Tablica z Macondo

Autor: Stanisław Barańczak

Opublikowana w Londynie w 1990 roku książka zawiera m.in. tekst „E. E.. przybysz z innego świata”. czyli klasyczny szkic o doświadczeniu emigracji. eseje poświęcone Schulzowi i Norwidowi. piękną interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Pan Cogito o cnocie”. nie mówiąc już o szeregu tekstów poświęconych przekładom. odsłaniających niezwykle wyrafinowany warsztat tłumacza. Jest w tej książce. a przede wszystkim w tytułowym szkicu coś na kształt testamentu jej twórcy.

Książka została opatrzona posłowiem Joanny Szczęsnej.

To. co chcę przez to powiedzieć. sprowadza się do prostego stwierdzenia: tablica ON JEST jest nie tylko wyznaniem wiary. ale i poetyką normatywną. Nie tylko westchnieniem ul

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Ina Benita

Autor: Gacek Piotr

Opowieść o życiu Iny Benity. wielkiej gwiazdy przedwojennego kina i kabaretu. która błyszczała na ekranie w popularnych komediach u boku Bodo. Dymszy i Żabczyńskiego. ale zagrała też dramatyczną rolę w jednym z pierwszych filmów Aleksandra Forda.

W czasie wojny została potępiona przez Polskie Państwo Podziemne za granie w teatrach jawnych. Aresztowana przez Gestapo i więziona na Pawiaku za romans z oficerem Wehrmachtu. Zwolniona dzień przed wybuchem powstania warszawskiego. nie wiadomo czy zginęła w kanałach. czy później. Krążyła nawet legenda. że Benita wyemigrowała…

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9


Przerwy w jedzeniu

Autor: Muss Claus

Zdrowe jedzenie jest dobre – przerwy w jedzeniu są jeszcze lepsze! 

Liczne badania naukowe potwierdzają. że tymczasowe przerwy w jedzeniu zapewniają leczniczy efekt. Dzięki tej książce poznasz techniki i programy żywieniowe. które mają moc uzdrawiania. Dowiesz się jak bez uczucia głodu chronić naczynia krwionośne przed arteriosklerozą. odciążyć serce i obniżyć ciśnienie krwi. Przerwy w jedzeniu poprawiają przemianę materii. a wątroba. pęcherzyk żółciowy i nerki pracują bardziej efektywnie. Zredukowany czas spożywania posiłków wpływa też korzystnie na mózg i układ nerwowy. 

Przerwy w jedzeniu pomogą Ci pozbyć się wielu dolegliwości 

Opisane przez Autorów programy odżywiania oddziałują bezpośrednio na nasz genom w jądrze komórkowym. Ryzyko zwyrodnienia

:

Cena:


Kodeks pracy 2019.

Autor: praca zbiorowa

Od 1 stycznia 2019 r. możliwość wstępowania do związków zawodowych oraz ich zakładania uzyskają osoby pracujące na umowy cywilnoprawne i samozatrudnieni. Osobom tym będą przysługiwały ochrona przed zwolnieniem z pracy oraz inne przywileje związkowe.

Te oraz wszystkie inne zmiany w zakresie prawa pracy zostały uwzględnione w publikacji „Kodeks pracy 2019. Praktyczny komentarz z przykładami”. Zawiera ona aktualną treść ustawy oraz praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian.

W publikacji omówione zostały m.in.:

● wchodzące w życie od 1 stycznia 2019 r. zmiany dotyczące prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej – wprowadzono możliwość prowadzenia dokumentacji kadrowej w f

Bartosz Wojciechowski:

Cena:


Tyson. Żelazna ambicja

Autor: Mike Tyson

Nowe oblicze Bestii! Mike Tyson powraca z nową książką!

Duet Mike Tyson i Larry Sloman powraca!

„Właśnie patrzymy na przyszłego mistrza świata w wadze ciężkiej” – powiedział. kiedy po raz pierwszy ujrzał go na ringu. Mike Tyson miał zaledwie 13 lat. za sobą rozboje. włamania i kradzieże. Gdyby nie on. podzieliłby los kolegów z Brooklynu. którzy ginęli w młodym wieku lub na długie lata trafiali za kraty.

Cus D’Amato odmienił życie Mike’a. Zakradał się w nocy do jego pokoju i szeptał. że zostanie mistrzem. Stosował hipnozę. przekonywał. że nie ma lepszego od Tysona. a przed walką mówił: „Chciałbym. żebyś połamał mu żebra”. Wszystko po to. by zaszczepić w Mike’u gen czempiona. I stworzyć Bestię. która będzie siała postrach wśród rywali. jeszcze

30: https://woblink.com/ebook/ziemia-jalowa-magdalena-okraska-138568u

Cena:


Wierszydełka do serduszka

Autor: Renata Grześkowiak (Renezja)

Czy to będzie przyjecie urodzinowe u Hipopotama. czy też zajrzymy do podziemnego miasta pod ogrodem. wszędzie spotkamy przyjaciół.

Chcesz latać? Lataj! Chcesz pływać w ponczu? Wskakuj!

W świecie wyobraźni wszystko jest możliwe. wystarczy tylko przekroczyć próg. Za nim roztacza się kraina pełna ciekawostek. które zainteresują i wprawią w dobry nastrój każde dziecko. Razem można wiele zdziałać. bawmy się więc z dziećmi i z nimi przeżywajmy przygody.

„Wierszydełka do serduszka” to zbiór wierszy. czasem nawet z morałem. Wszystkie pełne ciepła i łatwe do przyswojenia. a nawet nauczenia się na pamięć. To wspaniały materiał na przedszkolne/wczesnoszkolne przeds

27: https://woblink.com/ebook/od-czego-zaczac-trening-arkadiusz-szuba-140322u

Cena:cytaty makbet, lego przygoda poradnik, kazimierz ilski, chemia ogolna, emergency 4: global fighters for life, paweł kwaśniewski, chłopiec z grenlandii pdf, obywatel i małgorzata, niby noc, drgawki gorączkowe, chryzmon, król mrówek, szachinszach pdf, diana palmer książki pdf, ojciec chrzestny mp3, cham eliza orzeszkowa, chmielarz rana chomikuj…