Mówimy uprzejmie

Autor: Małgorzata Marcjanik

Poradnik szczegółowo omawia zasady grzeczności językowej obowiązujące w relacjach różnych osób. np. przełożony – podwładny. ksiądz – parafianie. i w różnych sytuacjach. np. na ulicy. w sklepie. w windzie. Bogaty w przykłady. uczy. jakimi słowami witać się i żegnać. dziękować i przepraszać albo np. grzecznie odmawiać.

Wiele uwagi poświęca grzeczności (a także jej brakowi) w mediach. Książkę wzbogacają porady językowe dotyczące różnych aspektów grzeczności językowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 39


Nowy świat pana Tompkinsa

Autor: George Gamov

Nowy świata Pan Tompkinsa to odświeżona wersja jednej z najsłynniejszych książek o fizyce w historii popularyzacji tej dyscypliny. Ów światowy bestseller opowiada historię łagodnego urzędnika Pana Tompkinsa. który próbuje odnaleźć się w świecie fizyki współczesnej. zainspirowany przez serię otwartych wykładów znanego profesora. Przydługie odczyty usypiają go jednak. a Pan Tompkins w świecie snów tańczy walca z elektronami. przemierza kwantową dżunglę i pomaga w rozwiązaniu relatywistycznej zagadki kryminalnej. Klasyczna książka George’a Gamowa sprzed 70 lat została dogłębnie uaktualniona przez fizyka cząstek i popularyzatora nauki Russella Stannarda. dzięki czemu wraz z Panem Tompkinsem poznajemy również najnowsze osiągnięcia fizyki.

Osoby. które nie znają oryginalnej wersji książki. znajdą w bieżącym wydaniu czarujące. dowcipne wprowadzenie w świat fizyki współczesnej… Nowy świat Pana Tompkinsa to wyjątkowa książka – „Physics Today”

Urocza książka. która sprawi wielką radość wszystkim osobom zainteresowanym współczesną fizyką. od jedenastego roku życia wzwyż – „Nature”

Przypadki Pana Tompkinsa wspaniale ilustrują osobliwości teorii względności i fizyki kwantowej. Dziś. uwielbiany przez studentów fizyki od dekad. Pan Tompkins wyrusza ku nowym przygodom. dzięki uprzejmości Russella Stannarda. który uaktualnił i rozszerzył pierwotną opowieść. uzupełniając ją też o nowe ilustracje w charakterystycznym stylu Gamowa – „Science News”

George Gamow (1904-1968). fizyk teoretyczny i kosmolog. jeden ze współtwórców teorii Wielkiego Wybuchu. Współpracował z Francisem Crickiem przy pracach nad strukturą DNA i kodu genetycznego. Edukator i popularyzator nauki. autor m.in. książek ‚Materia. ziemia i niebo’. ‚Biografia fizyki’ oraz serii książek o Panu Tompkinsie.

Russell Stannard ( ur. 1931). emerytowany fizyk cząstek. edukator i popularyzator nauki. laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek popularnonaukowych oraz książek dla dzieci.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 45.9


https://woblink.com/product-publication/download/28236/epub

1:

:

Cena:


Wydawnictwo

WarBook: Format

28512

https://woblink.com/product-publication/download/28512/epub: 1

Cena:


Syndykat

Autor: Piotr Adamek

Jaki związek ze współczesnością mają XIX wieczne wydarzenia rozgrywające się w szlacheckim dworku? Czy zwyczajny wyjazd w góry może okazać się początkiem niesamowitej. a zarazem niebezpiecznej przygody?

Grupa przyjaciół przypadkowo odkrywa magazyn tajemniczej organizacji w jednej z rumuńskich jaskiń. W wyniku jej działań. mających na celu ochronę magazynu. ginie jeden z przyjaciół. Pozostali chcą rozwikłać zagadkę i tylko zbieg okoliczności sprawia. że odkrywają informacje o działalności firmy. Handel dziełami sztuki na nielegalnych. zamkniętych aukcjach okazuje się tylko częścią aktywności Syndykatu.

Czy chęć zemsty za śmierć przyjaciela będzie wystarczającą motywacją. aby narażać życie? Co jeszcze kryje tajemnicza organizacja?

