Najważniejsza decyzja

Autor: Iwona Guzowska

Znamy Iwonę jako wielokrotną mistrzynię świata w kick-boxingu. pierwszą Polkę. która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana. Teraz opowiada nam o swojej drodze na szczyt – metaforyczny i dosłowny. bo Mont Blanc też zdobyła! Widzimy trud. pot. krew i łzy. mordercze treningi i ciężkie pojedynki. siłę charakteru i upór w pokonywaniu słabości.

W pełnych ekspresji opisach chwile triumfu przeplatają się z bólem. gdy stres czy samotność stają się nie do zniesienia. Relacja Iwony jest szczera i pełna emocji. Oprócz kariery sportowej poznajemy też sekrety trudnego dzieciństwa autorki. jej relacje z mężczyznami i związki z polityką. Całości dopełniają rozmaite rady i rozważania. Jest więc tu cała Iwona – kobieta z sercem wojownika.

Zewnętrznie silna. zdeterminowana. realizująca swoje cele. Wewnętrznie delikatna i wrażliwa – to cała Iwona. Jej historia pokazuje. że nie ma przeszkód nie do pokonania. i zachęca. by iść drogą marzeń.

Otylia Jędrzejczak

Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd. Takie było i jest życie Iwony Guzowskiej. Przeczołgało ją niemiłosiernie. ale nie złamało. Nie sposób nie zachwycić się tym. co pomimo wybojów udało jej się osiągnąć. Przede wszystkim jednak Iwona chce nam coś podpowiedzieć. Zabiera nas w podróż metaforyczną i niebywale pouczającą. Nie wolno się poddawać. trzeba marzyć. a potem działać. I ma się udać. tak jak jej się udało. Poruszające to wszystko. Do żywego. Naprawdę.

Krzysztof Łoniewski. Program III Polskiego Radia

Prawdziwa wojowniczka – w życiu i na ringu. Iwona Guzowska tym. co przeżyła. mogłaby obdzielić kilka osób. Jest inspirującą i silną osobą. która dla wielu kobiet stanowi przykład na to. że można żyć po swojemu. i walczyć do końca.

Sylwia Chutnik. pisarka

Jeśli wierzysz. że ci się uda. to masz rację. Musisz tylko dążyć niezłomnie do celu. pokonywać wszelkie trudności i własną słabość.

Najważniejsza decyzja to historia wojowniczki. motywująca do wysiłku i wytrwałości. skłaniająca do wstania z kanapy i zawalczenia o swoje życie. Ale to też książka o tym. że warto się cieszyć z drobiazgów. Być tu i teraz. żyć uważnie. To opowieść prawdziwa i wciągająca. bo wyrastająca z niezwykłych doświadczeń. Nie pozwól. by przeszłość zdeterminowała resztę życia. Doceniaj to. co jest.

Hanna Samson. psycholożka i pisarka

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


Sprawcy. Ofiary. Świadkowie. Zagłada Żydów 1933-1945

Autor: Raul Hilberg

Książka wybitnego amerykańskiego historyka Raula Hilberga to kompendium wiedzy na temat zagłady Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Autor opisuje mechanizmy zbrodni z trzech perspektyw. Część pierwsza przedstawia szerokie spektrum wykonawców – głównie niemieckich funkcjonariuszy reprezentujących różne warstwy społeczne i grupy zawodowe oraz ich kolaborantów w poszczególnych krajach. Część druga poświęcona jest losom prześladowanych i mordowanych podczas masowych egzekucji. w gettach. obozach koncentracyjnych i obozach śmierci. W ostatniej części analizowane są postawy i działania państw. instytucji i osób. które były świadkami zagłady Żydów.

Tak uporządkowany materiał pozwa

103.2: https://woblink.com/ebook/praktyczny-leksykon-vat-2018-praca-zbiorowa-125294u

Cena:


Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945

Autor: Jan Grabowski

Książka ta opisuje ostatnią fazę zagłady żydowskiej ludności powiatu Dąbrowa Tarnowska. Na podstawie bogatej dokumentacji z archiwów polskich. niemieckich i izraelskich autor odtwarza wydarzenia z lat 1942–1945. kiedy to Niemcy próbowali wyłapać żydowskich niedobitków. tych. którzy latem 1942 r. uniknęli wywiezienia do obozu zagłady w Bełżcu. Książka opisuje z jednej strony działania policji niemieckiej. a z drugiej rolę polskiej policji granatowej. wiejskich straży nocnych. junaków z Baudienst czy też miejscowych strażaków w wykryciu i zamordowaniu żydowskich ofiar. Na tle trwającego aż do końca wojny Judenjagd („polowania na Żydów”) zostały również zarysowane dramatyczne wybory stojące przed ludźmi ratującymi Żydów.

21.75: https://woblink.com/ebook/zgrzewka-pandory-pawel-przywara-125409u

Cena:


Więźniowie miłości

Autor: Grace Burrowes

Książę Christian Severn ma za sobą kilka strasznych lat we francuskiej niewoli. Przy życiu trzymało go jedynie pragnienie zemsty. Teraz jest wolny i gotowy wymierzyć swym wrogom własną sprawiedliwość.
Lecz spotkanie z hrabiną Gillian Greendale uświadamia mu. że są rzeczy ważniejsze niż zemsta…
Piękna Gillian ma za sobą kilka strasznych lat u boku brutalnego męża.
Spotkanie z Christianem budzi w niej zapomniane uczucia i nadzieję.
Lecz czy dwoje ludzi. którzy tyle wycierpieli. ma szanse na wspólną przyszłość? Zwłaszcza. że ktoś pragnie zniszczyć ich szczęście. I nie cofnie się przed niczym…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 34.8


ISBN

9788362480708: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/tanczacy-z-gwiazdami-katarzyna-golabek-mariusz-zbybal-125235u

Cena: Mariusz Zbybał


Lód

Autor: Laline Paull

Jak głęboko sięgają kłamstwa?

