Pierścienie historyczne polskie

Autor: Franciszek Jaworski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Od serdecznego palca nerw prosto idzie do serca… a na serdecznym palcu pierścionek. Znak. symbol. wiara. nadzieja. miłość. talizman. wszystkie moce tajemne na pierściennej obrączce zatliły z prawieku i tędy ich droga do serca najbliższa i tędy czas spływa władnący i wielkie. dożywotnie ślubowanie… Serdeczny palec spowije nić złota. a jej siła to obręcz nierozerwalna. to kajdan ponure pobrzękiwanie i gloria ludzkiego szczęścia…” W niniejszej publikacji autor wymienia i opisuje. uzupełniając je rysunkami. pamiątkowe pierścienie polskie. które ustanawiano jako nagrodę. pamiątkę lub wyróżnienie w czasach konfederacji ba

5: https://woblink.com/ebook/zarzuty-poganskie-przeciwko-chrystianizmowi-apologia-wiary-w-pierwszych-wiekach-j-scheiwiller-32276u

Cena:


Przerwane igrzyska

Autor: Gabriela Jatkowska

Kto był ojcem polskiego sportu?

Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

Jak pływak został agentem?

Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców. których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne. a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica. dramat. osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne:

29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

Cena:


ISBN

9788380836488: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/za-zakretem-anna-kasiuk-32773u

Cena:systemy wczesnego ostrzegania przed upadłością, motywy w kamieniach na szaniec, spisek założycielski: historia jednego morderstwa, alfabet międzynarodowy, sposób na elfa chomikuj, struktura rynku pracy, bronchit, sharin tate, podręcznik do angielskiego pdf, jacek pałka, kamienica pod szczęśliwą gwiazdą tom 2, tracy hogg, zabić sarai pdf, łotr trudi canavan, choroby wewnętrzne kokot, sprawdzian klasa 3 podstawowa, pliniusz starszy historia naturalna pdf…