Wyspa

Autor: Joanna Miszczuk

Kobiecość. fantazja i bogactwo postaci. Opowieść. która dowodzi. że wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic.

Maxime Dupont. francuska ciastkarka. dzięki swoim innym ukrytym talentom. prowadzi podwójne życie. Jej przeszłość naznaczona została cierpieniem: osierocona jako dziecko. ofiara przemocy jako nastolatka. brutalnie pozbawiona ukochanego. Już jako dorosła ujawnia w swej drugiej osobowości wielką siłę drzemiącą w kobiecej duszy. Czy to. kim jesteśmy. implikuje nasza przeszłość czy nasze decyzje?
Maxime w wyniku dramatycznych wydarzeń trafia na tajemnicza wyspę Lumię. Wyspa jest praktycznie odc

Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Cena: 14.4


Cukiereczek

Autor: Grzegorz Bartos

Poszukiwanie. które staje się obsesją. mężczyzna. który nie ma czasu do stracenia. i kobieta. dla której warto żyć. Gerard Burzyński. policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego radomskiej Jedynki prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia Eweliny Frankowskiej – byłej mistrzyni kickboxingu. Przemierza zakamarki „miasta z wyrokiem”. jego zaułki. ślepe ulice. torowiska. Planty. Poszukiwanie Cukiereczka to dla niego znacznie więcej niż praca. więcej niż zadanie – w grę wchodzi uczucie. Czeka go niełatwa przeprawa. bowiem porywacz. postać z cienia. obdarzył swoją ofiarę równie silnym afektem. „Współczuję temu. kto spróbuje jej zrobić krzywdę” – mówi o Frankowskiej jej stary trener. Cukiereczek walczy od trzynastego roku życia. Dziewczyna. która wychowała się w najgorszej dzielnicy miasta. weszła na sam szczyt sportów walki i… zrezygnowała. Dlaczego? „Pies z martwego miasta”. szukając tropów. dotyka niejednej tajemnicy związanej z byłą mistrzynią. A zegar tyka. Gerard ma coraz mniej czasu. aby odkryć. kto jest stalkerem. „Cukiereczek” to thriller o obsesji. Powieść kryminalna o poszukiwaniu odpowiedzi. Przejmujący obraz szaleństwa i portret miasta skazanego na śmierć.

Wydawnictwo: RW2010

Cena: 15.9


Niebezpieczny szlak

Autor: James Oliver Curwood

W westernie zatytułowanym Niebezpieczny szlak Jack Howland. inżynier z Chicago. zostaje wysłany na daleką północ Kanady. gdzie ma prowadzić budowę 600-milowego odcinka kolei żelaznej. W trakcie podróży spotyka piękną. niemą kobietę. która rozpaczliwie prosi go o pomoc. Tajemnicza nieznajoma wciąga Howlanda w pułapkę. z której ten ledwo uchodzi z życiem. Kto i dlaczego chce go zabić? Co tak naprawdę dzieje się na budowie? Dlaczego obaj inżynierowie chcą natychmiast wyjechać? I – rzecz jasna – kim jest ta kobieta? Wrogiem czy jednak przyjacielem? Pomimo ostrzeżeń. by zawrócił z drogi. Jack podąża tytułowym niebezpiecznym szlakiem…

Wydawnictwo: LTW

Cena: 16.9


Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Autor: Jan Sztaudynger

Zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera. uznanego fraszkopisarza. autora słynnych „piórek”. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka. postać wzorowana na wnuczce poety. dla której przed laty powstawały te niezwykłe wiersze. W bogato ilustrowanej przez Jonę Jung książce znajdą się utwory pochodzące m.in. z tomów: Moja wnuczkaZwrotki dla DorotkiDróżką przed siebieKasztankiNarodziny obłoczka czy Muchomory. Nie zabraknie też wierszy dotąd mało znanych. jak odnaleziony niedawno przez Piotra Kasperczaka  w czasopiśmie „Tęcza” z 1930 roku Konik polny.

Macie w domu małych wielbicieli Brzechwy i Tuwima?

Z pewnością pokochają też w

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 31


Nikt tylko Mickiewicz

Autor: Mikołaj Sokołowski

Gustaw i Konrad to kolejne wcielenia Nikogo – postaci. której pierwowzorami są Odys Homera i Nemo Radulphusa. Odwołując się do motywu rozwijanego między innymi przez Jörga Schana. Ulricha von Huttena. Williama Wordswortha. Jeana Paula. Ludwiga Tiecka i Achima von Arnim. autor skupia się na zjawisku znanym pod nazwą lusus de Nemine. oznaczającym grę z Nikim lub w Nikogo. Mickiewicz podejmował tę tematykę. aby przedstawić istoty nieprzedstawialne. będące negacją bytu. Badacz stawia pytania o granice języka. którym poeta opisywał owe skrajne formy istnienia. To książka o giętkości. ale także o przewrotności tego języka.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25jacek piekara audiobook, quo vadis audiobook mp3, stulecie winnych audiobook, jomswiking, chmury arystofanes pdf, rage 2 gry online, niedźwiedź w cieniu smoka, polly pocket gra, darmowe e booki do pobrania, ustrojowe prawo administracyjne, systemy wspomagania decyzji, polskie aktorki filmowe, wojciech kaute, władysław tatarkiewicz historia filozofii pdf, słuchaj swojego serca pdf, radowe dziewczyny, wasilij rozanow, antonim po angielsku, taktyka zielona pdf, follett upadek gigantów…