Szlaki

Autor: Macfarlane Robert

Dawne szlaki rzadko znikają. chyba że pochłonie je morze albo przykryje asfalt. Trwają pod postacią ledwo dostrzegalnych elementów krajobrazu – widocznych dla tych. którzy wiedzą. na co zwracać uwagę.

Robert Macfarlane odkrywa przed nami zapomniany świat: trakty. drogi. szlaki handlowe i trasy. którymi kiedyś podążali pielgrzymi. Pieszo i na rowerze. w upale i mrozie. ze złamanym żebrem. pęcherzami na nogach. niekiedy bez snu – przemierza południowo-wschodnią Anglię. północno-zachodnią Szkocję. Hiszpanię. prowincję Sichuan i Palestynę. Jego duchowym przewodnikiem w snuciu opowieści o wzajemnym kształtowaniu ludzi i miejsc jest dwudziestowieczny pisarz i poeta. Edward Thomas.

Ta książka to prawdziwe „tour de force” jednego z najznakomitszych współczesnych brytyjskich pisarzy. wiel

Wydawnictwo: Znak

Cena: 35.99


Wielkie nadzieje

Autor: Charles Dickens

Bohaterem powieści jest Pip. chłopiec wychowywany przez swoją siostrę i jej męża. kowala. Pewnego dnia malec spotyka ukrywającego się przestępcę. który uciekł z więzienia. Pip po kryjomu przynosi mężczyźnie jedzenie. wódkę i pilnik (wszystko ukradzione z domu swych opiekunów). Niedługo potem zbieg zostaje schwytany przez strażników. Nie będzie to jednak ostatnie ich spotkanie.

Mija kilka lat. Pip pracuje jako czeladnik u swojego szwagra. jest nieszczęśliwie zakochany w Estelli. pięknej dziewczynce. wychowywanej przez bogatą. zdziwaczałą starą pannę. Niespodziewanie otrzymuje od anonimowego darczyńcy ogromną sumę pieniędzy. które pozwalają mu na rozpoczęcie edukacji w Londynie. Pip zaczyna wstydzić się swojego pochodzenia i oddala się od rodziny. Szybko jednak traci majątek (którego postano

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33bracia sisters online, magda magdalena, joanna stawińska, roczniki długosza, karbala pobierz, kultura bliskiego wschodu, co to riposta, test matematyczny klasa 3, itstart, naruszenie praw autorskich w internecie, książki on line, nie mamy pojęcia. przewodnik po nieznanym wszechświecie, rodzaje strategii marketingowych, bogate dzieci, upadłe anioły richard morgan, polsko-czeski…