Ambasador u trzech papieży

Autor: Hanna Suchocka

Hanna Suchocka i Wieczne Miasto

Dwanaście lat. trzy pontyfikaty. tysiące wspomnień

W Watykanie mawia się. że każdy pontyfikat to osobna epoka. Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001–2013. kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II. Benedykta XVI i Franciszka. W tym okresie doszło do wielu dramatycznych wydarzeń — m.in. gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia. a następnie śmierć Jana Pawła II. katastrofa smoleńska czy abdykacja Benedykta XVI — a Hanna Suchocka musiała się z nimi mierzyć nie tylko jako dyplomata. ale również na płaszczyźnie osobistej.

Dzięki opisanym tutaj historiom poznajemy strukturę i mechanizmy działania Państwa Watykańskiego oraz tajniki protokołu dyplomatycznego od kwestii strategicznych po dress code. Hanna Suchocka opowiada jednak nie tylko o postaciach z pierwszych stron gazet. ale również z sympatią i nostalgią wspomina zwykłych ludzi. których spotykała na targu. w małych sklepikach. ulubionych trattoriach i kafejkach.

Hanna Suchocka pokochała Rzym. więc tę książkę można również czytać jako absolutnie wyjątkowy i bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik. Autorka pięknie opisuje znane i mniej znane zabytki Wiecznego Miasta. Idąc za jej wskazówkami. możemy podczas rzymskich wędrówek uciec od natłoku turystów i odnaleźć ukryte skarby architektury.

Hanna Suchocka – polityk. nauczycielka akademicka i prawniczka specjalizująca się w prawie konstytucyjnym i publicznym oraz w prawach człowieka. W latach 1992–1993 jako pierwsza kobieta w historii Polski pełniła urząd premiera. W rządzie Jerzego Buzka była ministrem sprawiedliwości. a następnie. w latach 2001–2013. kierowała ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej. Posłanka do sejmu czterech kadencji. Od 2014 roku Hanna Suchocka jest członkinią Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. a w czerwcu 2016 została powołana na honorową przewodniczącą Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo. tzw. komisji weneckiej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 40.9


Sny chociaż mamy wspaniałe … Okupacyjne dzienniki Żydów z okolic Mińska Mazowieckiego

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


Negatyw

Autor: Klaudiusz Szymańczak

Nie ma bowiem nic ukrytego. co by nie miało być ujawnione. ani nic tajemnego. co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.

Łk 8. 17

Na warszawskiej Pradze policja znajduje zwłoki syna amerykańskiego dyplomaty – nagie. wiszące na łańcuchu w kanale ściekowym. Niedługo później w hostelu w Harlemie zostaje zamordowany młody turysta. a narzędziem zbrodni okazuje się… pozytywka. Nikt nie wie. kim jest mężczyzna i czemu przyjechał do Nowego Jorku z torbą pełną gotówki.

Oba śledztwa prowadzi John Slade – agent FBI. który świetnie mówi po polsku. a z powodu szczególnych upodobań zyskał ksywkę Filozof. Jak na rasowego agenta przystało. ma skomplikowane życie osobiste. a do tego doskonale łączy zamiłowanie do sztuki nowoczesnej i jacka danielsa.

Nie jest oczywiście zupełn

:

Cena:


Prawo przedsiębiorców. Przewodnik po zmianach przepisów

Autor: Dominik Majewski

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej z nowymi przepisami. tworzącymi łącznie tzw. Konstytucję Biznesu. które są zawarte w:

● ustawie z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Przygotowaliśmy ją z myślą o

:

Cena:


Sukces i szczęście

Autor: Robert H. Frank

Bill Gates to niewątpliwie utalentowany programista. który dzięki ciężkiej pracy zbudował jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. Ale czy udałoby mu się to. gdyby jako nastolatek nie miał dostępu do zaawansowanego komputera. o którym większość jego rówieśników mogła tylko pomarzyć? A Mona Lisa – czy to faktycznie wybitne arcydzieło. czy może jedynie obraz. który znany jest z tego. że jest znany?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Robert H. Frank – światowej klasy ekonomista i jeden z najpopularniejszych wykładowców w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem istnieje coś. co często bywa pomijane w historiach spektakularnych sukcesów. Coś. co mogłoby osłabić przesłanie trenerów rozwoju osobistego twierdzących. że

30: https://woblink.com/ebook/czternascie-nut-krzysztof-landa-jan-bielecki-124619u

Cena: Jan Bielecki


ISBN

9788377739426: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/wojna-a-kultura-olzacka-elzbieta-126028u

Cena:


KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego

Autor: Dr Maciej J. Nowak

Najaktualniejszy na rynku i najbardziej praktyczny komentarz do przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Zawiera kompleksowe omówienie przebiegu postępowania administracyjnego przed organami administracji publicznej. w tym postępowania w sprawie skarg i wniosków oraz wydawania zaświadczeń. Ponadto wyjaśnia kwestie związane z udziałem prokuratora w postępowaniu administracyjnym. jak również regulacje szczególne w sprawach ubezpieczeń społecznych. opłat i kosztów postępowania oraz dotyczące nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Omawia także zasady europejskiej współpracy administracyjnej.

Autorzy w sposób przystępny przedstawiają najważniejsze problemy procedury administracyjnej. uwzględniając stanowisko doktryny oraz wieloletnie orz

:

Cena:stulecie winnych książka streszczenie, audiobooki za darmo do pobrania mp3, ziarna ziemi, przyczyny rozbiorów polski, polityka kryminalna pdf, test władca lewawu, mózg w żałobie, leszek sokołowski, finansowanie inwestycji, violetta konarska wrzosek, cele przedsiębiorstwa przykłady, puc bursztyn i goście pdf, w alkowie, remigiusz mróz chyłka tom 10, gra o tron. edycja ilustrowana, nieboszczyk, słownik poprawnej polszczyzny online, zdrowy kręgosłup ćwiczenia dla każdego, książki o schizofrenii…