ISBN

9788377795095: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/ojciec-czyli-o-pieronku-szymon-j-wrobel-135841u

Cena:


Mikrobiologia

Autor: Jadwiga Baj

Książka jest jedynym podstawowym podręcznikiem do mikrobiologii na polskim rynku. W rozdziałach opisujących budowę. metabolizm i genetykę prokariotów (II-VI) omówiono zarówno cechy wspólne dla obu tych grup mikroorganizmów. jak i fundamentalne właściwości. które je odróżniają.

W rozdziale VII podsumowane zostały wyniki analiz genomicznych prokariotów oraz omówiono zjawiska wpływające na strukturę ich genomów. Wątkiem przewodnim tego rozdziału jest horyzontalny transfer genów – jego mechanizmy i główni sprawcy. czyli ruchome elementy genetyczne. o których. głównie za sprawą genomiki. gromadzimy coraz więcej informacji.

W rozdziale VIII omawiano wirusy prokariotyczne – nie tylko ich budowę i strategie namnażania się. lecz również ic

25.9: https://woblink.com/ebook/jak-zerwac-z-plastikiem-katarzyna-dudzik-will-mccallum-136106u

Cena:


:

:

Cena:


134587

10.99: https://woblink.com/ebook/na-przekor-zasadom-mary-brendan-134587u

1

:

Cena:


Modernizm polski

Autor: Kazimierz Wyka

Celem tej pracy jest opis strukturalny polskiego modernizmu. Przez modernizm rozumiem wcześniejszą. przygotowawczą fazę twórczości pokolenia Młodej Polski. fazę związaną przede wszystkim z powstaniem indywidualizmu. z odrodzeniem metafizyki. z przesyceniem rodzajów literackich liryzmem i symboliką. Naturalnie rozwój modernizmu nie daje się ująć w jakieś bezwzględne ramy czasu.

Opis nie jest historyczny. ale strukturalny. Ma jako zadanie ukazać sens. powiązanie wzajemne objawów charakterystycznych dla modernizmu. uszeregować je w porządku ważności. stwierdzić. że tworzyły one spójnię nierozerwalną. której części w oddzielnym traktowaniu zatracają swój właściwy charakter. I tak np. nirwana czy eschatologia modernistyczna wyrwane z całości prądu wydają się dziwactwem. ale w strukturze moder

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99kodek pracy 2019, ibuk.pl, lektura kubuś puchatek, miasto snów, divinity 2 poradnik, współczesna architektura, robert bęben, finansowanie inwestycji, łukasz majchrzak, mariamagdalena, cesarzowa teofano, perwersyjny bogacz pdf, bohater tanga krzyżówka, romantyzm daty graniczne…