Syn cyrku

Autor: John Irving

‚Syn cyrku’ to powieść. w której po mistrzowsku skonstruowana intryga kryminalna stanowi pretekst do ukazania złożoności współczesnego świata; świata pełnego nędzy. zbrodni i wynaturzeń. choć nie brak w nim i szlachetnych ludzkich porywów. Trudno tu jednak znaleźć coś. co stanowiłoby punkt odniesienia i miarę rzeczy. opokę. na której dałoby się cokolwiek zbudować. Nie tylko główny bohater. Farrokh Daruwalla. występuje w dwóch wcieleniach – szanowanego lekarza i płodnego autora scenariuszy popularnych kryminałów – wciąż krążąc pomiędzy Bombajem a Toronto; inne postacie Irving też wyposaża w podwójną osobowość. sugerując. że choć musimy nieustannie dokonywać niełatwych wyborów. nic w naszym życiu nie jest jednoznaczne ani ostateczne.

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią ‚Uwolnić niedźwiedzie’. a jego czwarta książka. ‚Świat według Garpa’. przyniosła mu rozgłos na skalę światową. została też z sukcesem sfilmowana. Jest znany i podziwiany na całym świecie. a jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 41.6


Poznaj Amie

Autor: Agnieszka Kułak-Bejda

Od Autorki: Urodziłam się i mieszkam wraz z ukochanym mężem w Białymstoku. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i z zawodu jestem lekarzem. „Poznaj Amie jest moim literackim debiutem. Początkowo miało to być jedynie pisanie „do szuflady”. jednakże pozytywne opinie moich najbliższych na temat tej książki sprawiły. że dzięki uprzejmości Wydawnictwa Silva Rerum ujrzy ona światło dzienne. 

Uchylając rąbka tajemnicy mogę wyjawić. że moja książka nie jest zwykłą powieścią romantyczną. Starałam się. aby była to wzruszająca opowieść o przyjaźni. jaka może się nawiązać na każdym etapie życia. Chciałam ukazać. jak dobry i ubogacający może być wpływ drugiej osoby. a znajomość trwająca tylko kilka miesięcy stać się

:

Cena:


Zero K

Autor: Don DeLillo

Najzabawniejsza. najbardziej erudycyjna i poruszająca powieść Dona DeLillo. jednego z największych amerykańskich pisarzy naszych czasów. Ta książka to oda do języka. wejrzenie w serce ludzkości. medytacja o śmierci i afirmacja życia.

Ojciec Jeffrey’a Lockharta. Ross. jest bilionerem po sześćdziesiątce. żonatym z młodszą od niego Artis Martineau. której zdrowie wciąż się pogarsza.  Ross jest również głównym sponsorem tajnego ośrodka. w którym śmierć jest procesem doskonale kontrolowalnym. zaś ciała są zabezpieczane do czasu. aż postęp medycyny i technologii pozwolą im na powrót do życia i zdrowia.

Jeff dołącza do Rossa i Artis w ośrodku. by dokonać „nieostatniego pożegnania”. zanim jej ciało zostanie zahibernowane. „Nie mamy wyboru czy narodzić się. czy nie. Czy śmierć również musi być od nas niezależna? Czyż rzucenie wyzwania losowi i przeznaczeniu nie jest chwalebne?”.

Te właśnie pytania prześladują zarówno DeLillo. jak i bohaterów powieści. Podczas gdy Ross Lockhart. czuje głęboką potrzebę przejścia do innego wymiaru. przebudzenia się w nowym świecie. dla jego syna jest to marzenie niezrozumiałe. Jeff. narrator powieści. jest bowiem oddany życiu. doświadczaniu „pomieszanych zadziwień naszej współczesności tu. na Ziemi”.

Błyskotliwa powieść Dona DeLillo uwodzi czytelnika nieporównanym zmysłem obserwacji i oddaniem ducha naszych czasów: wiecznego starcia mroku – światowego terroryzmu. naturalnych katastrof i epidemii – i światła – piękna i uroku codzienności. miłości. „intymnego dotyku ziemi i promieni słońca”.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22


Prawdziwa Historia Internetu – wydanie III rozszerzone

Autor: Marek Pudełko

„Prawdziwa historia Internetu” to obszerne źródło wiedzy o Internecie i jego ewolucji. Przedstawia ojców Internetu. ukazuje jak powstały pierwsze sieci i jak się rozwijają do dnia dzisiejszego. Ze szczegółami opisano najważniejsze usługi. protokoły i programy. dzięki którym łatwo i sprawnie ludzie wymieniają pliki. rozmawiają. dzielą się wiedzą i przeżyciami. czyli po prostu surfują po sieci.

Książka kierowana jest do ludzi. którym nie wystarcza samo surfowanie po ogromnym Internecie. lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. Ponieważ kierowana jest nie tylko dla profesjonalistów. to nie można jej traktować. jako podręcznika uczącego o sieciach.

Jest to

38.9: https://woblink.com/ebook/pysznosci-z-roslin-pawel-ochman-32295u

Cena:


ISBN

9788379767700: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/jak-zwierze-charles-foster-32193u

Cena:filozof i wilk, choroby środowiskowe, śladami neli przez dżunglę morza i oceany audiobook, mamiko bez makijażu, socjologia kultury, powtórka z angielskiego do egzaminu gimnazjalnego, strategia błękitnego oceanu pdf download, podstawy ekonometrii, droga krzyżowa mp3, mity greckie wanda markowska, weźmisz czarno kure audiobook, historia europy, brzeziński elementy metodologii badań psychologicznych pdf, książka 365 dni pdf, historia maszyn liczących, emil pływaczewski, bruce lipton książki, powrot do jedwabnego, emancypacja kobiet lalka, facetem, mały książe lektor…