Słowa. które zmieniły Polskę

Autor: autor zbiorowy

‚Bo wszystko pochodzi z języka. Bo wszystko od niego zależy. Bo. jak powiada Pismo. na początku jest Słowo’

Antoni Libera. Madame

Słowa potrafią ranić i zagrzewać do walki. mogą zabić. ale też dać nadzieję. W polityce i historii narodów słowa miały i mają wielką moc sprawczą.

Ta książka składa się ze słów w naszych dziejach najważniejszych. Ze słów. rzuconych w przemowie. odezwie czy kazaniu. które mimo ulotnego charakteru przeobraziły i odmieniły na zawsze „oblicze tej ziemi”.

Wybraliśmy 32 teksty źródłowe. Wraz z profesjonalnymi komentarzami współczesnych historyków tworzą one przewodnik po meandrach dziejów Polski. Warto. zwłaszcza w jubileuszowym roku obchodów 100-lecia niepodległości. poznać. jakie słowa miały i mają dla nas doniosłe znaczenie. I kto te słowa wypowiedział.

‚Znakomity zbiór przemówień. które wpłynęły na historię Polski. O wielu z nich słyszeliśmy. ale mało kto zna ich pełną treść’

Piotr Gursztyn. dziennikarz. historyk. publicysta. autor książki ‚Ribbentrop–Beck. Czy Pakt Polska–Niemcy był możliwy?’

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28


Roboty budowlane

Autor: Andrzej Wieckowski

Podczas prac budowlanych występuje konieczność zachowania technologicznej kolejności robót i potrzeba ich realizacji przez specjalistyczne jednostki wykonawcze. tj. przez brygady wraz ze sprzętem lub przez większe. bądź mniejsze zespoły i poszczególnych pracowników. Zatrudnienie wielu wykonawców wymaga skoordynowania ich działań na budowie. Dla stabilizacji zatrudnienia. zużycia materiałów i pracy maszyn jest korzystna równomierna realizacja robót. W celu spełnienia tych różnych wymagań. szczególnie przy dużych zadaniach. w planowaniu organizacji wykonawstwa robót są niezbędne matematyczne metody obliczeniowe dostosowane do ograniczeń realizacyjnych występujących na poszczególnych budowach.

Celem niniejszej publikacji jest prezentacja działań zmierzających do zachowani

19: https://woblink.com/ebook/drugie-zycie-rzeczy-grazyna-krynicka-139447u

Cena:


GrubSon. Na szczycie

Autor: Przemek Corso

Czy można zaplanować swoje życie? Ile tak naprawdę kosztują decyzje które podejmujemy? Jaką cenę mają talent i spełnione marzenia? Jak ważna jest odpowiedzialność za słowa? Czym tak naprawdę jest rodzina? Czy wszystko w dzisiejszych czasach jest na sprzedaż? Jak pogodzić życie w trasie z byciem mężem i ojcem? Co się dzieje. kiedy po pracy trzeba wrócić do domu?

Poznajcie GrubSona. chłopaka z Rybnika!

To nie jest biografia! To opowieść o ciężkiej pracy i muzycznej drodze na szczyt… oraz wszystkim tym co jest później.Zabawna i inspirująca. choć czasami słodko-gorzka i zmuszająca do refleksji.

Dwuliniowa narracja oraz rozmowy z rodziną. bliskimi współpracownikami i artystami. O GrubSonie. jego życiu i decy

54.5: https://woblink.com/ebook/uszkodzenia-autoimmunologiczne-ukryta-przyczyna-chorob-jak-wyeliminowac-otylosc-chroniczne-zmeczenie-i-inne-grozne-objawy-o-bryan-tom-140721u

Cena:


Dziewczęta myślą o wszystkim

Autor: Catherine Timmesh

W kuchniach i salonach. w garażach. laboratoriach i piwnicach. nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece. tkaniny. mydło. hełmy. nosidełka dla dzieci. preparaty chemiczne. sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka – dokonywały genialnych innowacji. które sprawiały. że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?

Książka Dziewczęta myślą o wszystkim. począwszy od Sybilli Masters. pierwszej Amerykanki. której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża). po dwunastoletnią Becky Schroeder. która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu. opowiada o trudnościach. jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety. i o ich niesamowitych zwycięstwach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 28


Tajemnice Mille

Autor: Dagmara Andryka

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów. a historia przez nią opisana inspiruje filmowców. W miasteczku pojawiają się scenarzyści. producent i polska gwiazda filmowa odnosząca sukcesy w USA. Mieszkańcy zachłystują się popularnością. ale przy okazji tracą czujność i ujawniają rzeczy. które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pewnego poranka znaleziono nad rzeką zwłoki. To kobieta ubrana na czerwono.

Kim jest ofiara? Dlaczego zginęła?

Mille pojawia się na ustach całej Polski. Zabójstwo budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej. a naciski ‚z góry’ sprawiają. że sprawca musi zostać szybko złapany i przykładnie ukarany.

Wśród podejrzanych są mieszkańcy. goście ze świata filmu i sama Witecka. Wszyscy mają motyw.

Mroczna atmosfera Mille powraca…

Dagmara Andryka – z wykształcenia filozof. Autorka powieści ‚Tysiąc’ i ‚Trąf. trąf. misia. bela’. zdobywczyni wyróżnienia na MFO w 2009. Słuchaczka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej. Miłośniczka Szwecji i języka szwedzkiego. pasjonatka kina. w tym szczególnie twórczości Ingmara Bergmana.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4star carrier tom 8, nora roberts książki pdf, ksiazki historyczne ciekawe, ebooki pl, dwór cierni i róż 5, wiedźmin 3 jak grać, ćwiczenia ortograficzne gimnazjum do wydruku, wojciech bałus, kolęda dla nieobecnych mp3, zima koloru turkusu pdf, tożsamość kulturowa pdf, uraz kregoslupa, jungstedt, matka boża rozwiązująca węzły historia, tajemnica akuszerki 2, błahy incydent, lukasz kamienski…