Jerychonka

Autor: Maria Rodziewiczówna

Akcja powieści rozgrywa się w środowisku cyganerii krakowskiej. Filip Osiecki. Andrzej Oryż i Magda Domontówna są malarzami. Każda z tych postaci kocha. jednak bez wzajemności ze strony obiektu uczuć.

Filip jest opętany uczuciem do pięknej baronowej. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego. iż jest jedynie jej zabawką. Andrzej kocha Magdę. lecz jego uczucie nie opiera się na fizyczności. Domontówna jest dla niego niczym muza. Z kolei Magda darzy uczuciem Filipa. Jej miłość ma jednak charakter platoniczny. Dziewczyna bardziej pragnie wcielić się w rolę przyjaciółki i powiernicy niż obiekt namiętności. Wszystko zmierza nieuchronnie do dramatu…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Listy z dziesiątej wsi

Autor: Agnieszka Olszanowska

‚Bóg opuścił mnie na worku z mąką”. Tak zaczyna opowieść o swoim życiu Beata. bohaterka ‚Listów z dziesiątej wsi”. Jej mąż Michał opuszcza ją dla innej kobiety i wyjeżdża do Londynu. a ona zostaje sama z dwoma synami – bez pracy i środków do życia. 
Ta sytuacja zmusza ją do powrotu do rodzinnego domu na wsi – w którym mieszka jej brat  Kuba. 

Zwierzyniec był przed laty piękną polską wsią. Teraz zmienia się w plantację kukurydzy. Znikają drzewa. sady. kwiaty. bo kukurydza przynosi największe dochody. Beata buntuje się. pragnie zachować choć cząstkę dawnego ś

5: https://woblink.com/ebook/czy-getowie-dakowie-wierzyli-w-jednego-boga-studium-z-zakresu-religii-i-mitologii-porownawczej-susan-schneider-23154u

Cena:


Dwie dusze

Autor: Maria Cecylia Rajchel

Tajemniczy mężczyzna wyrusza w podróż. Kim jest Leon W. i dokąd się udaje?

Kim jest dziewczyna. którą spotyka w samolocie? Czy Luiza jest naprawdę dziennikarką? Co znajduje się w skrypcie. który przekazuje jej nieznajomy? Dlaczego nagle znajdujemy się w hotelu?

Książka nie jest kryminałem. ani thrillerem. Nie jest również romansem. choć z pozoru tak ją można odczytać. W żartobliwym i poważnym tonie opisuje niestereotypowe zachowania i zwyczaje gości oraz pracowników hotelu.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 22


ISBN

9788364974939: Wydawnictwo

Format

18.67: https://woblink.com/ebook/ty-pawel-jakubowski-23117u

Cena:arabski syn chomikuj, interpretacja do gór i lasów, bari syn szarej wilczycy, europejski nakaz dochodzeniowy, święty witold, łukasz baka, chłopcy z placu broni książka pdf, przyroda klasa 4 pdf, emerytalna katastrofa, werter pdf, leszek sykulski geopolityka, moja twoja, szkoła dla zabójców, kamienie na szaniec strzeszczenie, wyznania zakupoholiczki książka, mechanika konstrukcji, dziady cz 3 audiobook…