepisach dotyczących m.in. rozliczania i opłacania składek ZUS. nowych zasad rejestracji. prowadzenia i zawieszania działalności gospodarczej oraz ich wpływu na obowiązki płatników względem ZUS. zasad archiwizowania dokumentacji pracowniczej i związanych z nimi zmian w dokumentach ubezpieczeniowych. nowych regulacji w zakresie zatrudniania pomocników rolnika na podstawie umowy o pomocy przy zbiorach. ulg w opłacaniu składek ZUS dla początkujących i małych przedsiębiorców.

Publikacja jest podręcznym zestawieniem najnowszym zmian. niezbędnym w każdym dziale kadrowo-płacowym. W praktyczny. instruktażowy sposób wprowadza w nowe obowiązki pracodawców i płatników składek związane

Wydawnictwo: Znak

Cena: 31.99


Pamięć i polityka Droga historyka Zagłady

Autor: Raul Hilberg

Neumann skinął głową po raz trzeci. Czy zgodziłby się zostać promotorem mojej rozprawy doktorskiej „Zagłada Żydów europejskich”? W zanadrzu miałem dobrze skonstruowany dwudziestostronicowy konspekt. byłem gotów mu go wręczyć. Neumann zgodził się. ale nie miał wątpliwości. że w tym momencie odrywam się od głównego nurtu badań naukowych i wkraczam na teren. który omijali zarówno naukowcy. jak i ogół społeczeństwa. Wypowiedział tylko cztery słowa: „To będzie twój pogrzeb”.

z rozdziału „Początki”

Raul Hilberg. amerykański historyk żydowskiego pochodzenia. urodził się w Wiedniu w 1926 roku. W 1938 roku wyemigrował z rodziną do Ameryki. Pod koniec II wojny światowej w czasie służb

103.2: https://woblink.com/ebook/prawo-przedsiebiorcow-przewodnik-po-zmianach-przepisow-dominik-majewski-125293u

Cena:


Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


S.U.M.O. (Shut up. Move on) Zamknij się i idź dalej!

Autor: Paul McGee

MOTYWACJA

SUMO to skrót od „Shut Up. Move On” – zamknij się i idź dalej. Wszyscy pragniemy sukcesu i radości – niestety nie zawsze je osiągamy nich. Czy przyszło ci kiedyś do głowy. że może ci w tym przeszkadzać twoje własne nastawienie?

SUMO pokazuje. że to. jak myślisz. ma istotny wpływ na to. jak toczy się twoje życie. Pokazuje. że biorąc odpowiedzialność za swoje życie. możesz wykorzystać swój potencjał. chwytać okazje. cieszyć się związkami. odnosić sukcesy w pracy i z pozytywnym nastawieniem reagować na przeciwności.

SUMO zachęca. byś szczerze patrzył na swoje życie i pamiętał. że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wszyscy możemy zrzucić koszulki ofiary. wypracować owocne myślenie i przestać

:

Cena:


Wydawnictwo

Centrum Badań nad Zagładą Żydów: Format

125685

https://woblink.com/product-publication/download/125685/epub: 1

Cena: Barbara Engelking


ISBN

9788328708716: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/do-raju-ida-tylko-grzeczne-dziewczynki-a-niegrzeczne-tam-gdzie-chca-grazyna-majcher-elie-grimes-124626u

Cena:rise of the tomb raider podtopione archiwa, decyzje inwestycyjne, trudne emocje u dzieci pdf, hotel erotyczny, instalacja ppoż schemat, w dobie internetu, karpie bijem, dama paxton pdf, pan samochodzik i zagadki fromborka pdf, polacy którzy zmienili świat, problemy globalizacji, praszyński, rytuały przejścia, król duch słowacki, zarobek pasywny, podstawy biotechnologii przemysłowej pdf, czarnoksiężnik z krainy oz pdf, ksiegoznak…