Marks. Nowe perspektywy

Autor: Praca Zbiorowa

Czy dziś. po upadku realnego socjalizmu i w dobie gruntownych przekształceń państw uprzemysłowionych. filozofia Marksa jest jeszcze użytecznym narzędziem teoretycznym do krytyki kapitalistycznej rzeczywistości?

Książka odpowiada na to pytanie jednoznacznie: Myśl Karola Marksa jeszcze nigdy nie była tak aktualna.

W tomie tym czytelnik znajdzie oryginalne analizy wybranych pojęć Marksowskiego słownika. takich jak „praca produkcyjna i nieprodukcyjna”. „siła robocza”. „kooperacja”. „trójjednia kapitału” czy „socjalizm kapitału”. Sam dobór pojęć oraz ich interpretacje umożliwiają nowe. współczesne odczytanie dzieła Marksa. który okazuje się nie tylko krytykiem dziewiętnastowiecznego kapitalizmu przemys

89: https://woblink.com/ebook/wspolczesne-spoleczenstwo-polskie-malgorzata-sikorska-31074u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 31422

https://woblink.com/ebook/ksiega-cytatow-adam-wolanski-agata-hacia-ewa-wolanska-31422u

Autor: Agata Hącia

Cena:


Mroczny las

Autor: Virginia C. Andrews

Kiedy Willoe De Beers już wie. kim naprawdę jest. sprzedaje rodzinny dom w Karolinie Północnej i wyprowadza się do Palm Beach. aby zamieszkać tam ze swoją rodzoną matką i bratem przyrodnim. Olśniewający świat blichtru. snobizmu i ogromnych fortun jest wyzwaniem. przed którym ambitna dziewczyna nie zamierza się ugiąć. Musi znosić ekscentrycznych plotkarskich sąsiadów. którzy na każdym kroku okazują jej lekceważenie. lecz więź z cudownie odzyskaną mamą dodaje jej sił.

Kiedy Thatcher Eaton. młody przystojny adwokat. zauroczył Willow swoim czarem. a potem się jej oświadczył. nowe życie zmieniło się w piękną bajkę. Na ten najwspanialszy ślub w sezonie czekało całe Palm Beach…

Jednak w każdej. nawet najpiękniejszej bajce przędzie się czarna nić nieszczęścia. Cienie. zrazu niedostrzegalne. gęstnieją i wydarzenia przyspieszają aż do katastrofy.

Mówi się. że po sztormie zawsze wychodzi słońce. Czy Willow po mroku zobaczy tęczę?

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania ‚Kwiatów na poddaszu’. Książki autorki. tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii. osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. 

‚Mroczny las’ to druga część cyklu o rodzinie de Beers. którego kolejne tomy wkrótce ukażą się nakładem Prószyński i S-ka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Drzewo kłamstw

Autor: Frances Hardinge

Nie istnieje nic takiego jak niewinne kłamstwo…

Liście były zimne i trochę lepkie. Nie dałoby się ich pomylić z niczym innym. Widziała dokładne odwzorowanie ich kształtów na ilustracji w dzienniku ojca. To była jego największa tajemnica. jego skarb i odkrycie – Drzewo Kłamstw. Teraz należy do niej. Podróż. której on nie dokończył. rozpościera się przed nią jak horyzont.

Kiedy ojciec dziewczyny ginie w tajemniczych okolicznościach. Faith postanawia dojść do prawdy. Przeszukując jego rzeczy. odkrywa dziwne drzewo. Drzewo. które żywi się kłamstwami i owocuje. ujawniając skrywane sekrety. Nieprawdy wymykają się Faith spod kontroli. dziewczyna odkrywa. że tam. gdzie kłamstwa zwodzą i mamią. słowa prawdy burzą i niszczą.

Urzekająca opowieść o intrygach i tajemnicy pióra wielokrotnie nagradzanej autorki Fly by night [Leć nocą] i  Cuckoo song [Śpiew kukułki].

Błyskotliwa. mroczna. porywająca. całkowicie oryginalna.

Patrick Ness

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99tygrysia gwiazda i sasza, 365 dni książka cz 1, ostatnia wojna z zakonem krzyżackim, spadło krzysztof, george gordon byron książki, nawiedzony shirley jackson, magia wskrzesza, ostatnie życzenie ebook, książki podobne do 50 twarzy greya, filozofia pdf, wiedźmin ebook, bracia slater bronagh pdf, bajki dla dorosłych, aksjologia pedagogiczna, forma organizacyjno prawna, ciborowska dietetyka…