Przenosimy się w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny. morskie wycieczki ścigają się o przywilej zobaczenia wymierającej miejscowej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli. by zobaczyć niedźwiedzia polarnego. Znajdują jednak coś innego: ludzkie zwłoki.

To Tom Harding. zaginiony przed trzema laty. odnaleziony w wyniku topnienia lodowca Midgard. Tom przyjechał do Arktyki. by pomóc w uruchomieniu nowego przedsięwzięcia swojego najlepszego przyjaciela. Seana Cawsona. człowieka. którego działalność biznesowa opiera się na dyskrecji i koneksjach wśród wpływowych ludzi – i który jako ostatni widział go żywego.

Ich przyjaźń zrodziła się ze wspólnej pasji do polarnych eskapad. I choć wewnętrzna potrzeba Toma. by ocalić świat. często kłóciła się z pragnieniem Seana. żeby go zawojować. Sean zawsze sądził. że mimo wszystko przyświecały im wspólne cele.

Gdy jednak rozpoczyna się dochodzenie w sprawie śmierci Toma. wybory dokonane przez obu mężczyzn – w miłości i życiu – zostają osądzone. I kiedy fundamenty wytwornego. komfortowego świata Seana zaczynają kruszeć. zmuszony jest on zadać sobie pytanie. jaką cenę tak naprawdę zapłacił za przystąpienie do establishmentu.

Ważna i mocna powieść… uderzająco prorocza.

‚Independent’

W żadnej z innych powieści. które ostatnio czytałam. nawet tych o otwarcie feministycznej wymowie. nie ma bardziej wyrazistych kobiecych postaci… Mamy tu świat handlarzy bronią. bohaterskich podróżników polarnych i odurzonych władzą wielkich przemysłowców. że wymienię tylko kobiety. Jest to rozgrywający się w świecie biznesu thriller z wątkiem ekologicznym… Czy ‚Lód’ może stać się niespodziewanym przebojem lata 2017? Dzięki umiejętnemu budowaniu nastroju i opisom przyrody. których wystarczyłoby. żeby zapełnić cały rocznik Conde Nast Traveller. ten zapadający w pamięć eko-dreszczowiec pozwala czytelnikowi marzyć o luksusowych drewnianych domkach wakacyjnych i jednocześnie pomstować na niegodziwości kapitalizmu.

‚The Times’

Mrożąca krew w żyłach. jakże aktualna opowieść… Fascynująca książka. Opisy skutego lodem miejsca akcji wytwarzają dziwny. magiczny klimat i uwagi czytelników nie umknie. że tak jak w swojej pierwszej powieści. Paull czyni ciekawe i alarmujące spostrzeżenia na temat sposobu. w jaki traktujemy naszą planetę.

‚The National’

Osadzając zagadkę kryminalną w głębi topniejącego lodu arktycznego. Paull łączy atmosferę napięcia z wiedzą. jaką zazwyczaj znaleźć można tylko w reportażach ekologicznych lub naukowych… ostatnie strony to triumf.

‚Guardian’

Po prostu trzyma w napięciu… Wspaniała książka. Piękna okładka. piękna treść.

Marianne Keyes

Rzadką przyjemnością jest autentycznie zachwycić się nową książką. podziwiać jej styl i dać się wciągnąć w fabułę. Tego wszystkiego doświadczyłam. czytając tę fascynującą powieść osadzoną w nieodległej przyszłości… ‚Lód’ zapada w pamięć dzięki dowodzącym znajomości tematu opisom miejsca akcji i. nade wszystko. wybitnemu talentowi literackiemu Laline Paull.

‚Literary Review’

Zajmujący. doskonale skonstruowany thriller ekologiczny. rozgrywający się na wielu płaszczyznach. Książka przerażająco aktualna. Pasjonująca lektura.

Liz Jensen. autorka ‚The Rapture’

Nie sposób się oderwać.

‚Observer’

Laline Paull. angielska pisarka. pochodzenia indyjskiego. Studiowała anglistykę na Oxfordzie. scenopisarstwo w Los Angeles i teatrologię w Londynie. Jej debiutancka powieść ‚Rój’ była nominowana w 2015 roku do Baileys Women’s Prize for Fiction (Kobieca Nagroda Literacka). Mieszka w Wielkiej Brytanii z mężem. fotografem Adrianem Peacockiem. i trójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


ISBN

9788394921972: Wydawnictwo

Format

112: https://woblink.com/ebook/lowiectwo-dawniej-i-dzis-wybrane-zagadnienia-stanislaw-korzeniowski-124564u

Cena:


ISBN

9788324167326: Wydawnictwo

Format

32.8: https://woblink.com/ebook/oslepiona-ewa-ratajczyk-nash-tina-125725u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 124498

https://woblink.com/ebook/temeraire-tom-9-liga-smokow-naomi-novik-jan-pyka-krzysztof-tropilo-124498u

:

Cena:


ISBN

9788301199845: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/rolnictwo-precyzyjne-stanislaw-samborski-124623u

Cena:zabójcze cialo, vi keeland naga prawda pdf, ludzka rzecz, sea of thieves poradnik, ewangelia z komentarzem na każdy dzień, księgi jakubowe ebook, bob bowman, mackinder książka, the manga guide, agnieszka cybulska, gramatyka język niemiecki, konrad mazowiecki sprowadził krzyżaków do polski, mechanika ogólna pdf, niedopasowani samantha young pdf, chemia organiczna i nieorganiczna, rozgrywka j sterling pdf doci, daniel dennett świadomość, zbigniew ofiarski, zapach grzechu pdf…