ISBN

9788380158085: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/kapielisko-maria-borzobohata-sawicka-libby-page-128174u

Cena:


Herbert

Autor: Andrzej Franaszek

Niestrudzony podróżnik. Porywający eseista. Genialny poeta. 

Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami. gniewem. przez dekady walczący z bólem ciała i duszy? Nieprzenikniony? Zawsze osobny? Z pewnością: człowiek budujący swe życie na przekór historii. modom. przeciwnościom losu. biedzie. własnym słabościom. Płynący pod prąd.

Andrzej Franaszek. autor znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza. z pieczołowitością portretuje Zbigniewa Herberta. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych. głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne. dotąd nieznane notatki. by na nowo oświetlić twórczość poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę. co sprawia. że z niemal dwóch tysięcy stron w

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Jakość w Agile

Autor: Karolina Zmitrowicz

Książka Jakość w Agile została w całości poświęcona szeroko rozumianej tematyce zarządzania jakością w zwinnych projektach IT – od organizacji procesów jakościowych. przez różne podejścia. aż po konkretne narzędzia i techniki wspierające zarządzanie jakością.

Na początku autorzy skupiają uwagę na kulturze organizacyjnej. jako niezbędnej podstawie do zbudowania ekosystemu zarządzania jakością w całej organizacji. Pokazują. co należy zrobić w przypadku konieczności zaplanowania i wdrożenia procesów zarządzania jakości w organizacji.

Następnie schodzą na poziom produktu i projektu. Kolejno omawiane zagadnienia poprowadzą Czytelnika przez cały proces wytwórczy. począwszy od pomysłu biznesowego. poprzez efektywne pr

25.2: https://woblink.com/ebook/hillary-clinton-kariera-polityczna-longin-pastusiak-133382u

Cena:


Milion smutnych atomów

Autor: Jagoda Wochlik

Amelia i Józef są parą od pięciu lat. oboje jednak czują. że nie jest już między nimi jak dawniej. Wydaje im się. że wciąż bardzo się kochają. mimo to coraz trudniej im odnaleźć wspólny język. Choć akcja powieści rozgrywa się w kilku ostatnich miesiącach ich związku. dzięki retrospekcjom możemy obserwować zmieniające się na przestrzeni lat stosunki między bohaterami.

W ich napięte relacje wkraczają kolejne osoby dramatu – śliczna i młoda koleżanka z pracy Józefa oraz nowy sąsiad. z którym Amelia zaczyna spędzać czas chętniej niż z własnym mężem.

Powieść jest smutną diagnozą współczesnej rzeczywistości. kiedy słowo „ja” coraz częściej zastępuje słowo „my”. stając się powodem rozpadu wielu małżeństw. Jest też historią ludzi. którzy. mimo że się kochali. nie potrafili być ze sobą.

Jagoda Wochlik w brawurowy sposób odziera instytucję małżeństwa z fałszywych osłonek. w które najczęściej ślepo wierzymy. Autorka w swojej powieści zrywa ze schematami i dodatkowo stawia czytelnika przed bolesną prawdą. że czasem nawet miłość nie jest gwarantem udanego związku.

Joanna Sykat. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


The Adventures of Sherlock Holmes (part II)

Autor: Arthur Conan Doyle

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Adventures of Sherlock Holmes przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu The Advent

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Kłamca. kłamca

Autor: Sarah Flint

Detektyw Charlotte Stafford w starciu z zabójcą policjantów.
Najpierw dwaj mężczyźni – związani kablem i okrutnie okaleczeni. Potem kobieta – związana kablem we własnym łóżku. Przy każdym ciele leży czerwona róża… i będzie ich więcej.
Ktoś morduje londyńskich policjantów. Zemsta przestępcy. którego kiedyś aresztowali? A może coś znacznie bardziej przerażającego?
Mnożą się kłamstwa i oskarżenia. ale nie ma żadnego tropu. kto stoi za zabójstwami i jak wybiera swoje ofiary. Młoda. ambitna detektyw Charlotte „Charlie” Stafford i jej zespół muszą schwytać zbrodniarza. który uderza w ich własne szeregi. zanim zostanie znalezione następne ciało…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 34.8


Bez słowa

Autor: Rosie Walsh

Siedem idealnych dni. Potem on zniknął.

Gdy Sarah poznaje Eddiego. zapomina o całym świecie. pragnie nacieszyć się każdą wspólną chwilą. Spędzają razem najpiękniejszy tydzień w ich życiu. Aż nadchodzi nieuchronne rozstanie…

Obiecują sobie utrzymywać kontakt. zanim nie wymyślą planu na wspólne jutro. Lecz jedno z nich nie dotrzymuje słowa. nie daje znaku życia. Przepada jak kamień w wodę…

Przyjaciele namawiają Sarah. by zapomniała o nim. Ale ona nie może. Wie. że coś się stało. że musi istnieć jakieś wytłumaczenie. Minuty. dni. tygodnie mijają. a Sarah jest coraz bardziej zmartwiona.

Pewnego dnia odkrywa. że miała rację…

Bez słowa to wyjątkowa i przewrotna opowieść o ludziach. którzy nigdy nie powinni stanąć na swojej drodze.

Książka zostanie wydana w kilkudziesięciu krajach.

Bestseller numer jeden w Niemczech i w innych krajach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31ślepowidzenie pdf, asgarda, wszystkie kwiaty alice hart, rosyjska księżniczka pdf, prace magisterskie pedagogika, książki bonito, beata nowacka, wydawnictwo nowa basn, niezapomne, hulda clark kuracja życia, wojciech tochman jakbyś kamień jadła, techniki plastyczne rozwijające wyobraźnię, olga tokarczuk prowadź swój pług przez kości umarłych pdf, świat jako wola i wyobrażenie, małgorzata j kursa, witold gradoń, mały książe po angielsku pdf, robin hobb skrytobójca błazna, outlast solucja, wyrwa książka…