Potęga przestrzeni wokół nas

Autor: Bernheimer Lily

„Kształtujemy nasze budynki. a potem te budynki kształtują nas” – powiedział Churchill. I miał rację. Ale zanim pojawiły się budynki. kształtowały nas nasze naturalne siedliska. Tak więc nasze otoczenie – to naturalne i zaprojektowane – może sprawić. że poczujemy się zdrowsi. ładniejsi. będziemy szybciej rozwiązywać problemy. a nawet mniej śmiecić.

Przestrzeń jest jak tajny scenariusz kierujący naszym działaniem.
Dlaczego więc od lat budujemy miasta. które wywołują choroby. alienację i przestępczość? Ufamy sygnalizacji świetlnej. a przecież ulegamy wypadkom rzadziej. kiedy sami zwracamy uwagę na otoczenie. Projektujemy parki. z których nikt nie korzysta. i instalujemy inteligentne czujniki. które potem ignorujemy. Dostosowując się do skali i

:

Cena:


ISBN

9788366234079: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/glowa-meduzy-elementals-tom-3-michelle-madow-139522u

Cena:


ISBN

9788301203900: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/agresja-mlodziezy-i-odrzucenie-rowiesnicze-bronislaw-urban-140308u

Cena:


ISBN

9788366232037: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/nieuprzejmosc-kochmanska-katarzyna-140584u

Cena:


Sigalin

Autor: Andrzej Skalimowski

Józef Sigalin budował Warszawę przez blisko czterdzieści lat. Wszystkie instytucje i inwestycje. które wyznaczały rytm powojennego życia miasta – Biuro Odbudowy Stolicy. Trasa W-Z. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa. Starówka. Pałac Kultury i Nauki. Zamek Królewski. Trasa Łazienkowska. aż po dolinę Wisły – związane są w ten lub inny sposób z jego nazwiskiem.

Autor. przytaczając liczne. przeważnie niepublikowane dokumenty i relacje. opowiada o życiu pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. Pisze o mieście. które na skutek całkowitego zniszczenia i bezprecedensowej skali odbudowy całkowicie zmieniło swój charakter. Jest to również historia przemian w polskiej architekturze związanych z zadekretowaniem realizmu socjalistycznego. którego Józef Sigalin w pewnym okresie życia był symbolem.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788301203740: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/dawno-temu-byl-sobie-algorytm-martin-erwig-139413u

Cena:siwek grzyb, nastoletnie matki online, czesław bywalec, justyna grzegorczyk, bhp książki, transport książka, i nie było już nikogo książka, szkoła dla zabójców, portugalski zwroty z wymową, autogenny, biologia z tangramem pdf, brygida kuźniak, człowiek w poszukiwaniu sensu audiobook, marcin kałduński, obliczanie belki żelbetowej wg eurokodu, biologia powtórka do egzaminu gimnazjalnego, deliberacja, tomasz ferenc, potwory mitologii greckiej, podręcznik manipulacji pdf, draka krzyżówka…