Off-off

Autor: Ewa Skunart

Witajcie na ulicy Uroczej. Tutaj całymi dniami kobiety gotują. popalając papierosy. a mężczyźni przesiadują w piwnicach i zajmują się swoimi męskimi sprawami. To świat dzieciństwa dwóch małych dziewczynek. w którym beztroska i radość przeplatają się z mrokiem i lękiem… Teraz ulica Urocza. tak jak przyjaźń z dawnych czasów. jest już tylko wspomnieniem. a dwie dorosłe kobiety. niegdyś nierozłączne. mają spotkać się po latach. Gdy w oczekiwaniu na spotkanie upływają kolejne godziny. a dawna przyjaciółka się nie zjawia. do kobiety samotnie czekającej przy kawiarnianym stoliku powracają wspomnienia. które. przelane na papier. mogą stać się kanwą scenariusza – prawdziwie offowego.

To szalona

25: https://woblink.com/ebook/awaria-michal-komarnicki-141201u

Przemyślny Porportuk. Wydanie dwujęzyczne z gratisami

Autor: Jack London

Barwne życie Jacka Londona dostarczyło mu mnóstwa inspiracji. W swoich krótkich prozatorskich utworach zawarł wiele wspomnień ze swoich podróży na Północ. Przemyślny Porportuk to jedno z wielu opowiadań. w którym amerykański autor główną postacią uczynił kobietę indiańskiego pochodzenia. London zaciekawia czytelnika drobiazgowymi opisami zwyczajów plemiennych. ale przede wszystkim tworzy wyrazistych. intrygujących bohaterów.

Jack London (John Griffith Chaney) – autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk. był m.in. poszukiwaczem złota w Klondike. marynarzem. reporterem. gazeciarzem. trampem i kłusownikiem. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikt rosyjsk

attr/a/1/_name: attr/a/1/__cdata/0

Cena: _price

Sztuka tworzenia rzeczywistości

Autor: Dawid Piątkowski

Wyobraź sobie. że życie to wielki teatr. a ludzie to nieświadomi aktorzy. Twoja świadomość siedzi na widowni i obserwuje przedstawienie. Wiesz. że nikt na scenie nie wie. że wychowawcy wybrali im odgrywane role. Nie wiedzą. że mogą panować nad emocjami i myśli same myślą się w ich głowach. Nie wiedzą. jak być szczęśliwi. choć tego pragną. Nie wiedzą. że mogą dowolnie zmieniać role. które odgrywają. Nie wiedzą. że to tylko gra i chorobliwie się angażują. Nie wiedzą. że są zakładnikami przeszłości i są sterowani przez ego.

Życie to gra nieskończonych możliwości

Nieświadomi potrafią oceniać siebie. innych ludzi oraz sytuacje życiowe na kilka sposobów. Z przypływem wiedzy i doświadczeń poszerza się świadomość. Dostrzegamy przyczyny. prze

Celownik

Autor: Blaže Minevski

Narrator. jednocześnie główna postać utworu. snajper. reprezentant świata chrześcijańskiego. kieruje strzelbę w stronę swego celu – muzułmanki. która ze swojego punktu obserwacyjnego celuje z broni w jego stronę. Każde z nich może strzelić w ciągu sekundy. żadne nie wykonuje decydującego ruchu.

Doruntina – jak nazywa swoją przeciwniczkę narrator. nawiązując do bałkańskiej legendy o miłości. która przezwycięża śmierć – staje się niemą słuchaczką opowieści o dzieciństwie i dojrzewaniu bohatera. jego studiach literackich. wątek ostatnich wojen domowych toczonych na Bałkanach przeplata się z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami autora. Liczne nawiązania do bohaterów dzieł literatury światowej sprawiają. że przeszłość miesza się z teraźniejszością. fikcja z rzeczywistością.

Kon

24.9: https://woblink.com/ebook/zycie-pozapsychotropowe-karol-neubauer-141459u

Życie pozapsychotropowe

Autor: Karol Neubauer

Myśli samobójcze. wyalienowanie i depresja. Choroba afektywna dwubiegunowa.Kilka nieudanych terapii.

Tak wygląda świat 30-letniego Karola. Za namową lekarza prowadzi dziennik. opisując przeżycia z dzieciństwa. Mówi o swoich marzeniach i lękach. Każdy dzień dla chłopaka to odkrywanie swojej koszmarnej i przerażającej świadomości. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania. dlaczego zachorował? Czy powodem był ojciec-rozwodnik. który nienawidził matki Karola. czy może babcia chora na Alzheimera. z którą chłopak mieszkał przez kilkanaście lat?

Za namową swojej partnerki przestaje brać leki. Dziewczyna bowiem utwierdza go w przekonaniu. że to one wywołały chorobę. a bez nich będzie czuł się lepiej. Chłopak ląduje w szpitalu psychiatrycznym. gdzie bez

10.5: https://woblink.com/ebook/przemyslny-porportuk-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-jack-london-140806u

1:

jakub polit, notatki biologia, uszczęśliwić kobietę, powieść zły, biblizmy przykłady, marcin łochowski, nauka niemieckiego mp3, biblioteka ebook, metody ekonometryczne, moj torin pdf, muza mp3, kultura organizacyjna książki pdf, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, słuchowisko calineczka…