Superkoderki

Autor: Andrea Gonzales

Najlepsza książka 2017 roku według Nowojorskiej Biblioteki Publicznej

Superkoderki to idealna propozycja dla wszystkich ambitnych programistek i programistów. To historia dwóch niezwykle uzdolnionych informatycznie nastolatek. które poznały się na letnim kursie Girls Who Code. a następnie wymyśliły grę wideo. Gra błyskawicznie rozprzestrzeniła się w sieci i zyskała popularność na całym świecie.

Sukces gry umożliwił Andy i Sophie dotarcie do najpotężniejszych strat-upów i firm technologicznych. Dziewczyny postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami.

Książka pokazuje tajniki branży technologicznej. potęgę programowania oraz prawdziwą moc kobiet. które zmieniają losy świata. Andy i Sophie opowiadają nie tylko o możliwościach. jakie oferują nauka i nowe technologie. ale też o prawdziwych korzyściach wynikających z odkrycia własnej drogi i kreatywności. Książka zwiera dodatkowe materiały wprowadzający w świat programowania.

Rekomendowana przez Children’s Book Council w kategorii „najlepsza książka z dziedziny nauki i nowych technologii”.

O autorkach

Andrea „Andy” Gonzales jest absolwentką Hunter College High School i obecnie studiuje na stanowym uniwersytecie stanu Karolina Północna w kampusie Chapel Hill. korzystając z prestiżowego programu Robertson Scholar. W wakacje poprzedzające rozpoczęcie nauki w szkole średniej Andy zaczęła uczyć się programowania. Tak rozpoczęła się jej fascynacja informatyką i pozycją kobiet w świecie nauki i nowych technologii. Na kursie programowania Girls Who Code Andy zrozumiała. jaka siła tkwi w pracy zespołowej. Wraz z Sophie Houser wymyśliła grę wideo Tampon Run. Jej sukces przerósł wszelkie oczekiwania. a Andy zaczęła swoją przygodę w wielkim świecie. Poza informatyką. Andy uwielbia muzykę. komiksy i gry wideo. Chce aktywnie działać na rzecz kobiet w branży technologii komputerowych.

Sophie Houser jest studentką Uniwersytetu Browna. a programowania nauczyła się na letnim kursie Girls Who Code. Jej projekt końcowy. gra wideo Tampon Run. współtworzony z Andreą Gonzales uderza w tabu związane z menstruacją. Gra rozpowszechniła się w sieci. a autorki nagle znalazły się w centrum zainteresowania prasy. opinii publicznej i świata technologii. Oprócz programowania. Sophie uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi. nosić skarpetki w dziwaczne wzory i tworzyć śmieszne obrazki w Photoshopie. Oprócz tego ma jeszcze wiele innych pasji związanych ze studiami i nie tylko.

Wydawnictwo: Czarna Owca

9788301201036: Wydawnictwo

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Grundwortschatz Recht. Niemiecki dla prawników

Autor: Małgorzata Grabowska

Język niemiecki

Poziom C1

Podręcznik jest przeznaczony dla osób. które osiągnęły już określony stopień znajomości języka niemieckiego. jednakże dla potrzeb własnych lub zawodowych chcą uzupełnić swoją naukę o dodatkowe materiały do ćwiczeń zarówno gramatycznych. jak i leksykalnych. Książka pomoże w pogłębieniu znajomości niemieckiego o dodatkowe słownictwo prawnicze oraz wyrażenia idiomatyczne. Ponadto podręcznik oferuje przykłady korespondencji oraz stanowi impuls do pracy własnej nad językiem niemieckim oraz fachowym słownictwem prawniczym.

***

Małgorzata Grabowska – germanistka i lingwistka. długoletni kierownik Zespołu Lektorów Języka Niemieckiego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wyk

Fatalne jaja. Diaboliada

Autor: Michaił Bułhakow

Obie nowele to zjadliwa satyra na radziecką biurokrację. Michał Bułhakow – twórca genialnego Mistrza i Małgorzaty – jak mało kto potrafił podchwycić i literacko przetworzyć przejawy sowieckiej rzeczywistości. prowadząc niekiedy swoich bohaterów na skraj obłędu. Pisarz dobrze wiedział. że człowiek. który wpadnie w tryby rozpędzonej machiny biurokracji. ulegnie presji ludzkiej głupoty i własnego strachu. musi skończyć tragicznie. Sam za życia był ostro krytykowany. niekiedy otrzymywał odrobinę wolności. by za chwilę znaleźć się w labiryncie zakazów. W latach 30. pisał głównie do szuflady. Paradoksalnie. gdy władza sowiecka zabrała mu ostatnią szansę na realizację zawodową jako literata. stworzył arcydzieło.

Wydawnictwo: MG

Miesięcznik ZNAK nr 760

Autor: autor zbiorowy

‚Teologowie i uczeni od wieków pisali. że istnieją dwie Księgi. w których Bóg objawia się człowiekowi: Pismo Święte i Natura. Echa tej metafory słyszymy do dziś. gdy mowa o „odczytywaniu” ludzkiego genomu. Wizja „dwóch Ksiąg” może być piękną ilustracją zbieżnych dążeń wiary i nauki. ale i świadectwem tego. jak obchodzono dawną kościelną cenzurę – odważne poszukiwania długo trzeba było osłaniać religijną metaforyką. Jak wyglądają dziś relacje między nauką a religią?’