ISBN

9788380835382: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/intro-ligare-ryszard-marian-mrozek-31795u

Cena:


Trzej ludzie w jednej łodzi. Wydanie dwujęzyczne angielsko – polskie

Autor: Jerome K. Jerome

„Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog)” – to bardzo zabawne. pełne dystansu do siebie i do świata opowiadania jednego z najbardziej znanych humorystów w wersji dwujęzycznej (angielsko-polskiej).

Jak informuje wydawca wersji polskiej z roku 1922. Jerome Klapka był jednym z najpoczytniejszych humorystów piszących po angielsku. Jego utwory uderzają niefrasobliwością. Jerome Klapka bardziej lubił się uśmiechać. niżeli drwić. szydzić. wykpiwać. bardziej lubił się bawić. niżeli karcić. toteż nie można go nazwać satyrykiem. Obcowanie z utworami satyrycznymi nie zawsze sprawia przyjemność. Humorysta. nawet bez dużego dowcipu. jest osobistością miłą. ponieważ nie idzie z nim nauczanie. poprawianie. strofowanie. Autor

29.8: https://woblink.com/ebook/forget-me-always-sara-wolf-julia-wolin-31906u

Cena:


Maria z Magdali w Ewangelii. legendzie i sztuce

Autor: Mieczysław Skrudlik

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Maria z Magdali. Maria Magdalena – według Biblii żyjąca w I w. n.e. kobieta pochodząca z wioski Magdala. obecnie Migdal. Należała do kręgu uczniów Jezusa. Przyłączyła się do niego po tym. gdy wypędził z niej siedem złych duchów. We wschodniej tradycji chrześcijaństwa przedstawiana jest jako niosąca olejki do grobu Chrystusa i świadek jego zmartwychwstania i jest szanowana jako „równa apostołom”. W tradycji łacińskiej przez wieki łączono ją z kobietą cudzołożną z Ewangelii św. Łukasza. Ukazywano ją wiernym. zwłaszcza kobietom. jako wzór nawróconej grzesznicy (za: Wikipedia). Z wprowadzenia autora: „Zadaniem te

15: https://woblink.com/ebook/moralnosc-rozkoszy-wenus-wenus-magiczna-bogini-ciala-piotr-piobb-32108u

Cena:


ISBN

9788320054460: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/praktyczna-kosmetologia-jacek-michalski-ewa-sobolewska-renata-godlewska-31989u

Cena: Ewa Sobolews


Niki i Tesla. Bunt armii robotów

Autor: „Science Bob” Pflugfelder

Kiedy w miasteczku Half Moon Bay wybucha plaga włamań. jedenastoletni detektywi Nick i Tesla postanawiają schwytać sprawców. Aby tego dokonać. będą musieli opracować mnóstwo nowych gadżetów i wynalazków! W poświęconej robotom kontynuacji powieści ..Niki i Tesla ..W Laboratorium pod napięciem’ niezwykłe rodzeństwo wybuduje cztery różne drozdy z przedmiotów. które można znaleźć w domu. Także i Ty będziesz mógł je zrobić. drogi Czytelniku. gdyż na niezbędne plany i instrukcje natkniesz się podczas lektury tej książki. Przekonaj się. czy Niki i Tesla zdołają złapać przestępcę i powstrzymać jego armię robotów. zanim będzie za późno! 

„Science Bob” Pflugfelder uczy w szkole podstawowej w Newton w stanie Massachusetts. Steve

24.9: https://woblink.com/ebook/niki-i-tesla-bunt-armii-robotow-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-michal-zacharzewski-tomasz-zajbt-skladnica-literacka-science-bob-pflugfelder-steve-hockensmith-anita-rejch-scott-garrett-32652u

Cena: Steve Hockensmith


Dagome iudex. Przyczynek krytyczny do genezy świętopietrza w Polsce

Autor: Jan Ptasnik

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT Dagome iudex – incipit pochodzącego z końca X wieku regestu kopii dokumentu donacyjnego władcy identyfikowanego z księciem Polski Mieszkiem I. darowującego państwo. nazwane w dokumencie „państwem gnieźnieńskim”. w opiekę Stolicy Apostolskiej. Dokument. na którym oparł się kopista sporządzony został prawdopodobnie w kancelarii wystawcy w Gnieźnie (możliwe jest również. że powstał w Quedlinburgu lub w Rzymie) około 991 roku. W tym dokumencie. spisanym po łacinie. Mieszko oddaje swoje państwo pod papieską opiekę. Motywy podjęcia tej decyzji nie są dokładnie znane z uwagi na skąpe źródła. Spośr

4: https://woblink.com/ebook/zydzi-w-poezji-ludowej-i-historii-ruskiej-franciszek-rawita-gawronski-32263u

Cena:


Cię-mność

Autor: Bogusław Kierc

druga część tryptyku ‚mniemania’

‚Cię-mność’ to bardzo szczególny dziennik. łączący elementy rzeczywistych notatek na temat odwiedzanych miejsc i przeżywanych emocji. z zapisem podróży w głąb siebie. do początku doświadczeń nacechowanych silnym. sensualnym. ale zarazem metafizycznym przeżywaniem erotyki. jak i potrzebą poznania w sensie egzystencjalnym; poprzez sztukę. tworzenie jako takie i szeroko pojętą duchowość.

‚Cię-mność’ jest także obrachunkiem osobistym. będąc w narracji Tym. Onym. kimś z zewnątrz i wewnątrz autora. i narratora zarazem. Dystans ów. to stylistyczna i gramatyczna samoobrona przed intensywnością tej wiwisekcji. A równocześnie gra z konwencjami spowiedzi. pamiętnika i opowieści podróżnej.

‚Ci

19.9: https://woblink.com/ebook/miedzy-prawami-przedpiekle-vera-eikon-31599u

Cena:


ISBN

9788378598237: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/dotyk-zla-dominika-budzinska-32194u

Cena:audiobook ludzie bezdomni, oko świata robert jordan, wierszyki ćwiczące języki pdf, części prawa administracyjnego, wiedźmin krew elfów, książka po angielsku z tłumaczeniem pdf, folwark zwierzęcy najważniejsze informacje, szklany klosz pdf, owieczki bajki, tomasz jakubiak kucharz żona, opowiadanie stary człowiek i morze, harlequin ebook, explore treetops 3, spotkanie nad morzem plan wydarzeń, siły zbrojne definicja, chłopi 1 tom, księżniczka lodu, przeznaczeni grochola, jo nesbo nóż audiobook…