ISBN

978832339732: Milen Ruskow

Napisana stylizowanym. niepowtarzalnym językiem powieść. wciąga od pierwszej strony w wir dramatycznych wydarzeń i komicznych sytuacji. z maestrią przeplatanych barwnymi opisami i „filozoficznymi” rozważaniami bohaterów.

Jest rok 1872. W Bułgarii pod panowaniem tureckim toczy się walka o wolność. o prawo do tożsamości narodowej. o język. sztukę. literaturę i religię. Jest to czas odrodzenia narodowego. także czas działalności rewolucyjnej. partyzanckiej i zbójnickiej.

Czytelnik poznaje tę rewolucyjno-rozbójnicką rzeczywistość z perspektywy słabo wykształconego. prostolinijnego Gicza i jego wiernego towarzysza Asencza. Uzbrojeni w pistolety i książki buntownicy wyruszają z miasta Koteł. by przyłączyć się w górach do jednej z grup rewolucjonistów. Razem z nimi biorą udział w napadz

:

Cena:


ISBN

978-83-241-6535-3: Wydawnictwo

Format

32.8: https://woblink.com/ebook/ostrze-czerwonej-kredki-malgorzata-stefaniuk-carol-wyer-31903u

Cena:


ISBN

9788380885295: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/film-noir-i-kino-braci-coen-kamila-zyto-32039u

Cena:


ISBN

9788374828314: Wydawnictwo

Format

13.6: https://woblink.com/ebook/niech-zyje-slabosc-marcin-jakimowicz-31465u

Cena:


Dunkierka

Autor: Joshua Levine

Od 27 maja do 4 czerwca 1940 roku alianci. w obawie przed potężną niemiecką ofensywą. ewakuowali z Dunkierki ponad 300 000 angielskich i francuskich żołnierzy. Ta skomplikowana akcja militarna. którą Winston Churchil nazwał cudem. przeszła do legendy i stała się tematem najnowszego filmu Christophera Nolana. W bohaterów tamtych dni wcieliły się takie gwiazdy kina jak Kenneth Branagh. Tom Hardy. Cillian Murphy i Mark Rylance. Dunkierka to dramatyczna opowieść o długich godzinach pod obstrzałem wroga. bez racji żywnościowych i amunicji. o niebezpiecznej przeprawie przeładowanymi łodziami. o bohaterstwie tych. którzy wspierali akcję z morza. lądu i powietrza. Bez ich poświęcenia losy wojny potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Słowa sercem szeptane

Autor: Izabela Majewska

 Młoda. piękna. dwudziestopięcioletnia studentka medycyny estetycznej próbuje odnaleźć miłość swojego życia. Dziewczyna pochodzi z dobrej rodziny. Studia są jej celem w życiu. jednak miłość pełni najważniejszą rolę. Jest bardzo zawzięta w dążeniu do celu. Kocha i chce być kochaną. W związku z mężczyzną. który ją bardzo kocha odkrywa. że to nie jest jej upragniona miłość. Postanawia rozstać się z chłopakiem w bardzo nieprzyzwoity sposób – poprzez kłamstwo. Po rozstaniu z ukochanym ulega wypadkowi. w którym traci nienarodzone dziecko. Po dłuższym czasie postanawia wziąć życie mocno w swoje ręce. Studia traktuje bardzo poważnie i zamierza odnaleźć prawdziwą miłość. W tych okolicznościach wpada jej w oko bardzo przystojny. starszy mężczyzna. Dziewczyna zakoch

9.9: https://woblink.com/ebook/ochrona-przed-wykorzystywaniem-przewagi-kontraktowej-w-obrocie-produktami-rolno-spozywczymi-prawa-i-obowiazki-przedsiebiorcow-katarzyna-czajkowska-matosiuk-31396u

Cena:rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku z tłumaczeniem, wszechświat równoległy, pod psią gwiazdą, jena bitwa, zarządzanie książki pdf, inna kobieta 2018, yeonmi park przeżyć, zanim się pojawiłeś książka pdf, bez żalu mia sheridan pdf, ebook biblioteka, śpiewnik kolędowy, neverwinter nights 2 wrota zachodu, gra endera pdf, błękitny umysł, south park kijek prawdy bezdomni, testy matematyczne klasa 3 do wydruku, stanisław srokowski nienawiść pdf, pan tadeusz księga xiii, perwersyjna miłość, małgorzata maj, zaginięcie ethana cartera poradnik, wojciech cyrul, średniowiecze pdf, osnowa materiałoznawstwo, edyta pawlik…