Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata

Autor: Jacek Dobrowolski

Niewolnicy i panowie to zbiór esejów z antropologii i filozofii społecznej nowoczesności poświęconych kwestii emancypacji. rozumianej jako istota nowoczesnego projektu człowieka. Przyjmując za perspektywę punkt widzenia teraźniejszości. stanowiącej późne stadium historii nowoczesnego Zachodu. Dobrowolski stara się zdać sprawę z obecnej kondycji zachodniego człowieka. zdefiniowanej przez te schyłkowe okoliczności. w kontekście i w odniesieniu do źródeł. antynomii. psychospołecznych. ekonomicznych i psychopolitycznych uwarunkowań oraz perspektyw idei równej wolności dla każdego. Z jednej strony badania te mają charakter czegoś na kształt historii wyobraźni ludzkiej. literacko-filo­zofi­czno-historycznej rekonstrukcji n

22: https://woblink.com/ebook/zly-system-tadeusz-dolega-mostowicz-30865u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788380972629: Wydawnictwo

Format

20.9: https://woblink.com/ebook/florenckie-lato-judith-lennox-30758u

Cena:


EPUB.MOBI

30992: 26.9

https://woblink.com/product-publication/download/30992/epub

:

Cena:


Kampucza godzina zero

Autor: Zbigniew Domarańczyk

Relacja z kraju. stawiającego pierwsze kroki po ustaniu czteroletniego terroru i wymordowaniu jednej piątej obywateli. Wstrząsający reportaż o powtarzalności zła.

Tuż po upadku reżimu Czerwonych Khmerów. na początku 1979 roku. Zbigniew Domarańczyk przekracza granicę zamkniętej od czterech lat. umęczonej i straumatyzowanej Kambodży. To nie sławny na cały świat włoski reporter Tiziano Terzani wjechał wtedy pierwszy do Kambodży – jak sam twierdził. To był nasz Domarańczyk. Nowe władze wydają mu wizę wjazdową nr 1. Polski operator kamery oraz dźwiękowiec dostają wizy nr 2 i 3.

Reżim Czerwonych Khmerów dokonał jednego z największych ludobójstw w nowożytnej historii świata. Autor książki rozmawia z ocalałymi i sam siebie pyta. jak to się mogło stać. Docieka dlaczego zabijano z tak

31: https://woblink.com/ebook/nie-opuszczaj-mnie-maxim-huerta-agata-ostrowska-ewa-kaniowska-anna-pol-30926u

Cena:justyna czaja, bad saint pdf, al kaida flaga, ekklesia, jeździec miedziany darmowy pdf, grupa mokotowska, king’s bounty: nowe światy, książki 365 dni, wynagrodzenia pdf, ostatnia powieść dostojewskiego, edward snowden pamięć nieulotna, jak odzyskać siebie, gramatyka języka polskiego szkoła podstawowa pdf, anne herries, egazeta prawna…