Nail

Autor: Krzysztof Bonk

Części X – XI cyklu Pendorum opowiadają historię Anrei na kontynencie Nelorum. gdzie rozprzestrzenia się inwazja wszechwładnego dominium Akros.

Części X – XI można czytać niezależnie. a także z wyłączeniem części V – IX cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Napadałem na banki. Prawdziwa historia

Autor: pseudonim Grek

Grek powraca! Już po opublikowaniu swojej pierwszej książki ‚Byłem gangsterem. Prawdziwa historia’ wywołał małe trzęsienie ziemi. pokazując prawdę o polskiej przestępczości zorganizowanej. Tym razem opisuje. jak napadał na jubilerów. konwoje z pieniędzmi. a przede wszystkim – na banki.

Okazuje się. że w latach 90. nie było nic prostszego niż okradanie niemieckich banków w mniejszych miejscowościach. Strażnicy nie stawiali oporu. dyrektorzy banków potulnie otwierali sejfy. a Grek i spółka brali tyle. ile zdołali unieść.

Pomimo luźniejszej konwencji w drugiej części autor znów ostrzega: jeśli decydujesz się wkroczyć na ścieżkę przestępstwa. pamiętaj. że kończy się to zawsze tak samo. Albo więzieniem. albo śmiercią. Wśród gangsterów nie znajdziesz przyjaciół ani lojalności. a zamiast tego – bandę chciwych socjopatów i ludzi bez zasad.

Książka niezwykle obrazowo przedstawia sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej. a także. co istotne. nie jest pisana przez dziennikarza. tylko przez prawdziwego gangstera.

‚Wspomnienia Greka są ostre jak brzytwa. Gdybym był Patrykiem Vegą już kręciłbym film na ich podstawie’

Robert Ziębiński

redaktor naczelny miesięcznika PLAYBOY. założyciel portalu dzikabanda.pl

‚Szczerze do bólu. mocno jak cholera. dosadnie. wyraziście i bez zbędnej kokieterii. Jeden z najniebezpieczniejszych polskich gangsterów ujawnia mechanizmy działania przestępczego podziemia lat 90. Z jego relacji dowiemy się. że wtedy nikt nie przebierał w środkach i każdy brał. co chciał. A najwięcej do zabrania zawsze było w… bankach’

Ivo Vuco

pisarz. autor m.in. biografii Grzegorza Stelmaszewskiego ‚Złodzirej’ i powieści ‚Synonim zła’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 29


ISBN

9788373776753: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/czy-twoje-dziecko-ma-zdrowy-kregoslup-bezpieczne-cwiczenia-do-stosowania-w-domu-drobner-zdzislaw-136258u

Cena:


ISBN

9788380874152: Wydawnictwo

Format

54.9: https://woblink.com/ebook/skuteczne-nawyki-brendon-burchard-136115u

Cena:poradnik gta online, jadwiga stawnicka, międzynarodowe przepływy czynników produkcji, ania z zielonego wzgórza pdf, dno zofia nałkowska, sprawdziany z polskiego klasa 2, zeszyt w kratkę pdf, marta reich, bajka dla dorosłych, twoj typ pl, jak znaleźć przyjaciół i zjednać sobie ludzi pdf, pozerka, pan samochodzik i złota rękawica, chłopcy z placu broni książka pdf, bliźnięta z lodu pdf…