Oblubienica morza

Autor: Michelle Cohen Corasanti

Długo wyczekiwana powieść autorki bestselleru „Drzewo migdałowe”.

Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami.

Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia. Próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka. poznaje lekarza. Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Udaje mu się wyjechać do USA. gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa przeszłości. 

Rebeka. osiemnastoletnia Żydówka. sprzeciwia się złemu traktowaniu arabskich społeczności przez jej rodaków. Zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak. jak straszne mogą b

109: https://woblink.com/ebook/dermatologia-w-praktyce-czesc-1-magdalena-czarnecka-operacz-128153u

Cena:


Męczennica na tronie

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Książka opowiada historię życia Ludwika XV. króla Francji. jego żony Marii oraz całej rodziny królewskiej.

Jego ojcem był Ludwik – Mały Delfin. a matką Maria Adelajda Sabaudzka. Pierwsze osiem lat rządy regencyjne sprawował książę Filip II Burbon-Orleański. Za pełnoletniego Ludwik XV uznany został już w wieku 13 lat i wtedy też objął bezpośrednie rządy. Mając lat 15 poślubił starszą o 7 lat córkę króla polskiego Stanisława Leszczyńskiego – Marię. Stanisław Leszczyński przebywał wówczas we Francji. po ucieczce z Polski przed powracającym na tron Augustem II Wettinem.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 14.9


Przymierze serc i inne nowele

Autor: Juliusz Kaden-Bandrowski

Zbiór nowel napisanych przez Juliusza Kaden-Bandrowskiego.

Zawiera takie tytuły jak: ‚Tu jestem teraz – i czekam’.’Na forcie’.’Przyjazd’. ‚Nikt nie chce mojej śmierci’. ‚Jemioła’. ‚Bogowie’. ‚Na forcie’ (biała gwiazda). ‚Bal’.’Odwilż’. ‚Dziki człowiek’. ‚Musztra’. ‚Na forcie (po wszystkiem)’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Pielęgnowanie w położnictwie ginekologii i neonatologii

Autor: Maria Rabiej

Monografia jest skierowana do położnych. pracujących w lecznictwie ambulatoryjnym. szpitalnym. a także mających praktykę indywidualną lub grupową. Może być również cennym źródłem wiedzy praktycznej dla studentów kierunku Położnictwo.

Na podstawie opisów konkretnych przypadków klinicznych w książce zostały przedstawione modele indywidualnej opieki świadczonej przez położne nad kobietami/pacjentkami w różnych etapach ich życia (ciąży. porodzie. połogu). a także chorymi ginekologicznie lub onkologicznie.

Zawiera przykłady opieki świadczonej wobec ciężarnej. rodzącej. położnicy. Omówiono także opiekę nad noworodkiem zdrowym oraz chorym.

89: https://woblink.com/ebook/kpp-w-ksrg-mariusz-chomoncik-jacek-nitecki-wieslaw-poparda-133602u

Cena: Jacek Nitecki


Jezus Chrystus Jedyny Pośrednik. Rzecz o odkupieniu i zbawieniu. Tom 1

Autor: Bernard Sesboue

Dla człowieka kwestia zbawienia jest pytaniem o ostateczne powodzenie jego życia. Praca francuskiego jezuity Bernarda Sesboüégo stanowi jedną z najbogatszych prezentacji myśli chrześcijańskiej. zmagającej się z tym pytaniem. Ten znakomity profesor i autor fundamentalnych ujęć teologicznych łączy w książce niezwykle bogate odwołania do źródeł doktryny chrześcijańskiej z inspirującym sposobem interpretacji współczesnych modeli soteriologicznych.

Czym jest zbawienie? Czy jest dziełem życia. czy śmierci? Czy to pomysł mściwego Boga. który żąda śmierci Syna. by zaspokoić własną sprawiedliwość? – to tylko niektóre z pytań. jakie Bernard Sesboüé podejmuje w ożywczym kontekście dwóch tysięcy lat myśli soteriologicznej. Niniejszy. pierwszy z dwóch tomów jego syntezy na temat Jezusa Chrystusa. jedynego Pośrednika. podejmuje kwestię tożsamości Jezusa. który jest taki sam jak my. a jednocześnie inny niż my.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 59.99


1

:

:

Cena:


Matejko

Autor: Stanisław Witkiewicz

Krytyczna monografia malarstwa Jana Matejki napisana przez Stanisława Witkiewicza. polskiego malarza. architekta. pisarza i teoretyka sztuki.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9mózg a zachowanie, rozmówki polsko angielskie pdf, natalia minge, kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach, rozwój transportu, detoks cukrowy pdf, marzena kordela, środowiska wychowawcze, na miarę komedia, małgorzata grzywacz, marzenie senne krzyżówka, far cry 3 poradnik, motyw starości w tekstach kultury, przestrzeń wolności bezpieczeństwa i sprawiedliwości, podologia książka, sygnały cyfrowe…