Liczby nieparzyste

Autor: Małgorzata Południak

‚Twórczością Małgorzaty Południak rządzi chaotyczna dynamika zmienności. Są w niej obrazy przemijania i destrukcji oraz rozliczne choroby przygodnie dotykanego świata. Jest skarga na życie i melancholia. jest lament i ból. tęsknota i samotność. Obcość między zastygłą przestrzenią wspomnień a odrażającą teraźniejszością. Zewsząd wyziera brak i niespełnienie. Tymczasem gdzieś między przyrodą. nauką. filozofią. sztuką i codziennością przepływa życie. między wiedzą a doznaniem. koniecznością a pragnieniem kwitną wiersze jak róże: efemeryczne dowody piękna i bólu. Dowody chwilowej zgody i stałej nieufności. nieustannych przeczuć i przelotnej prawdy’.

z posłowia Piotra Michałowskiego

Wydawnictwo: Forma

Cena: 16.5


Wszyscy jesteśmy hipsterami

Autor: Daniel Radecki

Wszyscy jesteśmy hipsterami. Urodzeni w Polsce A. B i C. emigrujący do dalszych i bliższych krajów. samotni czy sparowani. ułomni czy wybitni. poszukujemy własnego stylu. tożsamości i niepowtarzalnej drogi przez życie.

Pielgrzym to człowiek. który w jednym momencie stracił niemal wszystko: rodziców. dziewczynę. perspektywy na przyszłość. Pogrążony w stagnacji. szukający pocieszenia w przygodnych miłościach i topiący smutki w alkoholu pewnego dnia odbiera telefon od dawnego przyjaciela z zaproszeniem na wesele kumpla – jednego z członków dawnej pijackiej załogi.

Konfrontacje z własną przeszłością. szanse na wyjście z życiowego impasu. niespodziewane spotkania przy wódce – wszystko to wraca do głównego bohatera. ale najważniejszym z powrotó

22.95: https://woblink.com/ebook/dekada-olowiu-na-ekranie-anna-miller-klejsa-23257u

Cena:


Gala w Nowym Orleanie

Autor: Maisey Yates

Victoria Calder chce odzyskać rodzinną firmę. którą straciła przez swą naiwność. Obecnym właścicielem jest Rosjanin Dymitri Markin. playboy o złej reputacji. Victoria proponuje Dymitriemu. by się z nią zaręczył. bo to poprawi jego wizerunek. Wspólny wyjazd do Nowego Orleanu okazuje się wielkim wyzwaniem dla nich obojga…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Zimne ognie

Autor: Simon Beckett

Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem. a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę. z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę i pragnie wyznać mu tę nowinę. on nagle znika bez śladu… Okazuje się. że jej kochankiem był psychopata. podający się za psychologa Alexa Turnera. który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Pleśń. Ryngraf. Farsa panny Heni

Autor: Maria Rodziewiczówna

Tom zawiera trzy krótkie powieści: „Pleśń”. „Ryngraf” i „Farsa panny Heni”.

„Pleśń” to opowieść o pracy. niedoli. ale i radosnym trudzie.

Historia opowiedziana w „Ryngrafie” osnuta jest na tle walk napoleońskich w Hiszpanii.

„Farsa panny Heni” to z kolei przezabawna opowieść o uroczej siedemnastolatce Heni Dobrzyńskiej. Dziewczyna marzy o karierze operowej. Nim jednak wystąpi na scenach operowych Europy. musi wyrwać się spod kurateli stryja. Wolność tę może zapewnić młodej śpiewaczce tylko mąż. Ale taki. który małżeństwo potraktuje równie fikcyjnie jak i ona…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9kate borkowska, marketing w gastronomii pdf, mały książe tekst pdf, przygody baltazara gąbki trylogia, sylvia plath szklany klosz pdf, mroczny łowca kolejność, jak uwodzi drań chomikuj, fraszka raki interpretacja, ja, inkwizytor. wieże do nieba, metody fizykochemiczne, jak manipulowac ludzmi książka, pod prąd robert biedroń, zatoka świń pdf, grzegorz kalinowski pogromca grzeszników, zaburzenia zachowania u dzieci. teoria i praktyka, dylemat wagonika pdf…