9788301201036: Wydawnictwo

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Skrzydła dla motyla

Autor: Ntailan Lolkoki

Masajka Ntailan Lolkoki dorasta na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. W wieku dwunastu lat zgodnie z tradycją swojego plemienia zostaje obrzezana i odtąd czuje się obco we własnym ciele. Kilka lat później poznaje w Nairobi młodego angielskiego żołnierza i wyjeżdża z nim do Anglii. a potem do Niemiec. Biorą ślub. jednak małżeństwo rozpada się. ponieważ seks jest dla niej koszmarem.

Po separacji Ntailan zostaje modelką i znajduje sobie miejsce w wykwintnym świecie bogaczy. jednak w jej sercu panuje mrok. Pozostaje kimś obcym we własnym ciele. Dręczą ja lęki i depresje. Dzięki Waris Dirie dowiaduje się o możliwości przeprowadzenia operacji rekonstrukcyjnej dla ofiar okaleczenia żeńskich narządów płciowych (FGM).

Ntailan. która dzisiaj mieszka w Berlinie. decyduje się na ten trudny krok i po operacji odczuwa po raz pierwszy szczęście kobiety. Otwarcie i szczerze opisuje. jaki wpływ operacja rekonstrukcyjna wywarła na jej odczucia. jak odkrywa swoje ciało i w efekcie samą siebie. Pełna radości zaczyna życie. w którym wreszcie znajduje spełnienie.

Jako dziewczynka Ntailan Lolkoki została okaleczona i przez długie lata milczała. Jako dorosła kobieta otrzymała szansę. by cofnąć to. co się stało.

Pasjonujące wspomnienia odważnej kobiety. która otwarcie mówi o swoich cierpieniach – i swoim wybawieniu.

To nie jest po prostu wstrząsająca książka (…) jest autentyczna. nieprzefiltrowana. bezpośrednia.

‚Hamburger Morgenpost’. 25.09.2017

(…) Desert Flower Center Waldfriede było jak przysłowiowa ostatnia deska ratunku. Za pośrednictwem swojej książki Ntailan Lolkoki pragnie pomóc innym okaleczonym kobietom. by także one zdołały się jej uchwycić.

‚Berliner Abendblatt’. 09.12.2017

Bardzo poruszająca!

‚SUPERillu’. 28.09.2017

Chociaż przygnębiający temat okaleczania żeńskich narządów płciowych ciągnie się niczym czerwona nić przez wszystkie rozdziały jej życia. historia Ntailan emanuje nadzieją i inspiruje.

Frauenrechte.de (Clara Hoffmann). 18.08.2017

Lolkoki w swojej książce opisuje własne życie niczym niespokojną odyseję w poszukiwaniu spełnienia.

‚Die Presse’. 23.07.2017

Ntailan Lolkoki dorastała we wsi w pobliżu Barsaloi na północy Kenii. Gdy miała dwanaście lat zgodnie z tradycją swojego plemienia została obrzezana. Dzisiaj artystka mieszka w Berlinie i angażuje się m.in. w działalność Desert Flower Center. przeciwko przemocy wobec kobiet i przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

9788381193078: Wydawnictwo

19.9: https://woblink.com/ebook/wroclawska-szuflandia-barbara-rejek-133730u

40: https://woblink.com/ebook/gospodarka-finansowa-przedsiebiorstwa-dlugoterminowe-decyzje-finansowe-dominika-kordela-maciej-pawlowski-134573u

Cena: Maciej Pawłowski

Julka

Autor: M. Sinners

Życie dziewiętnastoletniego Marcina przypomina dopracowany w każdym szczególe scenariusz filmowy. Chłopak wie. że po ukończeniu studiów medycznych czeka go świetlana przyszłość – praca w prestiżowej klinice u boku ojca i zapewniony dobrobyt. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem. który przygotowali rodzice Marcina… Już wkrótce pilny student zamieni się w bezwzględnego gangstera handlującego narkotykami. a bezpieczny świat. w jakim się do tej pory obracał. przestanie mieć dla niego znaczenie.

Czy dwie młode kobiety. które nagle pojawią się na jego drodze. uświadomią mu. jak wiele stracił? Czy zbuntowany chłopak będzie umiał przyznać się do popełnionych błędów? I czy da się je kiedykolwiek naprawić?

Wciąż myślałem o swoim nowym życiu. Już nie o ty

papierowe duchy, eliot aronson, bibliografia pdf, zwycięstwo albo śmierć, pilipiuk aparatus, biomechanika w sporcie, czechow śmierć urzędnika, pedagogika specjalna chrzanowska, molicka bajki terapeutyczne, aż do śmierci książka, oszukana stachula, formy dziennikarskie, kultura języka przykłady, krucjata memy, tylko twój pdf, wiek 21, publio pl, angielski słówka pdf, tomasz łabuszewski, oniszczenko, zimbardo książki, bajka z dzieciństwa…