ISBN

9788381471114: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/migracja-kevin-nolbert-138386u

Cena:


Christmas stories. Opowiadania świąteczne w wersji do nauki angielskiego

Autor: Grzegorz Komerski

Język angielski

Poziom B1–B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi opowiadań „Christmas Storiesprzyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki. Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie mp3 oryginalnego tekstu „Christmas Stories” dostępn

11.5: https://woblink.com/ebook/wydanie-dwujezyczne-z-przygod-sherlocka-holmesa-liga-czerwonowlosych-arthur-conan-doyle-138559u

Cena:


Deszczowe ptaki

Autor: Clarissa Goenawan

Urzekający debiut literacki Clarissy Goenawan to osadzony w Japonii mroczny kryminał. przesycony realizmem magicznym. nostalgią i deszczem.

Dwudziestoczteroletni Ren Ishida otrzymuje wiadomość o nagłej śmierci Keiko. swojej starszej siostry. która została brutalnie zamordowana w prowincjonalnym miasteczku Akakawa. do którego przeprowadziła się jedenaście lat wcześniej.

Ren opuszcza Tokio. by zorganizować pogrzeb i uporządkować sprawy siostry. Potrzeba uporania się z przeszłością i zgłębienia tajemnic Keiko skłania go do przejęcia jej posady w lokalnej szkole i osiedlenia się w Akakawie na dłużej. Próbuje odkryć. kto mógł pragnąć śmierci kobiety. a jednocześnie odbywa podróż sentymentalną. na nowo przeżywając lata dzieciństwa i biorąc pod lupę własne życie.

Ren rozpaczliwie szuka ukojenia w pustce. jaką zostawiła po sobie Keiko. W snach nawiedza go mała dziewczynka. która próbuje mu coś powiedzieć. a spotkania z osobliwymi mieszkańcami miasteczka – politykiem Kosugi Katou i jego pogrążoną w depresji żoną. z ponętną uczennicą Rio czy Hondą. dawnym współpracownikiem siostry – odmieniają go na zawsze.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek roku 2018 według portalu Bustle.

Jedna z lektur obowiązkowych roku 2018 według portalu amNY.

W 2015 roku Clarissa Goenawan została laureatką Bath Novel Award. nagrody przyznawanej za ‚nieopublikowany debiut’. Jednocześnie dotarła do finału Dundee International Book Prize. Jej powieść ‚Deszczowe ptaki’ znalazła się również na krótkich listach do SFWP Literary Award (2015) oraz First Novel Prize (2016).

Klarowna. złowieszcza i wciągająca jednocześnie. Byłam nią zachwycona.

Kate Hamer. autorka bestsellerowych powieści ‚The Girl in the Red Coat’

Piękna powieść kryminalna ze skomplikowaną. magiczną historią o miłości w tle.

Eka Kurniawan. nagradzana autorka powieści ‚Piękno to bolesna rana’

Ten literacki debiut z pewnością przykuje waszą uwagę.

Portal Bustle

Sekwencje oniryczne. przypadkowe spotkania oraz niespieszne opisy muzyki i jedzenia przywołują na myśl proste radości wczesnych dzieł Haruki Murakamiego. (…) Satysfakcjonująca. płynąca prosto z serca opowieść o pożegnaniach.

amNewYork

Elegancko łączy pełną napięcia powieść kryminalną z medytacją nad miłością i poczuciem straty.

‚HuffPost’

Debiut Goenawan to smutny kryminał pełen specyficznego humoru i osobliwej narracyjnej nieprzewidywalności. Błyskotliwy. dobrze skonstruowany debiut.

‚Kirkus Reviews’

‚Deszczowe ptaki’ to piękna. dobrze napisana książka. zgłębiająca tematykę żałoby. miłości i straty. Clarissa Goenawan napisała przejmującą debiutancką powieść. która sprawi. że czytelnicy zapragną kolejnych jej dzieł

Hollie Overton. autorka bestsellerowej powieści ‚Laleczka’

Podobnie jak wyimaginowane japońskie miasteczko. w którym toczy się akcja powieści. ‚Deszczowe ptaki’ cechuje urok izolacji. ciszy i tajemniczości jednocześnie. Starannie napisana i dobrze wyważona powieść zniewala refleksyjnym. onirycznym tonem. Obiecujący debiut Clarissy Goenawan.

Dee Lestari. nagradzana piosenkarka i tekściarka. autorka serii ‚Supernova’

‚Deszczowe ptaki’ należą do najrzadszych debiutanckich powieści – dojrzałe. wciągające i fascynujące. Clarissa Goenawan bada tajemnice małomiasteczkowej Japonii. urzekając czytelników powściągliwą prozą. a następnie zniewalając subtelnym urokiem. i ziarnko po ziarnku obnażając tajemnice kryjące się za śmiercią młodej kobiety.

Barry Lancet. nagradzany autor powieści ‚Japantown’

Niesamowicie wzruszająca opowieść o utracie i wyobcowaniu.

Jake Arnott. autor bestsellerowej powieści ‚The Long Firm’

‚Deszczowe ptaki’ to powieść wciągająca bez reszty: zagubiłam się w mistrzowskiej interpretacji sennego japońskiego miasteczka w wykonaniu Goenawan.

Elisa Lodato. autorka powieści ‚An Unremarkable Body’

Wzruszająca i sugestywna eksploracja żałoby i miłości w fikcyjnym japońskim miasteczku. ‚Deszczowe ptaki’ to zapadający w pamięć debiut.

Susanna Jones. nagradzana autorka powieści ‚The Earthquake Bird’

Clarissa Goenawan. singapurska pisarka urodzona w Indonezji. ukończyła szkołę pisarstwa Curtis Brown Creative i brała udział w projekcie mentorskim WoMentoring Project. W 2015 roku jej debiutanckie ‚Deszczowe ptaki’ zostały nagrodzona Bath Novel Award dla najlepszej nieopublikowanej powieści na świecie. a prawa do ich przekładu zostały jak do tej pory nabyte przez dziesięciu zagranicznych wydawców. Clarissa uwielbia deszczowe dni. piękne książki i gorącą zieloną herbatę.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Damy. dziewuchy. dziewczyny. Podróże w spódnicy

Autor: Anna Dziewit-Meller

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy. dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:

• korespondencja Nellie Bly – reporterki. która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata” 

• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii. dobrą znajomą tamtejszych szamanów

• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest 

• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie 

• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie

…oraz relacje w

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8ten dzień pdf pobierz, książka chłopcy z placu broni, to się czyta klasa 2, justyna otto, audiobooki dla dzieci po polsku, nie szukaj mnie, kamasutra pl pdf, pochwała życia, alicja masłowska-burnos, pokarm dla mózgu, ekonomika turystyki panasiuk pdf, agnieszka merkisz guranowska, stefan nowak metodologia badań społecznych pdf, czasy we francuskim, czy anioły istnieją, ontologia sytuacji, moj zawodnik pdf…