Ułatwienia w dochodzeniu wierzytelności

Autor: Sławomir Biliński

Ustawa z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności wprowadziła szereg istotnych dla wierzycieli i ich dłużników rozwiązań. W opracowaniu przedstawiamy jakie nowe rozwiązania wprowadzono tą ustawą w zakresie

• dochodzenia roszczeń w postępowaniach grupowych i uproszczonych

• stworzenia rejestru informacji o zobowiązaniach wobec Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego

• obrony przedsiębiorcy przed nieuzasadnionym zgłaszaniem jako dłużnika do Biur Informacji Gospodarczych

• solidarnej odpowiedzialności inwestora i wykonawcy wobec podwykonawców robót budowlanych.

Opracowanie zawiera przykłady i wzory pism.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


ISBN

9788379007554: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/milosc-do-trawy-michal-krupa-30842u

Cena:


60 sekund dziennie. by zarządzać lepiej

Autor: Adam Dębowski

To nie książka. To 3 miesięczny projekt. który przyniesie wymierne zmiany. To esencja praktycznego zarządzania.

Lider. menadżer. przedsiębiorca chce zawsze dwóch rzeczy: większych efektów (pieniędzy. sprzedaży. osiągnięć) oraz świętego spokoju (aby mógł zająć się tym co lubi. a nie bzdetami i bezsensownymi sprawami).

Kluczową kompetencją jest podejmowanie decyzji. Im jesteś wyżej w strukturze firmy lub Twoja firma się bardziej rozwija. tym mniej zajmujesz się sprawami operacyjnymi. a coraz bardziej podejmowaniem decyzji. Najlepiej jeśli każda decyzja zajmowałaby 60 sekund: 30 sekund poznajesz sytuację. 29 sekund analizujesz. 1 sekunda podejmujesz decyzję. Aby to było możliwe wszystkie inne procesy. systemy. strategie muszą działać sprawnie. a ludzie muszą

:

Cena:


Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w praktyce – część II

Autor: Izabela Motowilczuk

Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych może dotyczyć szerokiego kręgu osób. Krąg ten obejmuje kierowników jednostek sektora finansów publicznych i ich pracowników. a także osoby działające w imieniu jednostek organizacyjnych niezaliczanych do sektora finansów publicznych. Celem dwuczęściowego cyklu jest przedstawienie praktycznego komentarza do każdego artykułu ustawy o dyscyplinie finansów publicznych (1–41). z przywołaniem aktualnego orzecznictwa GKO.

 

W części II komentarza są omówione przepisy od art. 17 do art. 41 ustawy o dyscyplinie finansów publicznych. a m.in.:

· znamiona czynów naruszających dyscyplinę finansów publicznych opisane w art. 17–18c tej usta

103.2: https://woblink.com/ebook/kpa-komentarz-do-zmian-maciej-j-nowak-30969u

Cena:


Jak zatrudniać pracowników tymczasowych po zmianach od 1 czerwca 2017 r.

Autor: Monika Frączek

Publikacja omawia rewolucyjne zmiany dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych. które zostały wprowadzone od 1 czerwca 2017 r. Nowelizacja wprowadziła nowe obowiązki dla agencji pracy tymczasowej oraz pracodawców korzystających z pracowników tymczasowych. Z naruszenie nowych przepisów grożą kary od 1000 do 30000 zł. Najważniejsze zmiany polegają m.in. na:

– zwiększeniu ochrony pracownic tymczasowych w ciąży.

– zmianie zasad naliczania wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.

– rozszerzeniu rodzajów prac w przypadku który nie można zatrudniać pracowników tymczasowych.

– nowych sankcjach za korzystanie z pracy pracowników tymczasowych niezgodnie z przepisami. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena:


The Heritage of the Desert

Autor: Zane Grey

The novel begins in the desert of southern Utah. It is the 1870s. John Hare is a young cowboy who was rescued from sure death by a Mormon rancher by the name of August Naab. Naab puts him to work with an adopted daughter. Mescal. who tends his herd of sheep. Out in the open air. Hare not only recovers his health; he falls for Mescal in a big way. The greatest danger Hare faces though. is over Mescal. a half-Navajo shepherdess who is already promised in marriage to Naab’s first-born son. The Mormon religion. however. demands that the girl shall become the second wife of one of the Mormons. Well. that’s the problem of this great story.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Znaki życia. Tom I

Autor: Wioletta Milewska

„Znaki życia. Tom I” Wioletty Milewskiej to opowieść o trzech kobietach samotnych w związkach.

Malwina od lat zmaga się z uzależnieniem. Brak zrozumienia ze strony bliskich i ciągłe cierpienie powodują poczucie izolacji. zaś ustawiczna walka o przetrwanie związku doprowadza kobietę do ostateczności i stawia w sytuacji podbramkowej. W końcu Malwina zdaje sobie sprawę. że istnieje tylko jedno rozsądne wyjście z dręczącej i wykańczającej ją zależności. Nie przewiduje jednak. jak drastyczne następstwa może mieć podjęta po starannym przemyśleniu decyzja.

Sylwię coraz bardziej niepokoją objawy bólowe. Początkowo łagodzi je środkami farmaceutycznymi. wkrótce jednak okazuje się. że pigułki nie przynoszą ulgi. Gdy zwraca się do lekarza. pozn

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5element metryki książki, mózg i serce magiczny duet pdf, wojciech majda, dmitry glukhovsky tekst, szamałek kimkolwiek jesteś, origami pdf, danuta myłek alergie pdf, nowoczesne kompendium chemii pdf, orwell 1984 pdf, wojciech roszkowski historia polski pdf, parafrazy angielski pdf, piesn legionow polskich we wloszech, manwhore tom 3 pdf, korona kłamstw pdf, przemiana franz kafka, listy starego diabła do młodego, konatkowski tomasz, virion tom 3 audiobook, kodeks administracyjny pdf…