ISBN

9788365973344: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/podroz-zimowa-jaume-cabre-anna-sawicka-124267u

Cena:


Urodziłem się pewnego błękitnego dnia

Autor: Daniel Tammet

Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to szczególnie ważna informacja. ale Daniel cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. które sprawia. że widzi kolory. kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska. a cyfry. które ją tworzą. kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Daniel potrafi dokonywać obliczeń. których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. Liczby są od najmłodszych lat jego najwierniejszymi przyjaciółmi – najbardziej lubi cyfrę cztery. podobnie jak on „cichą i nieśmiałą”.

Daniel Tammet nie jest jednak oderwany od rzeczywistości. Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. a także problemach. z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek. „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem i szansę spojrzenia na świat jego oczami.

„Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu. liczy wszystkie rzeczy. które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.” „The Independent”

„Danniel Tammet jest człowiekiem o niezwykłym umyśle. Dlatego tym bardziej godne podziwu są jego skromność i prostoduszność. które przebijają z tej arcyciekawej książki. Jeszcze do niedawna ludzie tacy jak on nazywani byli ‘idiotami-sawantami’. ale na szczęście cząstka „idiota” została słusznie odrzucona. W tym człowieku nie ma bowiem nic idiotycznego.” „The Sunday Times”

„„Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” jest przypuszczalnie pierwszym raportem z wnętrza umysłu sawanta (…). W Tammecie zdumiewająca jest przede wszystkim nie tyle niezwykłość jego umysłu. ile fakt. że potrafi nam o nim opowiedzieć.” „Daily Mail”

„Można powiedzieć. że Tammet powrócił z podróży w świat autyzmu. miejsca niemal niedostępnego dla naukowców i rodziców.” ABC News

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Wiek burzy i spokoju

Autor: Andrzej Piasecki

Lata 1918–2018 to burzliwy okres. nie tylko w dziejach Polski. lecz także całej Europy i świata. Rok 1918 przyniósł ogromne zmiany – koniec I wojny światowej. odzyskanie niepodległości i początek odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. a więc nowe nadzieje. oczekiwania i szanse. Rok ten zapoczątkował również trudny wiek XX. który obfitował na przemian w sukcesy i porażki. okresy pomyślności i wielkich tragedii: rozwój demokracji. wspaniałą koniunkturę gospodarczą i gigantyczny skok cywilizacyjny. a równocześnie totalitaryzmy. kolejną wojnę światową. ludobójstwo i następną niewolę – tym razem sowiecką. Ocena bieżących wydarzeń staje się pełna i nabiera wartości dopiero po latach. dlatego opis dziejów minionego wieku jest dziś nie tylko narracją o hist

49: https://woblink.com/ebook/wojna-przyszlosci-robert-h-latiff-124409u

Cena:


Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci

Autor: Anne Lene Johnsen

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym. że mózg ludzki rozwija się najbardziej intensywnie

w pierwszych latach życia? Dzieci uwielbiają się uczyć i rozwijać swój umysł! W chwili narodzin są kłębkiem możliwości wypełnionym jeszcze nieznanymi umiejętnościami. A rodzic jest pierwszym nauczycielem swojego dziecka. Zadaniem dorosłego jest dostrzeżenie i rozpoznanie tego potencjału u dzieci oraz zrobienie wszystkiego. by mogły one rozwinąć swoje możliwości. Nie zawsze łatwo jest zdobyć wiedzę o tym. co pomoże naszemu dziecku w rozwoju. Ale pomoc w uczeniu się. inspirowanie do rozwijania umiejętności myślenia jest z pewnością ważną cegiełką.

W aktywnym dokonywaniu wyborów. które sprawią. że rozwiniemy

112: https://woblink.com/ebook/lowiectwo-dawniej-i-dzis-wybrane-zagadnienia-stanislaw-korzeniowski-124564u

Cena:henryk machel, janinę sokołowską, joanna szczerska, z lekka, pewniak gimnazjalny matematyka, anna głąb, oko i ucho, drużyna pierścienia audiobook, miasto kreona, w pustyni iw puszczy film do pobrania za darmo, tomasz piekot, małgorzata kozubek, tłumacz łacińsko-polski online, brygida helbig, po wszystkim, otchłań pożądania pdf…