Czy nauka pogrzebała Boga?

Autor: John C Lennox

Czy nauka musi być w opozycji do religii? Czy ci. którzy wierzą. że świat został stworzony przez Boga. są naiwnymi głupcami? Odrzucający istnienie Boga naukowcy będą zawsze przywoływali swoje argumenty. pośród których nie ma miejsca na szaleństwo. jakim jest wiara. Zapatrzeni ślepo w prawa. prawdy. twierdzenia i reguły nie są skłonni dostrzec. że to właśnie wiara w odkrywanie niemożliwego i nieznanego jest fundamentem nauki. Bo czy ktokolwiek próbowałby odkrywać nieznane lądy. nie wierząc w to. że one istnieją? Ta książka opowiada o potędze ludzkiego rozumu. o jego niewyobrażalnych możliwościach. I o pokorze tych. którzy ufając nauce. nigdy nie przestali wierzyć.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


Format

EPUB.MOBI: 125438

https://woblink.com/ebook/to-czego-nie-widac-agata-polte-125438u

:

Cena:


Żywe pochodnie. Rozmowy o początkach chrześcijaństwa

Autor: Marcin Müller

Dziewięciu wybitnych biblistów. patrologów i historyków Kościoła (Ks. Jerzy Czerwień. Szymon Hiżycki OSB. Damian Mrugalski OP. ks. Józef Naumowicz. Danuta Piekarz. ks. Marek Starowieyski. ks. Przemysław Szewczyk. Michał Wilk. Maciej Zachara MIC). w rozmowach z Maciejem Müllerem. przypomina spory i dyskusje. których temperatura swego czasu sięgała zenitu.

Dzięki historycznej perspektywie współczesne debaty o sensie celibatu. obecności religii w szkole. zasadności spowiedzi w konfesjonale czy kształcie liturgii zyskują nowy wymiar. Suche fakty dostępne na wyciągnięcie ręki w internetowej wyszukiwarce. w rozmowach fachowców zmieniają się w barwne. pełne życia historie. w których to. co święte. miesza się z tym. co grzeszne. wielcy Kościoła mają swoje słabości. a idealizowana przeszłość okazuje się wcale nie taka idealna.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99


ISBN

9788379769377: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dekada-tom-2-na-tropie-michal-larek-125677u

Cena:


Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945

Autor: Jan Grabowski

Książka ta opisuje ostatnią fazę zagłady żydowskiej ludności powiatu Dąbrowa Tarnowska. Na podstawie bogatej dokumentacji z archiwów polskich. niemieckich i izraelskich autor odtwarza wydarzenia z lat 1942–1945. kiedy to Niemcy próbowali wyłapać żydowskich niedobitków. tych. którzy latem 1942 r. uniknęli wywiezienia do obozu zagłady w Bełżcu. Książka opisuje z jednej strony działania policji niemieckiej. a z drugiej rolę polskiej policji granatowej. wiejskich straży nocnych. junaków z Baudienst czy też miejscowych strażaków w wykryciu i zamordowaniu żydowskich ofiar. Na tle trwającego aż do końca wojny Judenjagd („polowania na Żydów”) zostały również zarysowane dramatyczne wybory stojące przed ludźmi ratującymi Żydów.

21.75: https://woblink.com/ebook/zgrzewka-pandory-pawel-przywara-125409u

Cena:ogarnij się książka, książki o uwodzeniu, płomien crossa pdf, król olaf, ekspozycja mróz pdf, najgorętsza plaża w finlandii, humor z zeszytow, jeszcze krótsza historia czasu pdf, nużliwość, teraz albo nigdy książka, drzwi do percepcji, jacek santorski książki, feel again, tomb raider legend, wiara anna kańtoch, commandos behind enemy lines misje, siostrzyczki z elurii, bartosz rutkowski, jak rozmawiać z dziećmi żeby nas słuchały…