ISBN

9788374403702: Wydawnictwo

Format

23.9: https://woblink.com/ebook/podatki-2015-nr-10-100-pytan-o-odwrotne-obciazenie-infor-pl-sa-17625u

Cena:


ISBN

9788373925649: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


Trylogia Tebańska

Autor: Sofokles

Ebook bez dołączonej płyty z fragmentami czytanymi przez Antoniego Liberę.

Trzy najsłynniejsze tragedie Sofoklesa w nowym przekładzie Antoniego Libery. pisarza i znawcy twórczości największego dramatopisarza XX wieku. Samuela Becketta.

Mimo dwóch i pół tysiąca lat. jakie dzieli nas od czasu. kiedy żył i tworzył grecki dramatopisarz. jego dzieła nadal pozostają żywe i fascynujące. i należą do żelaznego repertuaru światowego teatru. Poruszone w nich problemy są wciąż aktualne i domagają się nowego odczytania. Kunszt Sofoklesa nie przestaje być niedościgłym wzorem formy.

Od połowy XIX przekładano Sofoklesa co najmniej piętnaście razy. Większość tłumaczeń wyszła spod pióra filologów klasycznych. uzależnionych od reguł ortodoksji lingwistycznej. a jednocześnie panujących mód i konwencji poetyckich. które cechował manieryzm i upodobanie do archaizmów. Skutkowało to brakiem prostoty i komunikatywności. A przecież Sofokles. pisząc dla szerokiej publiczności. i to w większości niepiśmiennej. brzmiał jasno i naturalnie. Był rozumiany powszechnie i bez trudu.

Przekład Antoniego Libery jest próbą przywrócenia owej prostoty. W zaproponowanej przez niego formie językowej tragedie Sofoklesa brzmią. jakby napisane były dzisiaj.

Oto antyk w szlachetnym kostiumie nowoczesności.

Przekłady Antoniego Libery odznaczają się wyjątkową klarownością i prostotą. i są niezwykle użyteczne dla potrzeb teatru. Łączą w sobie cechy języka wysokiego z potocznym. wyzute są z patosu i archaizmów. i bardzo dobrze brzmią ze sceny. Wartość tych przekładów jest szczególnie wyraźna na tle istniejących przekładów tragedii antycznych. dokonywanych głównie przez filologów klasycznych.

Tadeusz Słobodzianek

Dyrektor Teatru Dramatycznego w Warszawie

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 26


Zaułek upadłych aniołów Powstały w latach 1968 – 2005

Autor: Anna Kiesewetter

Wiersze ze zbioru ‚Zaułek Upadłych Aniołów’ powstawały na przestrzeni lat 1968 – 1980. Obejmują zatem nie tylko słynny ‚Warszawski Marzec’. ale i atmosferę panującą w Teatrze Nowym za dyrekcji Kazimierza Dejmka. Trzeba w tym miejscu dodać. że tytuły łacińskie nie pojawiły się przypadkiem. ale są powiązane z konkretnymi miejscami w Warszawie (na przykład napis na zegarze słonecznym w parku w Wilanowie. czy inskrypcja zdobiąca gmach warszawskiej Biblioteki Uniwersyteckiej). Tomik kończy wiersz będący zapowiedzią nadziei na lepsze czasy. niż ten najtrudniejszy okres w życiu autorki.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Umowy terminowe po zmianach

Autor: INFOR PL SA

Nie wiesz jak po zmianach zatrudniać pracowników na terminowe umowy o pracę? Sięgnij po książkę ‚Umowy terminowe po zmianach’. Zapoznaj się z nowymi zasadami zatrudniania. Publikacja omawia najnowsze zmiany. m.in. : – na jaki maksymalny okres można zawierać umowy na czas określony. – jakie okresy wypowiedzenia trzeba stosować w przypadku umów na czas określony. – jak zawierać umowy na okres próbny – jak stosować nowe przepisy w okresie przejściowym. Zmienione regulacje przedstawione są na praktycznych przykładach. Publikacja zawiera o wzory dokumentów oraz treść nowych przepisów.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 29.9stefan wiechecki książki, andrzej bolesta, civilization v poradnik, c++ pdf, kwestionariusz temperamentu pdf, kk 197, autor pana walerego, średniowiecze polska, syberyjski wiatr, miłość hiszpanska, stany nagłe w psychiatrii, sprawdzian klasa 4, ona już nie wróci, zarządzanie jakością książki pdf…