Prezydent von Dyzma

Autor: Marcin Wolski

Achtung! Poszukiwany prezydent von Dyzma. Ostatnia nadzieja nazistów…

    Jest schyłek II wojny światowej. wielka sowiecka ofensywa przetacza się przez Generalną Gubernię. prąc bez wytchnienia w kierunku upragnionego celu – Berlina. Doradcy sugerują Hitlerowi rozwiązanie. w którym nawałnicę powstrzymać może polska pomoc zbrojna. Tylko jak przekonać do siebie Polaków po latach wyniszczania narodu? Pomysł jest prosty – na stanowisko prezydenta podstawić należy człowieka charyzmatycznego. ale jednocześnie uległego III Rzeszy. Wybór pada na Nikodema von Dyzmę – przedwojennego karierowicza. którego część społeczeństwa traktowała jako męża opatrznościowego. Należy go jednak najpierw znaleźć – podczas napaści na Polskę zniknął bowiem w niewyjaśnionych okolicznościach.

:

Cena:


Rozprawa o osobie

Autor: Adam Gosławski z Bebelna

Corpus Philosophorum Polonorum to seria wydawnicza prezentująca dorobek polskiej filozofii dawnej (cezurę stanowią tu rozbiory) w formie edycji krytycznych dzieł reprezentatywnych dla poszczególnych okresów i kierunków. Seria ta ma stanowić podstawowe narzędzie badawcze dla uczonych zainteresowanych polskim dziedzictwem filozoficznym. Wydawane w ramach serii dzieła zostały przygotowane w zgodzie z najwyższymi standardami edytorskimi. są zaopatrzone we wstępy i komentarze. indeksy i bibliografie.

Corpus Philosophorum Polonorum dzieli się na trzy podserie: Series Mediaevalis. Series Novae Aetatis oraz Przekłady. Dwie pierwsze zawierają teksty źródłowe w językach oryginalnych. czyli głównie po łacinie. powstałe w okresie średniowiecza i w epokach kolejnych. natomiast trzecia to równol

24.9: https://woblink.com/ebook/athenia-milosc-i-torpeda-piotr-kitrasiewicz-28196u

Cena:


1

:

:

Cena:


Historia naturalna smoków

Autor: Marie Brennan

Porywająca powieść fantasy. w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej

Cały świat. od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi. zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą. jaką dziś znamy. była pogrążoną w książkach młodą kobietą. dzięki swemu zamiłowaniu do nauki. historii naturalnej i tak. smoków. czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie. spisana jej własnymi słowami. prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera. która zaryzykowała swoją reputację. życiowe perspektywy i wątłe ciało. aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym. jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia. oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany. gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć. które mogły zmienić świat na zawsze.

„Historia przepełniona radością oraz palącą potrzebą dokonywania odkryć i ciekawością naukową’.

„Publishers Weekly”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


ISBN

9788324045600: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/pragnienie-metafizyczne-karol-tarnowski-28371u

Cena:


Zaręczyny na wieży Eiffla

Autor: Kate Hewitt

Margarita Ferrars od dwóch lat spotyka się z Leo Marakaiosem. To miał być tylko romans – nie chce się z nim wiązać ani go pokochać; w dzieciństwie straciła wszystkie bliskie osoby i boi się ponownej straty. Gdy pewnego dnia w Paryżu Leo nieoczekiwanie przychodzi do niej z pierścionkiem i oświadcza się. Margarita odmawia. To oznacza koniec romansu i rozstanie. Nie będzie to jednak takie proste. jak sądziła…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:


Ułamki filozofii

Autor: Leszek Kołakowski

Najwybitniejszy polski filozof komentuje słynne cytaty filozoficzne. 

Od „Wiem. że nic nie wiem” Sokratesa. przez „Myślę. więc jestem” Kartezjusza. aż po „Rzeczywistość nie istnieje” Baudrillarda – „Ułamki filozofii” to wybór kilkudziesięciu znanych myśli wielkich filozofów. od antyku po współczesność. uzupełnionych refleksjami Leszka Kołakowskiego. Poruszają najważniejsze kwestie filozoficzne: problem poznania i prawdy. istnienia świata i istnienia Boga. dobra i zła. świadomości i wolności. Leszek Kołakowski. prowadząc czytelnika przez tę bardzo skrótową i osobistą historię filozofii. opatruje słynne zdania wnikliwym. czasem przewrotnym lub krytycznym komentarzem.
 
„Ułamki filozofii” to oryginalna zachęta do własnych rozważań filozoficznych. inspirująca lektura dla każdego czytelnika. 

Leszek Kołakowski (1927-2009) – wybitny polski filozof. historyk idei. eseista i publicysta. Wyjechał z Polski w 1968 roku. Związany na stałe z Uniwersytetem Oksfordzkim. wykładał także m.in. w Yale University. University of Chicago i University of California w Berkeley. Członek Polskiej Akademii Nauk. laureat licznych nagród. Interesował się historią filozofii. filozofią kultury i religii. był także popularyzatorem filozofii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


Zgliszcza. Opowieści pojałtańskie

Autor: Piotr Zaremba

Akcja powieści dzieje się w latach 1945-1956. Opowiada o próbie uprawiania polityki na cmentarzu. jakim stała się powojenna Polska. Polityki zmierzającej do powstrzymania rozrostu hydry. jaką był komunizm.

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy Stanisława Mikołajczyka. który podjął ryzykowny eksperyment. próbując ograć komunistów metodami parlamentarnymi. ale też z perspektywy żołnierzy wyklętych czy zwykłych ludzi imających się rozmaitych metod i dróg. aby uczynić nasz kraj normalnym i wolnym. Większość bohaterów to postaci autentyczne. obok nich pojawiają się postaci fikcyjne. które jednak często też miały swoje historyczne pierwowzory.

Poza Stanisławem Mikołajczykiem. Stefanem Korbońskim czy Zygmuntem Żuławskim. partyzanckim dowódcą „Orlikiem” (Marianem Bernaciakiem) czy Kazimierzem Pużakiem jako wyraziści uczestnicy zdarzeń występują nasi opresorzy: Władysław Gomułka. Bolesław Bierut. Jakub Berman. Stanisław Radkiewicz. Luna Brystygierowa. oraz osoby uwikłane w rodzący się nowy system. na czele z Józefem Cyrankiewiczem i prof. Stanisławem Grabskim. Akcja rozgrywa się w wielu miejscach Polski – od Warszawy poprzez lasy wokół miasteczka Ryki na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny aż po Poznań i Dolny Śląsk.

Ta książka to także zarysowana wyrazistymi kreskami panorama ówczesnego społeczeństwa z jego nieprostymi dylematami i wyborami. I hołd złożony Polakom upadającym. cofającym się. ponoszącym klęski. ale usiłującym zachować w strasznych czasach swobodę decyzji i człowieczeństwo.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40endless space 2 zmiana języka, lowca nastolatek, terroryzm pdf, piraci z karaibów3, pismo święte nowy testament pdf, rzeczpospolita obojga narodów jasienica, agnieszka jucewicz, ostatni intruz, egzekutorzy, opowiesc podrecznej ksiazka, twardziel laurelin paige pdf, konstytucja wolności hayek, duma ukrainna, powieść marii kruger, jadwiga dorr…