Sport i czas wolny w perspektywie interdyscyplinarnej

Autor: Praca zbiorowa

Sport zawsze stanowił nieodłączony element kultury. jednak w ostatnich czasach problematyka ta nabrała nowego. ogromnego znaczenia. Szeroko rozumiany ruch i rekreacja to nie tylko podstawa dobrej kondycji psychofizycznej. ale i przepustka do funkcjonowania w satysfakcjonującej nas przestrzeni towarzyskiej. prywatnej i zawodowej. Odpowiednio wyrzeźbione ciało to współczesny znak towarowy. pozawerbalny komunikat stanowiący wizytówkę człowieka. To inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.

„Ci. którzy myślą. że nie mają czasu na uprawianie sportu. prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę” mawiał Edward Stanley i trudno nie przyznać mu racji. Mamy jednak nadzieję. że czas poświęcony na lekturę niniejszej publikacji. nie będzie czasem straconym. Wi

https://woblink.com/product-publication/download/136761/epub: 1

Cena:


Największa przygoda ludzkości. Odkrywanie zagadki wszechświata.

Autor: Lawrence Krauss

„Na początku było światło. Ale nie tylko światło – także grawitacja. A potem rozpętało się piekło…” W ten sposób powinna się rozpoczynać opowieść o największej intelektualnej przygodzie w historii. Jest to opowieść o prowadzonych przez naukę poszukiwaniach ukrytej rzeczywistości. leżącej u podłoża świata naszych codziennych doświadczeń. Opowieść ta jest pełna dramatyzmu i niespodziewanych zwrotów akcji. Obejmuje cały czas historii ludzkości. a co najważniejsze. jej obecna postać wcale nie jest ostateczna. tylko stanowi kolejną wersję roboczą. • Ruch. przestrzeń i czas • Elektromagnetyzm • Oddziaływania jądrowe słabe i silne CO Z TEGO WYNIKA? • Neutrina. pozytony. kwarki • Cząstki Higgsa i supersymetria • Wielka unifikacja i zderzacze hadronów Ewolucja nie przygotowała nas do właściwej oceny bardzo długich lub krótkich przedziałów czasu ani bardzo małych lub wielkich odległości. których bezpośrednio nie doświadczamy. Nic zatem dziwnego. że niektóre z niezwykłych odkryć naukowych. takich jak ewolucja czy mechanika kwantowa. są co najmniej niezgodne z intuicją i zmuszają większość z nas do wyjścia ze strefy komfortu. W swej poprzedniej książce. Wszechświat z niczego. opisałem. w jaki sposób w ciągu ostatnich stu lat rewolucyjne odkrycia zmieniły nasze poglądy na ewolucję Wszechświata rozważaną w największych skalach. Zmiany te spowodowały. że nauka zaczęła zajmować się pytaniem: „Dlaczego raczej istnieje coś. niż nie istnieje nic?”. które dotychczas było domeną religii. W odróżnieniu od Wszechświata z niczego w niniejszej książce przedstawiam drugi kraniec spektrum naszej wiedzy i jego równie ważne implikacje dla odwiecznych pytań. Głębokie zmiany w opisie przyrody w najmniejszych skalach. które nastąpiły w ciągu ostatnich stu lat. pozwalają zająć się równie podstawowym pytaniem: Dlaczego istniejemy? Przygotuj się na podróż do samego sedna tajemnic leżących na krańcach naszego rozumienia czasu. przestrzeni i występujących w nich oddziaływań. „Czarująca. Krauss z rozmachem i nerwem pisze o tym. jak ukształtował się nasz pogląd na budowę otaczającego nas świata. Czad.” Walter Gilbert laureat Nagrody Nobla z chemii

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9saga zrodzona pdf, polscy szpiedzy, władysław reymont ziemia obiecana, perfekt niemiecki ćwiczenia pdf, michał klimaszewski, studium przypadku logopedia, gorzka czekolada i inne opowiadania, bushcraft weekendowy, studnia kolorowanka, drugi obieg fantastyki, pozwól mi wrócić mobi chomikuj, joanna jax zanim nadejdzie jutro, serce gangstera anna wolf pdf, botanika morfologia szweykowscy pdf, seksualność człowieka pdf, typ osobowosci test, jestem nieletnią żoną pdf, maxim chomikuj, pociąg do lizbony, język łaciński słownik…