Ostatnie tchnienie

Autor: Karin Slaughter

Charlotte Quinn prowadzi praktykę prawniczą w rodzinnym miasteczku. a swój zawód traktuje jak misję. Chce bronić tych. których społeczeństwo dawno spisało na straty. Kiedy zgłasza się do niej osierocona nastolatka. sugerując. że być może zostanie bezprawnie pozbawiona funduszu powierniczego. Charlotte natychmiast postanawia interweniować. Jednak im więcej faktów wychodzi na jaw. tym bardziej Charlotte żałuje. że przyjęła tę sprawę. Jej klientka notorycznie ją oszukuje i ma na sumieniu o wiele więcej. niż chce wyjawić. 

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 12.99


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom III

Autor: Wojciech Dębołęcki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskie

12: https://woblink.com/ebook/infamia-studium-prawno-spoleczne-bronislaw-lozinski-32329u

Cena:


Czy jezuici zgubili Polskę?

Autor: Stanisław Załęski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Fragmenty pierwszego rozdziału: „Czy jezuici zgubili Polskę? To jest czy i o ile przyczynili się do jej upadku? Należy nam przede wszystkim wiedzieć. z kim mamy do czynienia. Któż tedy są jezuici? Są to zakonnicy żyjący według reguły. którą sobór trydencki nazwał „Institutum pium”. a którą Stolica Apostolska kilkakrotnie zatwierdzała i hojnie przywilejami nadała. Jezuici polscy do połowy XVII wieku byli ludźmi zacnymi i uczonymi. a co najważniejsza. patriotami. trzymali się instytutu. ale od połowy XVII wieku odstąpili od pierwszej surowości reguły. wywodzili się z fanatyków i intrygantów i sprowadzili na Polskę wiele nieszczęś

8: https://woblink.com/ebook/powstanie-i-rozwoj-pesymizmu-w-indiach-maurycy-staszewski-32335u

Cena:


Mariages d’aventure

Autor: Émile Gaboriau

«Pourquoi Pascal Divorne donna sa démission moins de quinze jours après sa sortie de l’école des ponts-et-chaussées. dont il était un des élèves distingués. on ne l’a jamais su au juste. Il ne prit pas la peine d’expliquer. et ne donna aucune raison. peut-être parce qu’il n’en avait pas des bonnes à donner. J’entends de ces raisons admirables. basées sur un intérét certain et un égoïsme prudent. seules admissibles et conculantes pour des judes payant patente.»

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Labirynt śmierci

Autor: Philip K. Dick

Doskonała powieść. w której mroczna atmosfera skrywa morderstwa. pytania o istnienie Boga i naturę rzeczywistości.

Na planetę Delmak-O przybywa czternaścioro obcych sobie ludzi. Żaden z niech nie może ufać drugiemu. a śmierć może uderzyć w każdej chwili. Nie znają czekających ich zadań. a awaria przekaźnika wyklucza możliwość sprowadzenia pomocy. Wkrótce staje się dla nich jasne. że są obiektem jakiegoś doświadczenia. Na rozległej planecie uwagę przyciąga budynek kryjący tajemnice pchające kolonistów ku paranoi. Ginie pierwsze z nich. Bóg albo nie istnieje. albo postanawia unicestwić swoje stworzenia.

Doskonała powieść. w której mroczna atmosfera skrywa morderstwa. pytania o istnienie Boga i naturę rzeczywistości.

Dick prowadzi nas przez rzeczywistość i szaleństwo. życie i śmierć. grzech i zbawienie… jest naszym własnym Borgesem. Ursula K. Le Guin  

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9jak pisać pracę magisterską węglińska pdf, niezwykły dar, ibuk pl, cesarz karol iv, mistrz i małgorzata epub, kwestia ceny miłoszewski, pan samochodzik i wyspa złoczyńców audiobook, joanna rudniańska, rytuały przejścia, lewiński biologia pdf, dawca przysięgi 2 audiobook chomikuj, atlas anatomii palpacyjnej pdf, co myśli pies, degresywna proporcjonalność…