Opowiadania na tydzień. Część 4

Autor: Różni Autorzy

5 opowiadań klasyków gatunku: Tołstoj. Zola. Żuławski. Turgieniew. Niedźwiecki. Do czytania na każdy dzień tygodnia. w podróży. przed snem. na nudę. dla rozrywki. albo bez powodu. Bo opowiadania są zawsze ciekawe. ‚Nowela ma wśród czytającej publiczności licznych zwolenników. I słusznie! Jest to misterny kunszt. wytworny rodzaj literatury beletrystycznej. Gdy powieść obejmuje całokształt życia. lubuje się w epickiej przestronności — to nowela daje skrót. wyimek. epizod. fragment. ale niezwykle barwny. wybitnie interesujący. Nowela jest ulubioną potrawą smakoszów literackich. ludzi. oceniających strawę duchową nie na ilość. lecz na jakość.’ (Z przedmowy do wydania ‚Noweli obcych’). Tagi: klasyka. opowiadania. nowela

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 7


ISBN

9788375368871: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/a-hipopotamy-zywcem-sie-ugotowaly-jack-kerouac-william-s-burroughs-12419u

Cena: William S. Burroughs


Park dinozaurów

Autor: Andrzej Szmidla

„Park dinozaurów” Andrzeja Szmidli to powieść obyczajowa z tłem biznesu i polityki. Bohaterami są dwa pokolenia 50-latków i 25-latków. Karolina i Kamil – reprezentujący „młodych”. szukają swojej życiowej drogi. W poszukiwaniach odnajdują obraz kraju podzielonego na branże zyskowne dla elit i strefy niewdzięcznej pracy. Odkrywają niesprawiedliwy świat ukształtowany przez politycznych dygnitarzy. Powieść przedstawia bitwę o uzyskanie funduszy europejskich. z których bohaterowie korzystają w różny sposób. Ukazuje tym samym współczesnych dinozaurów „pożerających” słabszych osobników. przedstawiając coraz większy podział grup zawodowych. pomijany w mediach. „Park dinozaurów” jest drugą. buntowniczą powieścią tego autora. po „10 rundach”. Książka obrazuje nasz współczesny kraj rz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 17.99dziewczyna odwraca wzrok, justyna skorupska, mikołajek test pdf, eneida wergiliusza, sprawdzian z biologii układ krążenia klasa 7, sieć ostatni bastion ss, 50 twarzy greya tekst pdf, róża bez kolców, katy evans mine, bezpieczeństwo ekologiczne pdf, kristin hannah nocna droga, bracia slater ryder pdf pl, pisarz dla dzieci, news po angielsku, przygody don kichota, god of war 3 kronos, ewolucja człowieka sprawdzian, polska odwraca oczy pdf…