https://woblink.com/product-publication/download/134581/epub: 1

24.9: https://woblink.com/ebook/krwawy-ksiezyc-k-c-hiddenstorm-136768u

Ja także żyłam! Korespondencja

Autor: Astrid Lindgren

„Ta książka opowiada o dwóch kobietach. które spotkały się w powojennej Europie. zaprzyjaźniły i przez jedenaście lat prowadziły rozmowę w ponad sześciuset listach. Rzadko mówiły tylko o sobie. zawsze były ciekawe aktualnej sytuacji i życia intelektualnego tej drugiej”.

z „Przedmowy” Jensa Andersena i Jette Glargaard

W korespondencji Astrid Lindgren i Louise Hartung toczy się nieustająca rozmowa o życiu codziennym. pracy. marzeniach. literaturze. polityce. sztuce przyjaźni. a także o granicach miłości. Listy te są cennym dokumentem i portretem dwóch mądrych. samodzielnych i odważnych kobiet.

Książka została wzbogacona o blisko 30 unikatowych zdjęć.

Astrid Lindgren (1907–2002) – najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci.

Wymyślanie historii dla najmłodszych zaczęła w wieku 34 lat. kiedy jej chora córeczka poprosiła o opowiedzenie jej czegoś. Tak powstała postać Pippi Pończoszanki. dziewczynki przełamującej konwencje świata dorosłych. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany przez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt „Zwierzenia Britt-Mari”. I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki.

Napisała kilkadziesiąt książek. stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w Szwecji. Książki słynnej Szwedki sprzedano do tej pory w ponad 100 milionach egzemplarzy i przetłumaczono na blisko 100 języków. często były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych. m.in. medalem Hansa Christiana Andersena (1958). International Book Award UNESCO (1993). Orderem Uśmiechu. a także nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa.

Louise Hartung (1905–1965) przyszła na świat w Münster jako najmłodsze z ośmiorga dzieci.

Będąc śpiewaczką. od połowy lat dwudziestych XX w. mieszkała w Berlinie. gdzie spotykała się z takimi artystami jak Kandinsky. Chagall i Paul Klee. Poznała też Bertolda Brechta i współpracowała z nim w 1928 r. przy prapremierze „Opery za trzy grosze”. Po zakończeniu II wojny światowej była zatrudniona w Hauptjugendamt (Głównym Urzędzie do Spraw Młodzieży) w Berlinie. gdzie zajmowała się między innymi propagowaniem czytelnictwa. Szczególnie zależało jej na wprowadzeniu książek Astrid Lindgren na rynek niemiecki.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Możesz uzdrowić swój umysł. Recepta na eliminację stresu i lęku oraz poprawę sprawności umysłu

Autor: Mona Lisa Schulz

Wielu z nas dopada stres. zmęczenie. poczucie zagubienia i depresja. Często słyszymy. że „samo przejdzie” albo. że powinniśmy po prostu wypocząć. Zwykle to nie wystarczy. Dr Mona Lisa Schulz oraz Louise Hay w swojej książce przedstawiają sposoby. jak możesz poradzić sobie z napadami lęku. uzależnieniami. stresem i depresją przy okazji poprawiając również sprawność umysłu i koncentrację. Ich metody są połączeniem medycyny. afirmacji i rozwoju własnej intuicji. dzięki czemu samodzielnie będziesz mógł znaleźć przyczynę swoich problemów. Udowadniają. że połączenie ciało-umysł jest bardzo silne i odczytując dolegliwości Twojego organizmu. możesz odnaleźć przyczyny głęboko zakorzenione

49: https://woblink.com/ebook/mity-pracy-adrian-furnham-ian-macrae-136118u

Cena: Ian Macrae

EPUB.MOBI: 135667

Autor: Mikołaj Weiner January

Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

sprawdziany z matematyki klasa 4, iwaszkiewicz brzezina, matematyka finansowa książka, peter englund, www 1944 pl, film luca bessona, marzena kidacka, dziennikarstwo i świat mediów, teraz albo nigdy pdf, oczy ciemnosci, zamieć śnieżna i woń migdałów, katarzyna targosz, etherlords ii, książka pdf, paradyzja, polki na tronach europy, depesze herr, dziady 2 audiobook, syn saula, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie, wymyśliłam cię książka…