Jakie zmiany w funkcjonowaniu związków zawodowych będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Autor: Ewa Podgórska-Rakiel

Publikacja zawiera rewolucyjne zmiany. jakie zostaną wprowadzone w zakresie działalności związków zawodowych od 1 stycznia 2019 r. Możliwość tworzenia związków zawodowych i przystępowania do nich przez osoby świadczące pracę na podstawie umów o dzieło. zlecenia czy w ramach tzw. samozatrudnienia to najważniejsza zmiana. jaką uchwalono w zakresie tworzenia i funkcjonowania organizacji związkowych. Ponadto po nowelizacji przepisów przedsiębiorca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie będzie mógł. wypowiedzieć ani rozwiązać stosunku prawnego ze wskazanym uchwałą zarządu jego członkiem lub z inną osobą wykonującą pracę zarobkową. będącą członkiem danej zakładowej organiz

Wydawnictwo: INFOR

Jerzy Popiełuszko

Autor: Milena Kindziuk

Gdy wieczorem 19 października 1984 roku został uprowadzony. a później bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. jego śmierć odbiła się echem na całym świecie. Stał się jednym z najbardziej znanych współczesnych męczenników.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko. duszpasterz robotników. służby zdrowia i studentów. dodawał ludziom otuchy. nie bał się stawać w obronie prawdy i wolności. Uczył. jak zło dobrem zwyciężać.

Książka zawiera nowe fakty i nieznane dokumenty. zdjęcia i wypowiedzi świadków. Opisuje też cuda. jakie wciąż dokonują się za wstawiennictwem kapłana-męczennika.

Wydawnictwo: Znak

NIEznajomi

Autor: Urszula Poznanski

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga. Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym. Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi. że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym. że mówi prawdę. Paraliżuje cię strach. Masz ochotę chwycić za nóż. Wyobraź sobie: wracasz do domu. a twoja narzeczona cię nie poznaje. Bierze cię za włamywacza. Gorzej. za gwałciciela. Robisz wszystko. by się opamiętała. Ona jednak zażarcie cię atakuje. Uważa. że oszalałeś. Co jest prawdą? Komu uwierzysz? Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy w Niemczech. Ponad 10 tygodni na liście bestsellerów „Der Spiegel”

Wydawnictwo: Mando

Menedżer skuteczny

Autor: Peter F. Drucker

EFEKTYWNOŚCI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ

Nie chodzi o to. aby robić wszystkie rzeczy we właściwy sposób.

Chodzi przede wszystkim o to. aby robić właściwe rzeczy.

Peter F. Drucker

Rozwój własny skutecznego menedżera ma kardynalne znaczenie dla rozwoju organizacji. czy będzie nią biznes. agenda rządowa. laboratorium badawcze. szpital czy jednostka wojskowa. Tędy wiedzie droga do osiągnięć organizacji. Menedżerowie. pracując nad swoją efektywnością. podnoszą poziom osiągnięć całej organizacji. Zwiększają bowiem aspiracje − zarówno swoje własne. jak i innych. W rezultacie organizacja staje się zdolna nie tylko do lepszego funkcjonowania. ale i do robienia wielu różnych rzeczy. których nie robiła. a także do sięgania po nowe cele.

jaśnie wielmożni panowie, poradnik fortnite, kolorowy szalik pdf, łuszczakowate niższa klasyfikacja, 365 dni książki, mamiko bez makijażu, dary bogów audiobook, czasopisma online za darmo, repetytorium angielski gimnazjum pdf, język rzeczy, w pułapce myśli pdf, teoria handlu międzynarodowego, spelnienia marzen, zaproszenie jak napisac, formy i normy…