Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?

Autor: Piotr Gursztyn

Piotr Gursztyn. znany dziennikarz i historyk. bierze na warsztat kontrowersyjną tezę o potencjalnym układzie polsko-hitlerowskim. Wykazuje. że pojawiające się głosy o porozumieniu. a nawet pakcie. to ahistoryczne podejście do przeszłosci. Autor prowadzi rzetelną polemikę – przede wszystkim z naiwnością.

‚Piotr Gursztyn przekonująco udowadnia. dlaczego współpraca z Hitlerem stanowiła ślepą uliczkę. na końcu której Polacy i tak doświadczyliby klęski. a przy okazji okryli się hańbą. Ciekawie napisana i solidnie udokumentowana pozycja.’

prof. Antoni Dudek. politolog. historyk. badacz najnowszych dziejów Polski

‚To celne i wyczerpujące podsumowanie dyskusji o tym. czy Polska mogła uniknąć swojego losu podczas drugiej wojny światowej. Świetna historyczna publicystyka.’

Jan Ołdakowski. dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

‚Autor chwycił rewizjonistycznego byka za rogi. Pokazał. że flirt z Hitlerem byłby wasalizacją Polski. Pisze ze swadą i znajomością epoki.’

Piotr Semka. publicysta. dziennikarz

‚Książka Piotra Gursztyna to poważna odpowiedź na niepoważne zabawy historią. Autor pokazuje na dziesiątkach przykładów.że wiara w porozumienie z Hitlerem to złudzenie. A przy okazji barwnie opowiada historię zbliżania się świata i Polski do przepaści.’

Piotr Zaremba. historyk. publicysta. komentator polityczny

‚Publikacja jest skuteczną odtrutką na bałamutne tezy „rewizjonistów” rojących. że II Rzeczpospolita mogła porozumiewając się z Niemcami. uniknąć tragedii okupacji i odnieść zwycięstwo. To książka naukowa. ale nie sposób się od niej oderwać. choć. niestety. znamy zakończenie.’

Bronisław Wildstein. pisarz. publicysta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


Praktyczny leksykon VAT 2018

Autor: Praca Zbiorowa

Unikatowa publikacja kompleksowo omawiająca zagadnienia dotyczące rozliczeń VAT.

Praktycznie – na przykładach – wyjaśnia. jak prawidłowo:

• odliczać VAT.

• wystawiać faktury.

• ustalać datę powstania obowiązku podatkowego.

• rozliczyć VAT od samochodu.

• określać wysokość podstawy opodatkowania.

Książka prezentuje wszystkie istotne zagadnienia. które występują w obrocie gospodarczym. a które mogą sprawić podatnikom wiele problemów ze względu na sporadyczność. np. aport. barter. odszkodowania. Pomaga rozliczać transakcje zagraniczne. takie jak: WDT. WNT. import. eksport. a także ustalać miejsce świadczenia lub dostawy. Wyjaśnia bieżące problemy z rozliczeniem VAT.

Wyjaśnienia poparte są aktualnymi interpretacjami or

99: https://woblink.com/ebook/ceny-transferowe-mariusz-makowski-125291u

Cena:


To. czego nie widać

Autor: Agata Polte

To. czego nie widać. może boleć najbardziej

Malwina jest zdolną nastolatką w maturalnej klasie. Jej życie wypełnia głównie nauka. zajęcia pozalekcyjne i konkursy. Dziewczyna robi wszystko. by zadowolić wiecznie narzekającą i krytykującą ją matkę. nawet jeśli oznacza to zrezygnowanie ze wszystkiego. co lubi.

I chociaż radzi sobie najlepiej w szkole. w domu nieustannie słyszy jedną rzecz: że jest beznadziejna.

Gdy wydaje się. że nic się nie zmieni. w życiu Malwiny pojawiają się nowe osoby. Poznaje Bartka. chłopaka o sarkastycznym poczuciu humoru. zaprzyjaźnia się z Natalią. która mimo własnej trudnej sytuacji staje się dla niej oparciem. Życie Malwiny nagle. wręcz brutalnie przyspiesza. Czy będzie gotowa zawalczyć o siebie?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Cena: 39


ISBN

9788365624819: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/proroctwo-dzisiaj-mateusz-kicka-126768u

Cena:wydawnictwo e-bookowo, małżeńska gra pdf, cztery proste masaże pdf, biomechanika narządu ruchu człowieka, tajniki paznokci pdf, wróżąc z fusów, womanizer, leszek herman sedinum, pielęgniarstwo nefrologiczne pdf chomikuj, historia języka, pan lodowego ogrodu tom 1 pdf, e biblioteka za darmo, fredro mąż i żona, jacek dubois książki, ćwiczenia duchowe ignacy loyola pdf, nie miejsca, dżuma książka…