Przygody K

Autor: Krzysztof Gedroyć

‚Przygody K’ są zaskakującą opowieścią o najzwyklejszej rzeczywistości. Bohaterowie niespodziewanie pojawiają się i znikają. żyją w świecie porwanym. składającym się z porozrzucanych skrawków obrazów. kręcących się na wietrze. w niezrozumiałej i doskwierającej rzeczywistości. z której nie ma wyjścia. K pragnie pozbyć się egotycznej tożsamości. szuka miejsc. leżących „poza zasadą ego”…

Takie przewartościowanie jest krokiem w stronę wolności wewnętrznej. osobistej. pogodnej – wyzwalającej od megalomanii. samouwielbienia i chełpliwości. Od siebie. Nie ma tu moralizowania. ideologizowania lub wysnuwania ocen. Rzecz jest zabawna i poważna zarazem. I literacka w świetnym stylu.

Wydawnictwo: Forma

Cena: 14.25


KtoCzyta.pl

Format: EPUB.MOBI

14.9

1:

Cena:


Homo nobilis

Autor: Urszula Świderska-Włodarczyk

Wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy spadkobiercami wartości szlacheckich. Poszukujemy korzeni. otaczamy się rodowymi portretami i herbami. Na szlachecką modłę posługujemy się tytułami ..pan” i ..pani”. Warto badać te wartości. pisać o nich i je przypominać. Bez tego nie będziemy potrafili zrozumieć naszej kultury i współczesnych standardów.

Przełom średniowiecza i czasów nowożytnych przyniósł wiele przeobrażeń natury politycznej. społecznej. ekonomicznej i kulturowej. także w Rzeczypospolitej. Potomkowie dawnych rycerzy stawali się szlachcicami. Nowe czasy to nowe powinności. a wraz z nimi – nowe wzorce osobowe. Specjaliści od władania mieczem musieli przyjąć rolę gospodarnych zarządców. Efektywne kierowanie folwarkiem to tylko jeden z obowiązków tytu

19.9: https://woblink.com/ebook/tiara-i-korona-tom-1-teodor-jeske-choinski-28519u

Cena:


W ogrodzie Boga

Autor: Amy Steedman

Jest taki Ogród. który Bóg zasadził dla siebie. piękniejszy niż jakikolwiek ogród na Ziemi. Kwiaty. które tam kwitną to śnieżnobiałe dusze świętych Pańskich. czyli ludzi. którzy nigdy nie zostali zbrukani czy skażeni przez świat. W Ogrodzie Boga dusze świętych rozkwitają niczym kwiaty. a każda z nich wyróżnia się niepowtarzalnym pięknem. W tej książce zebrano historie jedynie kilku z nich. podobnie. jak w ogrodzie pełnym róż. zbiera się zwykle tylko niewielki ich bukiet.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 24.9astronauci lem, magdalena bierca, przemoc symboliczna bourdieu, wieści hiobowe, playboy laurelin paige, moll flanders, magdalena dziuma, pakt z diabłem pdf, przewrót thermidoriański, ajahn brahm depresja, władysław kołaciński żbik, libudzisz, anaruk chłopiec z grenlandi, wrum wrum, playboy za sterami książka pdf…