OSTATNIA WYROCZNIA

Autor: James Rollins

Rok 398. świątynia Apollina w Delfach na górze Parnas. Z rozkazu cesarza Rzymu legionista zabija Pytię – kobietę zasiadającą na tronie wyroczni wielbionej przez władców i zdobywców antycznego świata.

Waszyngton. czasy współczesne. Na rękach Pierce’a umiera starszy człowiek. śmiertelnie postrzelony przez snajpera. Okazuje się. że zabity to profesor neurologii Archibald Polk. jeden z współzałożycieli Sigmy. Dlaczego zginął? Odpowiedź może ukrywać zakrwawiona grecka moneta przedstawiająca świątynię w Delfach…

Polk był jednym ze współpracowników tajnego Projektu JASON. w którym na zlecenie rządu wybitni naukowcy prowadzili badania nad autystycznymi dziećmi odznaczającymi się wyjątkowym talentem. Grayson i agenci Sigmy będą musieli przemierzyć cały świat – od Waszyngtonu. prz

24: https://woblink.com/ebook/odkryj-swoj-zywiol-ken-robinson-31048u

Cena:


ISBN

9788301201036: Wydawnictwo

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Cena:


ISBN

9788380839069: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/uwiklany-wlodzimierz-malczewski-129895u

Cena:


Tygodnik Powszechny Polska od nowa

Autor: Opracowanie zbiorowe

Michał Okoński. redaktor wydania:

Przeglądanie roczników „Tygodnika” jest doświadczeniem niezwykłym. To nie tylko czytanie o historii – to słuchanie historii. która sama do nas mówi. I pyta o teraźniejszość. Weźmy stulecie niepodległości: ten numer wydania specjalnego otwiera pisany na jedną z poprzednich jej rocznic tekst Eugeniusza Kwiatkowskiego. legendarnego wicepremiera II Rzeczypospolitej. budowniczego Gdyni i twórcy koncepcji Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Tekst trzeźwo analizujący sytuację. w której przyszło działać Ojcom Założycielom tamtego państwa. wykonującym – jak się uważnie wczytać – misję niemożliwą. A przecież odnoszącym sukces. I Kwiatkowski. i kolejni autorzy nie mają złudzeń: to nie była i nie jest Rzeczpospolita idealna (najwięcej o

64.9: https://woblink.com/ebook/zebraczka-spod-kosciola-swietego-sulpicjusza-ksawery-de-montepin-129208u

Cena:


Milion smutnych atomów

Autor: Jagoda Wochlik

Amelia i Józef są parą od pięciu lat. oboje jednak czują. że nie jest już między nimi jak dawniej. Wydaje im się. że wciąż bardzo się kochają. mimo to coraz trudniej im odnaleźć wspólny język. Choć akcja powieści rozgrywa się w kilku ostatnich miesiącach ich związku. dzięki retrospekcjom możemy obserwować zmieniające się na przestrzeni lat stosunki między bohaterami.

W ich napięte relacje wkraczają kolejne osoby dramatu – śliczna i młoda koleżanka z pracy Józefa oraz nowy sąsiad. z którym Amelia zaczyna spędzać czas chętniej niż z własnym mężem.

Powieść jest smutną diagnozą współczesnej rzeczywistości. kiedy słowo „ja” coraz częściej zastępuje słowo „my”. stając się powodem rozpadu wielu małżeństw. Jest też historią ludzi. którzy. mimo że się kochali. nie potrafili być ze sobą.

Jagoda Wochlik w brawurowy sposób odziera instytucję małżeństwa z fałszywych osłonek. w które najczęściej ślepo wierzymy. Autorka w swojej powieści zrywa ze schematami i dodatkowo stawia czytelnika przed bolesną prawdą. że czasem nawet miłość nie jest gwarantem udanego związku.

Joanna Sykat. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9helen hardt pożądanie pdf, łaskawe książka, sztuka tworzenia, jacek puchalski, ebooki, buntowniczki, laila shukri bibliografia, karolcia lektura, funkcje systemu finansowego, scenariusz przedstawienia, tarkin, lampka do ebooka, spore faza kosmosu, internat książka…