Bohaterowie wplątują się w

32: https://woblink.com/ebook/twierdza-kimerydu-magdalena-piorunska-29210u

Cena:


ISBN

9788365482518: Wydawnictwo

Format

29.52: https://woblink.com/ebook/przebudzenie-jacek-grzegorz-jakubowski-28487u

Cena:


Dzisiaj rozmawiamy o Pani

Autor: Agnieszka Nabrdalik

Czy kobieta. która wybrała rolę żony może być szczęśliwa?

Monika Gawlińska. Alicja Kapuścińska. Wacława Myśliwska. Karolina Niedenthal. Jolanta Pawlik. Anna Religa. Wiesława Starska… Były i są żonami. matkami. kochankami. powiernicami i gospodyniami… Przez całe życie z wyboru stały w cieniu sławnych mężów. Czy aby na pewno? Czy są szczęśliwe? Czują się spełnione jako kobiety. uczone. artystki?

Reportażystka i dziennikarka. Agnieszka Nabrdalik. namówiła na wywiady siedem niezwykłych kobiet. które za swój cel obrały wspieranie mężów − muzyka rockowego Roberta Gawlińskiego. reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego. pisarza Wiesława Myśliwskiego. fotografa Chrisa Niedenthala. kompozytora jazzowego Włodzimierza Pawlika. kardiochirurga Zbigniewa Religi i scenografa Allana Starskiego. Dzisiaj rozmawiamy o Pani to rozpisana na siedem żeńskich głosów opowieść o życiu w pozornym cieniu męża. które wcale nie musi być nużące. pozbawione wyzwań. Wręcz przeciwnie. Zawarte w książce rozmowy to barwne portrety kobiet pełnych pasji. zdobywających kolejne zawodowe i życiowe szczyty; kobiet szczęśliwych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


https://woblink.com/product-publication/download/26974/epub

1:

:

Cena:


O początkach Świętej Żmudzi

Autor: Stanisław Koczwara

W niniejszej książce poświęcimy szczególną uwagę Żmudzi. Co zyskała Żmudź przybywająca na sobór mający za główne zadanie reformę Kościoła in capite et in membris? Otóż zyskała ona nie tylko aprobatę swego chrztu przez ojców soborowych. ale pełne włączenie w krwioobieg życia Kościoła w Europie. A że to Kościół przyniósł wszystkim narodom europejskim rzecz fundamentalną jaką jest kultura klasyczna. to dzięki przyjęciu chrześcijaństwa. Żmudzini są tym. czym są w swojej ojczyźnie. I to nie tylko na mocy tego. co się działo w ich kraju. ale – dzięki wejściu do Kościoła – także na mocy tego. co się działo w Jerozolimie. Atenach i Rzymie.W książce przypatrzymy się bliżej tym wszystkim wydarzeniom. okolicznościom. osobom. które stworzyły od strony ludzkie

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 9


Zdrowie publiczne. Rozdział 16

Autor: Anna Jabłońska Chmielewska

ROZDZIAŁ 16 Z PUBLIKACJI PT. ‚ZDROWIE PUBLICZNE’ REDAKCJA NAUKOWA TERESA BERNADETTA KULIK. ANNA PACIAN. Zdrowie Publiczne jest dziedziną interdyscyplinarną skupiającą zagadnienia zarówno z zakresu medycyny. ekonomii. prawa. zarządzania. jak i socjologii oraz psychologii.

W podręczniku omówiono zagadnienia z różnych obszarów zdrowia publicznego. Koncentrują się one wokół:

· koncepcji zdrowia w medycynie.

· polityki zdrowotnej.

· współczesnych zagrożeń zdrowia jednostki i rodziny.

· profilaktyki zdrowotnej w Polsce i w krajach europejskich.

· profilaktyki chorób społecznych i cywilizacyjnych.

· zagrożeń zdrowia psychicznego.

8.85: https://woblink.com/ebook/mikrobiologia-w-kosmetologii-rozdzial-12-13-eugenia-gospodarek-agnieszka-mikucka-29416u

Cena: Agnieszka Mikuckatest charlie i fabryka czekolady, agresja milczenia, system finansowy w polsce pietrzak pdf, far cry primal gra, apteka galen kod rabatowy, trudi canavan trylogia zdrajcy, darmowe ebooki pełne wersje po polsku, orzeszkowa nowele, centrum dialogu polsko rosyjskiego, jan twardowski miłość, krzyzówki dla dzieci, stefan rogoziński, trudna droga z piekła pdf, rafał górniak, insight pasterski, tryjon, pan samochodzik i fantomas…