Wszechświat i filozofia

Autor: Michał Heller

Czy możliwe jest uprawianie filozofii bez oglądania się na naukę?

Teoretycznie. tak. Będzie to jednak filozofia utykająca. zubożona. programowo obojętna na badanie filozoficznych aspektów nowych odkryć pasjonujących umysły współczesnych. Teoretycznie jest możliwe także uprawianie nauki połączone z zupełną obojętnością na wszelką filozofię. nawet filozofię nauki. Wiara w intuicję czy praktykowanie metody prób i błędów może być wtedy praktyczną namiastką filozofii. Właściwie pojęta filozofia nie ma jednak na celu zabijania intuicji przyrodnika. lecz twórcze inspirowanie nowych zagadnień.

Zbiór artykułów i esejów składających się na tę książkę powstał nie tyle z metodologicznych analiz. co raczej z codziennej praktyki autorów zmuszonych przez

:

Cena:


Shadery. Zaawansowane programowanie w GLSL

Autor: Karol Sobiesiak

ePUB/Mobi ISBN: 978-83-01-18397-4Programowanie procesorów graficznych (GPU) staje się coraz popularniejsze. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu dynamicznie rozwijającego się rynku gier i zapotrzebowania na deweloperów w tej dziedzinie. ale również z powodu wysokich możliwości obliczeniowych dostarczanych przez te układy.Shadery (programy wykonywane przez GPU) w przeciągu kilku ostatnich lat znacząco się rozwinęły. Aktualnie w OpenGL 4.5 dostępnych jest ich sześć. co jest znacznym wzrostem w stosunku do dwóch. w nadal wszechobecnym. choć archaicznym już OpenGL 2.1. Są one wykorzystywane głównie do zadań związanych z odwzorowywaniem fizycznych własności świata w celu wyświetlania realistycznej grafiki trójwymiarowej. ale także coraz częściej do rozw

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 0


Szymanowski. Muzyka jako autobiografia

Autor: Bartosz Dąbrowski

Zaskakujące studium związków łączących wyobraźnię muzyczną Karola Szymanowskiego z fantazmatyką jego skrywanych przed publicznością dzieł literackich i zapisków autobiograficznych. Autor. inspirując się myślą psychoanalityczną i genderową oraz przywołując nowe konteksty kulturowe. odkrywa w lekceważonych dotąd marginaliach tropy pozwalające na daleko idącą reinterpretację dzieła i biografii kompozytora.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


Esencjalista

Autor: Greg McKeown

W byciu  esencjalistą nie chodzi o to. żeby robić więcej w krótszym czasie. lecz o to. żeby robić tylko właściwe rzeczy.• Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie. że rozmieniasz się na drobne?• Czy czujesz się przepracowany i jednocześnie mało użyteczny?• Czy często jesteś zajęty. ale nie produktywny?• Czy czujesz się tak. jakby inni ludzie nieustannie kradli twój czas?Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań. do wolności doprowadzi cię droga esencjalizmu.Esencjalizm to coś więcej niż strategia zarządzania czasem albo technika zwiększania produktywności. Polega na systematycznym i metodycznym rozpoznawaniu rzeczy. które są dla nas najważniejsze. oraz na eliminowaniu wszystkiego innego. abyśmy mogli jak najlepiej zająć się sprawami najistotniejs

29.99: https://woblink.com/ebook/tuz-za-rogiem-magdalena-kawka-robert-ziolkowski-18167u

Cena: Robert Ziółkowski


Format

EPUB.MOBI: 18293

https://woblink.com/ebook/laseczka-i-tajemnica-zbigniew-nienacki-18293u

:

Cena:korona królów esterka, controlling finansowy w przedsiębiorstwie, dzień sznura, zamówienie uzupełniające, cities skylines jak zacząć, anjarubik, 7 nawyków skutecznego działania ebook, harry potter i więzień azkabanu pdf, sensację dwudziestego wieku, mediatyzacja, robię sobie remont, martwe dusze pdf, cien i kosc, ksiazki za darmo, piekło hulka pdf, tajny agent conrad, bournea, mroczne intrygi tom 3 pdf, shadow of tomb raider poradnik, charlotte i koń marzeń, podstawy fizyki pdf, stephen king smętarz dla zwierzaków, piotr herbowski…