Wszyscy patrzyli. nikt nie widział

Autor: Tomasz Marchewka

Jeżeli boisz się ryzykować. nawet nie siadaj do gry.

Hausenberg to miasto. które nie ma litości dla słabych. Sposobów. żeby cię przerobić. jest wiele: kieszonkostwo. obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki. będziesz zachwycony!

Slava. młody. szatańsko zdolny szuler. wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz. musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim. że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety. wybrał sobie fatalny moment. bo nie jest jedynym w mieście. który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr. samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa. że już wkr

36: https://woblink.com/ebook/turcja-obled-i-melancholia-ece-temelkuran-lukasz-buchalski-30259u

Cena:


W czas wojny. Nowele

Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer

W czas wojny”–tozbiór nowel autorstwaKazimierza Przerwy-Tetmajera napisanych w 1915 roku.

Książka zawiera takie nowele jak U krawca Baczakiewicza w kuchni i Pan Kopciuszyński. jak też utwory Józef Poniatowski. Neftzowie. Chrzciny. Polowanie Sablika. Sablikowa śmierć. Wyjście w góry. O Arnoldzie Bocklinie i Pochód księżniczki przez ogród.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.99


Palinka

Autor: Matěj Hořava

Rumunia. Banat. Odległe góry nad Dunajem. Wioski. w których od niemal dwustu lat żyją Czesi. Świat. w którym czas się zatrzymał. Do jednej z takich wsi przyjeżdża młody nauczyciel z Moraw. Przyjeżdża. by zapomnieć. Ale nieodłączne wspomnienia coraz bardziej przysłaniają mu codzienność wiejskiego życia i nieśmiałe próby włączenia się do zamkniętej społeczności. W izolacji i samotności. pośród upojnej banackiej scenerii każdy drobiazg przypomina o dzieciństwie. gorzkich latach spędzonych na sali gimnastycznej. utraconych kobietach. podróżach. ucieczkach… 

 

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty

Cena: 28


Arabski mąż

Autor: Tanya Valko

Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota. jej dwie córki − Marysia i Daria − oraz ich mężowie: Hamid Binladen. bojownik ze światowym terroryzmem. główny antagonista fundamentalisty dżihadiego Johna. życiowego partnera Darii. Tym razem śledzimy losy dwóch arabskich mężów. ludzi diametralnie różnych. których pokochały pół-Arabki. Nie będzie już wątpliwości. kto jest zły. a kto dobry.

Jak radzą sobie europejskie kobiety w świecie ogarniętym krwawą wojną? Jak wygląda codzienność kalifatu. który powstał na terenach Syrii i Iraku? Jakie jest miejsce kobiety w Państwie Islamskim – czy wszystkie są uciemiężone i pokrzywdzone. czy może niektóre popierają okrutny porządek. narzucony przez szalonych fundamentalistów?

Czy Darii uda się uciec z piekła na ziemi? Czy dżihadi John. morderca i sadysta. a zarazem człowiek wybitnie inteligentny. ma jeszcze szansę zejść z przestępczej ścieżki? Czy Marysia i Hamid znów wyruszą na poszukiwania krewniaczki? I co na to wszystko Dorota? Dokąd zmierza nasz świat i czy to już jego koniec czy dopiero początek przemian?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii. a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich. w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej. a obecnie w największym kraju muzułmańskim na świecie – Indonezji. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. na którą złożyły się następujące tomy: „Arabska żona”. „Arabska córka”. „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga” („Okruchy raju” i „Miłość na Bali”). która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Wydana w 2016 r. „Arabska krucjata” prowadzi nas z Azji do krajów arabskich. do Państwa Islamskiego i współczesnego kalifatu. Nowa książka jest kontynuacją całej orientalnej serii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.4cypr konflikt, jerzy dziewulski książka, jesteś złem, co narysować w szkicowniku, lynne graham, czarny książe bajka, śmierć ofelii, badania pedagogiczne przykłady, jo nesbo pdf, napirai hofmann, janusz korczak jak kochać dziecko pdf, asiunia joanna papuzińska pdf, machiavelli książę pdf, wlam sie do mozgu pdf, pieśń filaretów interpretacja…