Detektyw Van Veeteren (#7). Karambol

Autor: Håkan Nesser

Siódma książka w serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w Maardam.

Pijany kierowca powoduje wypadek. w wyniku którego ginie młody chłopak. Sprawca pod osłoną deszczu i ciemności ucieka z miejsca przestępstwa. W wyniku wypadku jego życie radykalnie się zmienia. Musi podejmować coraz to bardziej ryzykowne decyzje. zacierać ślady… Kłamstwa rodzą jednak kolejne kłamstwa… Wydaje się. że jego życiem powoduje jakaś perwersyjna. złowroga logika. która prędzej czy później doprowadzi go do zguby… Pytanie tylko kiedy. i jak wiele zła zdoła jeszcze wyrządzić. Komisarz Reinhart. policja Maardam i. oczywiście. detektyw Van Veeteren muszą temu zapobiec – rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę. od której wyjaśnienia może zależeć życie…

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 28.99


Naddniestrze

Autor: Piotr Oleksy

Naddniestrze – kraina dziwów i kontrastów. Kiedyś ojczyzna strachów i upiorów. o których pisał już Henryk Sienkiewicz w „Trylogii” . dziś miejsce pełne zaskakujących paradoksów: bo choć to państwo nieuznawane. o przyszłości politycznej decyduje się tu przy urnie wyborczej. Choć to kraj. który powstał w obronie radzieckich wartości. ważniejsze niż ZSRR jest w nim Imperium Rosyjskie. a przywiązanie do „prawdziwej” mołdawskości doprowadziło do wojny z Republiką Mołdawii. Choć to miejsce silnych podziałów narodowościowych. to tu po raz pierwszy i ostatni w historii ramię w ramię walczyli ukraińscy nacjonaliści i rosyjscy imperialiści. Jak tak naprawdę wygląda naddniestrzańska codzienność? I co ją ukształtowało?

Na te i inne pytania odpowiada Piotr Oleksy. ukazując całą paletę niewiarygodnych sprzeczności rządzących Naddniestrzem. Spotykamy tu watażków. gangsterów i gorących patriotów nieuznanego państwa. ale „jest tu też trochę jak w filmie polskim zdaniem Mamonia – spojrzysz w prawo. spojrzysz w lewo. nic się nie dzieje. Marazm i apatia – powie ktoś. Stabilność – stwierdzi ktoś inny”.

„Naddniestrze jest fascynujące. W niewielu miejscach Europy na tak małym terytorium zamieszkanym przez tak nieliczną ludność nagromadziło się tyle zawiłości historycznych. politycznych i kulturowych. Piotr Oleksy – badacz przeszłości Naddniestrza i świadek wydarzeń rozrywających się tam w ciągu ostatnich lat – otwiera przed nami historię i teraźniejszość tego parapaństwa. nieuznawanego przez inne kraje świata. ale istniejącego od trzech dekad z woli jego mieszkańców. Dziś Naddniestrze to nie tylko baza przemytniczej mafii i rosyjskiej armii. ale również ojczyzna ludzi. dla których egzotyczna nostalgia za sowieckim rajem stanowi sens życia.” Bogumił Luft. były ambasador RP w Rumunii i w Republice Mołdawii

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788381470223: Wydawnictwo

Format

20: http

Cena:


Jerzy Popiełuszko

Autor: Milena Kindziuk

Gdy wieczorem 19 października 1984 roku został uprowadzony. a później bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. jego śmierć odbiła się echem na całym świecie. Stał się jednym z najbardziej znanych współczesnych męczenników.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko. duszpasterz robotników. służby zdrowia i studentów. dodawał ludziom otuchy. nie bał się stawać w obronie prawdy i wolności. Uczył. jak zło dobrem zwyciężać.

Książka zawiera nowe fakty i nieznane dokumenty. zdjęcia i wypowiedzi świadków. Opisuje też cuda. jakie wciąż dokonują się za wstawiennictwem kapłana-męczennika.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 44.99


ISBN

9788365648310: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/turysta-senior-na-rynku-uslug-hotelarskich-tokarz-kocik-anna-marta-sidorkiewicz-agnieszka-sawinska-134786u

Cena: Marta Sidorkiewicz


Jose Mourinho: Prosto w oczy

Autor: Beasley Robert

Dwa mistrzostwa Anglii. dwa Portugalii i Włoch. jedno Hiszpanii. Dwukrotne zwycięstwa w Lidze Mistrzów UEFA oraz triumf w Lidze Europy UEFA. Zdobywca Złotej Piłki dla Najlepszego Trenera Świata według FIFA i aż cztery razy tytułu Najlepszego Trenera Świata według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu. Człowiek. którego drużyny przegrały mniej niż 15 procent meczów. To zaledwie część dorobku José Mourinho. Biografia pióra Roberta Beasley’a dowodzi. że to nie tylko jedna z najciekawszych postaci świata piłki. ale także intrygująca osobowość poza boiskiem. Ta książka to prywatna historia portugalskiego trenera spisana przez jego wieloletniego przyjaciela. który jak mało kto poznał sposób myślenia The Special One. Beasley wyczerpująco opisuje historię nieudanych negocja

24.99: https://woblink.com/ebook/diabelski-mlyn-daria-orlicz-133913u

Cena:podstawy badań społecznych babbie pdf, wielka księga modeli lego, teresa gardocka, 365 dni książka chomikuj, formy wypowiedzi egzamin gimnazjalny, anita bean, m jak miłość 1413 online, owen yeates, oszustwo asekuracyjne, modlitwa o dobrego męża do jana pawła ii, mały atlas anatomiczny aleksandrowicz, rodzina połanieckich pdf, król edyp sofokles pdf, gramatyka język niemiecki, metodologia badań socjologicznych, optyka kwantowa, kultura normatywna, psychologia kłamstwa pdf, historia matematyki książka, ryszard kluszczyński, etnocentryczny, karolcia tekst, charitas…