Tyleśmy już przeszli … Dziennik pisany w bunkrze (Żółkiew 1942-1944)

Autor: Clara Kramer

Clara Kramer urodziła się w 1927 r. w Żółkwi jako Klara Schwarz. Była pierwszym dzieckiem Salki z domu Reitzfeld (1904–1959) i Meira (Majera) Schwarza (1886– 1959); w 1928 r. na świat przyszła jej młodsza siostra. Mania. Rodzina mieszkała w mieście od zawsze. Dziadek ze strony matki Szymon Reitzfeld (zm. 1941) był wraz z mieszkającymi w sąsiedztwie rodzinami Patrontaschów i Mehlmanów właścicielem tłoczni oleju. zwanej potocznie olejarnią. którą zarządzał Meir Schwarz. Historii życia autorki dziennika nie sposób opisać inaczej. jak na tle historii jej miasta rodzinnego i jego społeczności żydowskiej. Żółkiew leżała przed wojną w województwie lwowskim Drugiej Rzeczypospolitej i była dość typowym galicyjskim miasteczkiem

:

Cena:


ISBN

9788363444211: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/-moja-zydowska-dusza-nie-obawia-sie-dnia-sadu-mordechaj-chaim-rumkowski-prawda-i-zmyslenie-monika-polit-125430u

Cena:


Gra poza prawem

Autor: Magdalena Zimniak

Pochłaniająca opowieść o trudnej miłości matki i córki. o ludzkich tęsknotach i ograniczeniach. I o tym. że każdy jest zdolny do zbrodni.

Dorota ma dwadzieścia lat. Nigdy nie opuściła domu. nie ma dostępu do telefonu ani internetu. Ola jest młodą bibliotekarką. wychowanką domu dziecka. Zmaga się z toksyczną przeszłością i kompleksami. Kiedy ich drogi się krzyżują. dochodzi do zbrodni. Czy bohaterki będą musiały zapłacić najwyższą cenę za wspólną grę. którą rozpoczynają?

Wydawnictwo: Prozami

Cena: 32.9


Niczyja

Autor: Sznajder Anna Crevan

To co się stało. to nie była niczyja wina. Stało się i tyle. Teraz. będąc na rozdrożu. nadal nie wiedziałam. co dalej. Niczyja wina. że nie umiałam wybrać! Niczyja. że nie wiedziałam. którego bardziej kocham. bo kochałam obu! I choć ponoć to niemożliwe. moje serce było złamane na dwie części. a każda z nich należała do innego. Jeden urzekł mnie swoją delikatnością. czułością i urokiem. Drugi był niczym torpeda. Niczym otchłań. wciągnął mnie granat jego spojrzenia i utonęłam. Namiętność czy delikatność? Dwie skrajności. niczym przeciwne bieguny magnesu. Kochałam i byłam kochana. Byłam ich. a jednocześnie byłam NICZYJA!

Niczyja przeniosła mnie do kraju kwitnącej wiśni. gdzie miłość smakuje zupełnie inaczej. Ta niezwykle piękna i zmysłowa historia wciągnie Was w wir

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


ISBN

9788363444198: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/sprawcy-ofiary-swiadkowie-zaglada-zydow-1933-1945-raul-hilberg-125673u

Cena:


ISBN

9788301200220: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/laboratorium-w-szufladzie-zoologia-marta-alicja-trzeciak-126878u

Cena:


Chirurgia onkologiczna. Tom 1

Autor: Piotr Rutkowski

Książka przygotowana przez uznanych specjalistów. reprezentujących wiodące ośrodki onkologiczne i chirurgiczne w Polsce. Jest wyczerpującym i aktualnym opracowaniem tematu.

Tom 1 poświęcono podstawom chirurgii onkologicznej. diagnostyce oraz zagadnieniom leczenia wielospecjalistycznego. Przedstawiono m.in. aktualne dane dotyczące epidemiologii i etiologii nowotworów w Polsce i na świecie. a także nowe spojrzenie na ich biologię i genetykę. Całkowitą nowością jest przygotowanie oddzielnej części przedstawiającej wybrane zagadnienia prawne. w tym omówienie odpowiedzialności cywilnej i karnej chirurga onkologa.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 249


:

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/lowca-posagow-nina-dzierzawska-daisy-goodwin-127777u

Cena:


Wojna a kultura

Autor: Olzacka Elżbieta

Czy wojna jest zakodowana w naszych memach. naszej kulturze? Jaką rolę w prowadzeniu działań wojennych odgrywają idee. wartości i przekonania. podzielane zarówno przez wojskowych i politycznych liderów. jak i przez rzesze walczących na wojnach mężczyzn? Autorka książki próbuje odpowiedzieć na te pytania. kreśląc teoretyczną perspektywę analizy związków pomiędzy sposobami prowadzenia wojen a podzielanymi w społeczności treściami kulturowymi. Książka opisuje transformację wojny. jaka zaszła pomiędzy szesnastym a osiemnastym wiekiem w krajach Europy Zachodniej oraz w Rosji. Zmiany związane z racjonalizacją i standaryzacją przemocy oraz rozszerzaniem się zakresu i znaczenia władzy dyscyplinarnej. towarzyszące wyłanianiu się nowoczesności. nie mogły pozostać bez wpływu na ludzi wywo

:

Cena:detektyw pozytywka pdf, książki harlequin za darmo, dziwne przypadki ludzkiego mózgu pdf, przeżyć. moja tragedia na nanga parbat, napraw mnie anna langner, zima muminków pdf, choras, biblioteka online pdf, chata wuja toma pdf, stasiuk mury hebronu, kinesiotaping w pediatrii, jeremi przybora i agnieszka osiecka, społeczeństwo lokalne, halliday resnick walker podstawy fizyki tom 2 pdf, kapuściński książki, samouczek hiszpańskiego, katarzyna kasia data urodzenia, książka o manipulacji, słownik pdf, heroes 6 kolejność kampanii, logopedia pdf, bonda nowa książka, joanna jędrusik 50 twarzy tindera, stare panny…