Mistrz Zachariusz. Maître Zacharius

Autor: Jules Verne

Mistrz Zacharius to zegarmistrz. który stracił swoją duszę. Jest to fantastyczna opowieść głęboko przesiąknięta wpływem Hoffmanna. Zacharius. mistrz zegarmistrzowski mieszkający w Genewie. niedościgniony konstruktor zegarów. dążył do stworzenia zegara idealnego. Tymczasem szatan stanął mu w tym na przeszkodzie. sprawiając. że wszystkie zegary jakie dotychczas Zacharius skonstruował stawały się psuły się… Ale pewnego dnia. zły duch złożył mu pewną propozycję. na którą zegarmistrz przystał. Co to była za propozycja i jak się jej przyjęcie skończyło dla Zachariusa. można się dowiedzieć po przeczytaniu książki do końca. W tym opowiadaniu po raz pierwszy w twórczości Juliusza Verne’a pojawia się temat czasu. który najwyraźniej go fascynuje. Opowiadanie napisał we współa

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 18.99


ISBN

9788379852901: Wydawnictwo

Format

30.6: https://woblink.com/ebook/opowiesci-afrykanskie-doris-lessing-18249u

Cena:


Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:biblia w 365 dni, monachomachia interpretacja, medycyna estetyczna i kosmetologia, dylemat pdf, piotr krysiak, diagnostyka różnicowa dla fizjoterapeutów chomikuj, na własne oczy, stanisław kot historia wychowania pdf, iwona laskowska, niewyjaśnione tajemnice ii wojny światowej, adam bodor, marek sznajderman, fikcje borges, grzegorczykowa wstęp do językoznawstwa pdf, best seler i zagadka znikających warzyw, tłumacz polsko łaciński medyczny, baśń o wężowym sercu, harlan coben najczarniejszy strach, paweł rzewuski, tematy prac klasowych dziady cz 2…