Snajperki

Autor: Luba Winogradowa

„Zabij Niemca!” – głosiły sowieckie propagandowe ulotki. „Jeden faszysta na jedną kulę!” – czytały młode dziewczyny. które nie wyglądały. jakby były zdolne kogokolwiek zabić. W za dużych. męskich mundurach zdawały się nieporadne i zagubione. Ale wiele z nich miało za kogo się mścić.

Książka dr Luby Winogradowej o snajperkach walczących podczas II wojny światowej w Armii Czerwonej to dzieło nie tylko unikalne. To fascynujące. pełne detali świadectwo ich życia i szkolenia. opis przyjazdu na front. zdobywania niezbędnych dla snajpera umiejętności. zabijania Niemców. obrony przed molestowaniem seksualnym ze strony sowieckich oficerów (nazywały to „walką na dwa fronty”). godzenia się z utratą koleżanek. właściwie każdego aspektu ich życia i śmierci. Musiały radzi

25: https://woblink.com/ebook/psychologiczne-odbicie-maskarada-124596u

Cena:


Instruktaż nadmierny

Autor: Wiesław Sokoluk

W 1987 roku w polskich szkołach pojawił się podręcznik do edukacji seksualnej. O seksie mówił bez ogródek. radził. jak podjąć decyzję. jak się kochać. by było przyjemnie. jak nie zajść w ciążę. Związki homoseksualne prezentował jako nieróżniące się od heteroseksualnych. Nie straszył seksem w pojedynkę. W szkołach utrzymał się tylko dwa miesiące. Konserwatyści okrzyknęli go „podręcznikiem masturbacji i defloracji”. Postępowcy w zasadzie go nie bronili. uznając za zbyt progresywny. Protestowała tylko młodzież. bo wreszcie ktoś odpowiedział na pytania. które zadawała w szkole i stawiała w listach do seksuologów.

Wiesław Sokoluk. pomysłodawca i główny autor podręcznika. opowiada Agnieszce Kościańskiej. jak to się stało. że to właśnie on go stworzył. Jaką drogę intelektualną i życiową przeszedł? Co chcieli wiedzieć młodzi ludzie. którzy pisali do niego listy. z czym przychodzili do poradni. jakie tematy drążyli na lekcjach? Skąd wiedział. jak pisać. by trafić do serc nastolatków? I co stało się później?

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


ISBN

9788301199647: Wydawnictwo

Format

49: https://wobl

Cena: Jan Bielecki


https://woblink.com/product-publication/download/125237/epub

1:

:

Cena:dragon age inkwizycja emprise du lion, cudaczek wysmiewaczek, połowiczny rozpad uranu, wanda kronenberg wikipedia, pilot ci tego nie powie, stulecie winnych audiobook, grzegorz rydlewski, anatomia skawina pdf, casablanca ulub, wskrzesić, adam grobler, mnożenie i dzielenie w zakresie 50 sprawdzian, nowe oblicze greya on line, potęga podświadomości murphy, żyj pozytywnie ze skalską, scena polityczna, oskar i róża, fizyka a sport, 101sukienek, budowa fliszowa…