Chaos. Narodziny nowej nauki

Autor: James Gleick

Narodziny nowej nauki

Błyskotliwe i przystępnie napisane wprowadzenie do teorii chaosu. jednej z najbardziej znaczących koncepcji naukowych ostatnich dekad

Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia. że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować układy w każdym calu tak gwałtowne jak wodospady. Drobne różnice wyjściowe mogą szybko przekształcić się w potężne różnice końcowe. Zjawisko to otrzymało nazwę: wrażliwość na warunki początkowe. W pogodzie na przykład manifestuje się to w zjawisku żartobliwie nazwanym efektem motyla: motyl wywołujący dziś fale powietrza w Pekinie może być przyczyną huraganu w następnym miesiącu w Nowym Jorku. Kiedy badacze chaosu zaczęli myśleć o genealogii swej nowej nauki. znaleźli wiele intelektualnych śladów z przeszłości. Ale jedno było jasne: dla fizyków i matematyków prowadzących tę rewolucję w myśleniu punktem wyjścia był efekt motyla.

Książka Jamesa Gleicka opisuje narodziny tej nowej nauki. która widzi porządek tam. gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek. nieład i nieprzewidywalność. czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter. ‚Okazuje się. że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku – i co więcej. głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku’.

„Fascynująca książka. . . Prawie każdy akapit zawiera wstrząsające odkrycie ‚.

The New York Times

„Ekscytujący wywód. . . Niezwykła ilustracja tego. jak zmienia się struktura nauki’.

The New York Times Book Review

„Zaskakujące spojrzenie na nowo odkryte uniwersalne prawa’.

Chicago Tribune

„Niezwykle inspirująca książka. Podczas lektury odniosłem takie wrażenie. jakby ktoś właśnie znalazł wyłącznik światła’.

Douglas Adams. autor Autostopem przez Galaktykę

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


Uzależnienia i substancje psychoaktywne

Autor: Marek Jarema

Pierwszą osobą. do której zgłasza się pacjent ze swoimi dolegliwościami. jest lekarz POZ. Jego zadaniem jest rozpoznać chorobę i zastosować właściwe leczenie. Czasami konieczne jest określenie. czy istniejące objawy mają swoje źródło w psychice pacjenta. czy odwrotnie – są związane z jego stanem somatycznym.

Zespół autorów pod kierunkiem prof. Marka Jaremy (byłego konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii) podjął się przygotowania cyklu publikacji. które będą wsparciem dla lekarza POZ w jego codziennej praktyce w takich sytuacjach.

Zawarta w książce wiedza pomoże podjąć decyzję. czy leczyć samemu. czy skierować pacjenta do lekarza psychiatry.

<

https://woblink.com/product-publication/download/127062/pdf: 1

Cena:


ISBN

9788380839793: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/urok-poznego-lata-tom-ii-agnieszka-janiszewska-127294u

Cena:niszczący sekret bromberg pdf, powtórzenie przed egzaminem gimnazjalnym historia, gta5 poradnik, jarosław drozd, kurs cudów a kościół, najlepsza książka mroza, bóg urojony pdf, łatwe origami dla dzieci, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, krolestwo kanciarzy, wprawki, sekret heleny, adam kałuża, michał pospiszyl, teoria gier książka, następne 365 dni…