Na zakrętach losu

Autor: Aleksander Ławski

Wojna. komunistyczny reżim. PRL… We wspomnieniach Aleksandra Ławskiego historia przestaje być zbiorem suchych faktów i ożywa. stając się rzeczywistością i codziennością bohatera. Wojna przerywa jego dzieciństwo. w zamian dając moc doświadczeń. które kształtują jego charakter. Po zmianie systemu młody człowiek dostaje się w tryby machiny. która decyduje o tym. czego ma się uczyć. gdzie pracować. z kim rozmawiać. a co ukrywać.

Razem z twórcą tych wspomnień oglądamy jego życie: studia. pierwszą pracę. wyprawy zagraniczne. i poznajemy krąg postaci. czasem komicznych. a czasem tragicznych. których losy wplecione zostały w jego życie.

Ojciec się wystraszył. że może to Niemcy. jednak to nie byli Niemcy. tylko Żydzi. których młynarz ukrywał w kryjówce we młynie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Przybłęda

Autor: Tomasz Siwiec

„Przybłęda”. to historia Jacka Pęgowskiego – bezdomnego alkoholika. który znajduje schronienie na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych. Tam postanawia po raz kolejny zerwać z nałogiem. Nie jest to łatwe zadanie. ale mieszkańcy zaczynają tolerować obecność ‚nowego lokatora’. a to okazuje się dla niego ogromnym wsparciem.

Wkrótce jednak staje się coś nieoczekiwanego…

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 12


ISBN

9788324056194: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/fashionistki-zrzucaja-czadory-aleksandra-chrobak-136790u

Cena:ftl poradnik, jacek pałka, półwyspy europa, z widokiem na miłość, typ osobowości logik, daniel tracz nago, adam bahdaj kapelusz za 100 tysięcy, don kichot pdf, jak skutecznie rzucić palenie książka, zatoka świń pdf, einstein wiara, darmowe e booki, www gryonline, łamigłówki dla dorosłych pdf, erotyczne audiobooki, nina witoszek, jana chojecka, cudaczek wyśmiewaczek pdf, mj de marco…