Бедные люди (Biedni ludzie)

Autor: Фёдор Михайлович Достоевский

Это уникальное произведение гениального писателя. На первый взгляд. это обыкновенная переписка двух людей. которые оказались в непростых жизненных обстоятельствах. на самом деле – феноменальный рассказ о человеческой сущности. о жизненных ценностях и каким образом выжить в мире. который абсолютно не приспособлен под «бедных людей». В основе романа – история несчастной любви мелкого чиновника Макара Девушкина и Вареньки Доброселовой. Оба они – удивительно трогательные. яркие. живые и светлые персонажи. Развивая извечно российскую тему – тему «маленького человека». не способного переломить обстоятельства и систему. автор искренне сочувствует своим обездоленным героям. чья внутренняя красота и благородство души безмерны. но это никак не может помочь им в мире. наполненном несправедливостью. страданиями и жестокостью.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


KtoCzyta.pl

Format: EPUB.MOBI

14.9

1:

Cena:


Pierwsze damy Ameryki

Autor: Kate Andersen Brower

Hilary Clinton już podczas urzędowania Billa Clintona postanowiła ubiegać się o fotel w senacie. Jej plany pokrzyżował seksualny skandal męża.

Michelle Obama nie może się doczekać. kiedy zostanie byłą pierwszą damą.

Jackie Kennedy pomimo groźby atomowego ataku nie zgodziła się na opuszczenie Waszyngtonu i wyjazd w bezpieczne miejsce. Chciała być przy mężu do samego końca.

Pierwsze damy Ameryki wykonują najtrudniejszy i najbardziej niedoceniany zawód świata. choć ich obowiązki nigdy nie zostały do końca określone. Kobieta na tym stanowisku musi być doskonałą liderką. świetnym politykiem. a także kochającą matką i żoną przywódcy.

Choć – za wyjątkiem Hillary – nigdy nie chciały być politykami. musiały prz

59: https://woblink.com/ebook/projektowanie-elementow-maszyn-z-wykorzystaniem-programu-autodesk-inventor-pawel-pluciennik-28577u

Cena:


Pierwsze damy Ameryki

Autor: Kate Andersen Brower

Hilary Clinton już podczas urzędowania Billa Clintona postanowiła ubiegać się o fotel w senacie. Jej plany pokrzyżował seksualny skandal męża.

Michelle Obama nie może się doczekać. kiedy zostanie byłą pierwszą damą.

Jackie Kennedy pomimo groźby atomowego ataku nie zgodziła się na opuszczenie Waszyngtonu i wyjazd w bezpieczne miejsce. Chciała być przy mężu do samego końca.

Pierwsze damy Ameryki wykonują najtrudniejszy i najbardziej niedoceniany zawód świata. choć ich obowiązki nigdy nie zostały do końca określone. Kobieta na tym stanowisku musi być doskonałą liderką. świetnym politykiem. a także kochającą matką i żoną przywódcy.

Choć – za wyjątkiem Hillary – nigdy nie chciały być politykami. musiały prz

59: https://woblink.com/ebook/projektowanie-elementow-maszyn-z-wykorzystaniem-programu-autodesk-inventor-pawel-pluciennik-28577u

Cena:


Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii

Autor: Michał Heller

Książka Przestrzenie wszechświata miała być kontynuacją Boga i geometrii i w pewnym sensie nią jest – ale tylko w pewnym sensie. Od czasów Newtona (tamta książka kończyła się na Newtonie) historia geometrii nabrała przyspieszenia i potem można ją śledzić już tylko bardzo wybiórczo. Zmienił się także charakter jej oddziaływań z resztą kultury.

Gdy przy końcu lektury tej książki (uzupełnionej. być może. wcześniejszą lekturą Boga i geometrii) ogarniamy rozwój geometrii od starożytnych Greków do geometrii nieprzemiennej i syntetycznej geometrii różniczkowej. uderza nas niezwykła skuteczność racjonalnej myśli. Owszem. historia geometrii składa się z powikłanych dziejów ludzi. którzy ją tworzyli – ich wzlotów i dramatów – ale na labirynt ludzkich przygód nakłada się coś. co wyrasta ponad wszystkie ludzkie uwikłania. coś. co jest wprawdzie produktem ludzkich umysłów. ale swoją racjonalnością i systematycznym narastaniem nie jest podobne do niczego. co ludzie kiedykolwiek stworzyli. Grecy i późniejsze czasy aż do nowoczesności łączyły tę racjonalność z Bóstwem. ludzie Oświecenia woleli mówić o Ponadludzkim Rozumie. a my po prostu tę Racjonalność eksploatujemy. nieustannie ją tym samym pomnażając ponad nasze własne ograniczenia. Rzecz w tym. że nasze ludzkie uwikłania. nawyki myślowe i językowe przyzwyczajenia nie mają tu wielkiego znaczenia. Dzieje geometrii i jej zastosowań do badania świata pokazują. że pozostajemy w służbie Czegoś. co nas obejmuje i ponad nas wykracza.

Filozoficzne i teologiczne przesłanie całej tej długiej (ale niezakończonej) historii od przed-Euklidesem do po-Einsteinie jest wyraźnie czytelne: badając wszechświat. stawiamy czoła Wielkiej Racjonalności

                                                                                                                                                                                                             Michał Heller

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012); Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013); Granice nauki (CCPress 2014); Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 45.9


Pani Walewska. Powieść historyczna z epoki napoleońskiej

Autor: Wacław Gąsiorowski

Zachwycająco piękna pani Walewska wyrusza pod Warszawę na powitanie wielkiego cesarza Francuzów. obiecującego wolność ojczyźnie damy. Tak zaczyna się wielki. płomienny romans z wielką europejską polityką w tle. Czy Maria Walewska zdoła wpłynąć na Napoleona Bonaparte w kwestii polskiej? Czy Bonaparte inaczej spojrzy na Polaków pod wpływem swej urodziwej kochanki?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 29.9piotr strzyżewski, sukienka dla lalki na szydełku, ekshibicjonizm społeczny, fredro mąż i żona, paullina simons trylogia, codziennosc tekst, wojenna korona cherezińska, ślepnąc od świateł mobi, mitologia grecka audiobook, sylwia chwedorczuk, był sobie szczeniak, erwin thoma książka, mateusz kołodziej…