ISBN

9788394894917: Wydawnictwo

Format

17: https://woblink.com/ebook/mutacje-czyli-ewolucja-jack-burlay-125751u

Cena:


W drodze do domu

Autor: Janina Zimirska

‚Nie da się przejść obojętnie przez historię jaką napotykamy w książce „W drodze do domu”. Książki takie jak ta nigdy nie będą należeć do łatwych. bo nie da się przejść obojętnie wobec krzywdy. zbrodni i okrucieństwa wojny. bo ona zawsze przyciąga za sobą tragedie ludzkie. Szczegóły. jakimi częstowany jest odbiorca wyciskają łzy. ale bez nich byłaby to kolejna opowiastka o tym. jak los potrafi być okrutny. a życie przerażające. Niezwykle wzruszyłam się podczas czytania słów skierowanych do. nieżyjącego już od dziesięciu lat. ojca. Słowa te przebiły mur. Zdarza się to tylko wtedy. gdy lektura dotyka struny w duszy. która wywołuje fale emocji tak silnych. iż ich kumulacją są mokre policzki

Nie opowiem wam o życiu Autorki. Ona musi zrobić to sama . Nie powiem wa

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


Słowoteka

Autor: Andrzej Popielski

Ponad 90 różnotematycznych wierszy. fotowierszy i fotografii. To treści ‚Słowoteki’. które napisał i sfotografował Andrzej Popielski. dziennikarz prasowy i fotograf piszący wiersze i opowiadania.

Autor szuka w poezji różnych wrażeń. W pisaniu sięga po humor. satyrę. groteskę. ironię. szyderstwo. prowokację – lubi zabawę słowną i piosenkę. Nie stroni od prób z nowymi środkami wyrazu. Np. fotowiersze to syntezy wierszy z obrazami. wzajemnie wpływającymi na swoje treści. Tak mówi o swojej twórczości:

– ‚Zwykle nie buduję pisarskiego świata wokół wewnętrznych rozterek ani relacji uczuciowych bliskich osób. Wiersze o miłości – pewnie jestem dziwny – są dla mnie trochę podobne do fotografii zachodów słońca. Powstały ich miliony – niektóre piękne – większość pod sztandarem banału.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


Torfowisko

Autor: Jansson Susanne

Mossmarken – kraina lasów i mokradeł. Miejsce odludne – bezkresne. osnute mgłą przestrzenie. pochyłe sosny i grząskie ziemie.W dawnych czasach składano tu bóstwom ofiary ze zwierząt i ludzi. Dziś mówi się. że miejsce to domaga się kolejnych ofiar. a seria tajemniczych zniknięć zdaje się to potwierdzać.

 

Nathalie od właścicieli pobliskiego dworu wynajmuje mały domek w pobliżu mokradeł. żeby prowadzić badania i napisać pracę doktorską na temat bagien. Kiedy pewnego wieczora na mokradłach nagle załamuje się pogoda. po czym gwałtownie ulega poprawie. a w okolicy pojawia się gęsta mgła. Nathalie ogarnia niepokój. Kiedyś wyczytała. że tak objawiają się łaknące ofiar zjawy. Jednak prawdziwy powód jej pobytu w tym miejscu jest zupełnie inny. ona sama zaś ma głęboko ukryty mroczny sekret…

<

https://woblink.com/product-publication/download/125701/epub: 1

Cena:


Freja

Autor: Matthew Laurence

KIM JEST FREJA?Freja jest mitem. Jest legendą.W okresie swojej świetności była nordycką boginią miłości. seksualności. magii. piękna. wojny i śmierci. Dowodziła armiami i podbijała królestwa. Była kochana. szanowana i czczona.Lecz czasy się zmieniły i stała się historią. Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka. aż ktoś znowu w nią uwierzy.Czy Freja XXI wieku znów znajdzie wyznawców. okazję do zaistnienia i zdobycia sławy?

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 33


Miesięcznik ZNAK nr 758-759: Mapy objaśniają mi świat

Autor: autor zbiorowy

Zarówno dzieci. jak i dorośli lubią przeglądać atlasy geograficzne – podróżować „palcem po mapie” oraz zapamiętywać nazwy dalekich gór. rzek i miast. Internet daje dziś dodatkowe fascynujące możliwości – nieznane nam wcześniej krainy możemy oglądać bądź z lotu ptaka. bądź z perspektywy ulicznego spacerowicza. Dawne mapy bywają zaś dziełami sztuki. przedmiotem pożądania kolekcjonerów. Pokazują stan wiedzy z danego czasu i to. co ich twórcy. polityczni mecenasi albo nawet cała epoka uważali za istotne i ciekawe. Cierpliwe „czytanie” map pozwala zrozumieć. w jakim świecie zamieszkiwali nasi przodkowie i jak my próbujemy ująć jego złożoność w prostych kartograficznych obrazach.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Pieśni Dawnej Jonki. Tom I

Autor: Michał Kamiński

Krwawe bitwy. rodowe intrygi i dworskie romanse.

Każdy mieszkaniec ludnego i potężnego Królestwa Jonki wie. że kiedy Pani Luna zasłania oblicze Wielkiego Sola i dochodzi do zaćmienia. to znak. że zdarzą się rzeczy wielkie. a urodzone w tym czasie dziecię wysokiego rodu czeka wielka przyszłość.

Wie o tym również ambitny. skoligacony z dworem hrabia Henryk z Lirwelii. Kiedy zostaje wezwany przez króla do udziału w wojnie. snuje swój własny plan. rozpoczynając grę o najwyższą stawkę. Będzie mógł liczyć na pomoc przyjaciół. ale czy to wystarczy. by pokonać dumnych baronów Jonki?

Tak rozpoczyna się polityczna intryga. dworski romans i rycerska przygoda. A wszystko to rozgrywa się w nowym. nieznanym świecie osadzonym w realiach doj

31.5: https://woblink.com/ebook/co-sie-stanie-z-ameryka-warakomska-dorota-126196u

Cena:jak odzyskać kobietę po rozstaniu, cywilizacja dusz pdf, miasto nozy, joanna krzemieniewska, encyklopedia socjologii pdf, karolina glowacka, dziewczyna mafii, ksiazki ebook, układ nerwowy i hormonalny sprawdzian nowa era, infrastruktura transportu drogowego pdf, gramatyka angielska ćwiczenia pdf, grzegorz kasdepke co to znaczy, sok do spirytusu czy spirytus do soku, grobowiec złocisty, europejka, suplementy diety a zdrowie jarosz pdf, pielęgniarstwo internistyczne, magdalena perkowska…