Bolszewizm jako prąd kulturalny i cywilizacyjny

Autor: Antoni Szymański

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Scharakteryzowanie ruchu. który bynajmniej nie zanikł. a jedynie zmienił formę i wciąż dzieje się przed naszymi oczami jest trudne. a trudność polega na tym. że prowodyrzy tegoż ruchu dokonują nieraz karkołomnych zmian i przerzucają się od jednego stanowiska do innego ze względów politycznych lub oportunistycznych. Trzeba więc zwrócić uwagę na to. co jest istotne. a pominąć to. co ma charakter oportunistyczny i koniunkturalny. co bywa wywołane bieżącą polityką i bieżącymi potrzebami. Na czym polega istotny nurt myśli i praktyki bolszewickiej i. ogólnie. lewackiej – oto pytanie. na które książka niniejsza pragnie o

3: https://woblink.com/ebook/o-falszywej-historii-jako-mistrzyni-falszywej-polityki-jozef-szujski-32290u

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom IV

Autor: Maurycy Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskiego

:

Cena:módl, karolina głowacka, pora na przygodę więźniowie miłości, maciej mróz, maurin, gorki maksym, piotrandryszczak.pl, shantaram epub, anoreksja artykuły naukowe, cechy produktu turystycznego, poliglotyzm, chrostowski waldemar, john krakauer, zatrudnianie pracowników samorządowych, wiesław myśliwski żona, nałkowska medaliony pdf, słownik łaciński pdf, bankowość książka pdf…